Trwa ładowanie...
bDJDlXqt

Notowania

Chrzanowski – Wszystkie wiadomości

288
25.01.2019 15:25

AFERA KNF
 / 
Chrzanowski wychodzi z aresztu. Sąd odrzucił zażalenie prokuratury

Były szef KNF Marek Chrzanowski definitywnie wychodzi z aresztu. Sąd Okręgowy w Katowicach odrzucił zażalenie prokuratury na postanowienie sądu pierwszej instancji o nieprzedłużaniu Chrzanowskiemu aresztu.

4
24.01.2019 16:14

AFERA KNF
 / 
Sąd zgodził się na wyjście byłego szafa KNF z aresztu. Prokuratura składa zażalenie

Marek Chrzanowski 26 stycznia może opuścić areszt - zdecydował sąd, które nie uwzględnił wniosku prokuratury o przedłużenie wniosku śledczych o przedłużenie tymczasowego aresztowania. Prokuratura złożyła zażalenie na tę decyzję.

689
01.12.2018 15:17

AFERA KNF
 / 
Giertych o Chrzanowskim. "Zdrajca obozu władzy"

"Ujawnienie takiego planu Leszkowi Czarneckiemu to w naszej obecnej rzeczywistości coś znacznie gorszego niż korupcja, to zdrada lojalności wobec swojego środowiska" - napisał o Marku Chrzanowskim Roman Giertych. "Za to więzienie ma się jak w banku" - twierdzi pełnomocnik Leszka Czarneckiego

4
26.11.2018 9:08

KNF
 / 
Szef KNF chce większej władzy dla Komisji. "To największa reforma KNF"

Ustawa o wzmocnieniu nadzoru to bardzo potrzebna i największa reforma KNF od momentu jego utworzenia – twierdzi w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego prof. Jacek Jastrzębski.

2
21.11.2018 15:56

AFERA KNF
 / 
Afera KNF rzuca cień na ustawę o nadzorze finansowym. Mimo tego zajął się nią Senat

Mimo uwag ekspertów i apeli opozycji o odroczenie prac nad ustawą o KNF, która w świetle taśm Czarneckiego wzbudza poważne wątpliwości, w środę zajął się nią Senat. Wyjaśniamy, dlaczego przepis dotyczący przejmowania banków znalazł się ogniu krytyki.

bDJDlXqv
275
20.11.2018 11:01

AFERA KNF
 / 
Afera KNF. Agenci CBA przeszukali mieszkanie Marka Chrzanowskiego

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do mieszkania Marka Chrzanowskiego. Przeszukanie zleciła prokuratura z Katowic, która prowadzi śledztwo w sprawie tzw. "afery KNF". Podczas akcji zabezpieczono dokumenty oraz nośniki elektroniczne. Po chwili jednak rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych uściślił, że do przeszukania doszło, ale w ubiegłym tygodniu.

50
20.11.2018 7:04

AFERA KNF
 / 
Spotkań Chrzanowski-Czarnecki było więcej. Ostatnie 2 dni przed zawiadomieniem prokuratury

Marek Chrzanowski i Leszek Czarnecki spotkali się nie tylko 28 marca, gdy biznesmen nagrał rozmowę z przewodniczącym KNF. Takich wizyt było więcej. Ostatnia - 5 listopada, czyli dwa dni przed tym, jak Czarnecki złożył zawiadomienie do prokuratury.

574
17.11.2018 14:10

AFERA KNF
 / 
Nowe taśmy Czarneckiego. Mec. Giertych dla money.pl: Prezydent musi zostać przesłuchany

Pełnomocnik Leszka Czarneckiego mecenas Roman Giertych zapowiedział, że przekaże kolejne nagrania z afery KNF prokuraturze. - Zdecydowaliśmy się przekazać publicznie informację o kolejnych taśmach, oczywiście bez ujawniania ich treści, bo to jest materiał postępowania - wyjaśnia w rozmowie z money.pl. W prokuraturze jest również już oryginał słynnej wizytówki przekazanej Czarneckiemu.

25
17.11.2018 8:17

AFERA KNF
 / 
Glapiński potwierdza, że może być na taśmie Czarneckiego. Spotkanie nazywa "kurtuazyjnym"

Prezes NBP potwierdził, że spotkał się przewodniczącym KNF i właścicielem Getin Banku już po nagraniu rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim. Przekonuje, że nie ma nic do ukrycia i bierze pod uwagę, że też mógł znaleźć się na taśmie.

bDJDlXqB
27
16.11.2018 12:35

AFERA KNF
 / 
Adam Glapiński broni swojego protegowanego. "Chrzanowski kierował nadzorem bez zarzutu"

- Profesor Marek Chrzanowski kierował nadzorem bez zarzutu, z zachowaniem wszystkich profesjonalnych zasad - powiedział prezes NBP Adam Glapiński. Chrzanowski stracił stanowisko w wyniku oskarżeń o korupcję. Do KNF rekomendował go Glapiński.

121
16.11.2018 7:48

AFERA KNF
 / 
Ciemne chmury nad szefem NBP. Pytanie o przyszłość Adama Glapińskiego

Sugestie o tym, że szef Narodowego Banki Polskiego również mógł zostać nagrany przez Leszka Czarneckiego, to spory problem dla Adama Glapińskiego. W kuluarach mówi się o możliwości jego dymisji.

199
15.11.2018 22:04

AFERA KNF
 / 
Mocne słowa poszkodowanych w aferze GetBack. Uderzają nie tylko w Czarneckiego

"Żądamy zwrotu nam naszych oszczędności, które instytucje zaufania publicznego i inne z rynku finansowo-bankowego nam podstępnie i z premedytacją ukradły" – brzmi jedno z pierwszych zdań listu otwartego poszkodowanych w aferze GetBack.

9
15.11.2018 10:59

AFERA KNF
 / 
Wiadomo, co agenci CBA zabezpieczyli w KNF

Protokoły i nagrania posiedzeń Komisji dotyczące postępowania naprawczego w Getin Banku - m.in. te dokumenty zabezpieczyły służby, które weszły do siedziby KNF.

bDJDlXqC
172
15.11.2018 6:09

AFERA KNF
 / 
Zaufanie do KNF mocno nadwyrężone. NBP chętny do przejęcia nadzoru nad bankami

Zaufanie do nadzoru finansowego w Polsce zostało wystawione na poważną próbę. Potrzeba szybkiego wyjaśnienia afery z szefem KNF lub zmian systemowych. Opcją jest przywrócenie nadzoru nad bankami do NBP. Eksperci zauważają, że tego typu tendencje obserwowane są od lat na całym świecie.

30.04.2012 11:02

CHRZANOWSKI
 / 
Wiesław Chrzanowski nie żyje. Miał 89 lat

Były minister sprawiedliwości, prokurator generalny, marszałek Sejmu, współtwórca ZChN.

14.04.2006 8:55

CHRZANOWSKI
 / 
Chrzanowski: może zakończy się to 6-miesięczne zamieszanie

Marszałek Sejmu pierwszej kadencji, kawaler
Orderu Orła Białego Wiesław Chrzanowski, sądzi, że porozumienie
polityczne, do jakiego doszło w czwartek może zakończyć okres
półrocznego "zamieszania".