Notowania

Adam Glapiński broni swojego protegowanego. "Chrzanowski kierował nadzorem bez zarzutu"

- Profesor Marek Chrzanowski kierował nadzorem bez zarzutu, z zachowaniem wszystkich profesjonalnych zasad - powiedział prezes NBP Adam Glapiński. Chrzanowski stracił stanowisko w wyniku oskarżeń o korupcję. Do KNF rekomendował go Glapiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Bukala/REPORTER)

- Przy okazji zapewniam, że jestem w doskonałym stanie zdrowia, bo wczoraj czytałem na Twitterze, że podobno jestem ciężko chory i zamierzam składać dymisję. Muszę rozczarować, nie zamierzam - dodał.

- Z minuty na minutę obserwujemy wszystkie wypłaty. Bo tak działa NBP. Zapewniam, że wszystko jest stabilne. W razie konieczności NBP o to zadba - dodał.

Pytany o komisję śledczą stwierdził, że na razie nie ma żadnej kwestii korupcji. Odesłał w tej sprawie do policji i prokuratury.

- Nie będę podawał się do dymisji. Cieszę się doskonałym zdrowiem. Na ciele i umyśle. Normalnie pracuję - dodał.

W sprawie byłego już szefa KNF Marka Chrzanowskiego prezes NBP zapewnił, że dla niego to uczciwy człowiek.

- Z tego co wiem, pan prof. Chrzanowski nie ma zarzutu korupcji, nie ma żadnego zarzutu. Śledztwo się toczy w sprawie. Nie doszło jeszcze do pierwszych przesłuchań - mówił na Kongresie 590 prof. Adam Glapiński.

Jak dodał, były szef KNF złożył dymisję "dla dobra polskiego systemu finansowego, bankowego, gospodarki". Dodał, że było to słuszne i "bardzo patriotyczne".

- Ja pana prof. Chrzanowskiego znam: i z uczelni, i z pracy. Prezentuje najwyższe standardy: profesjonalne, merytoryczne, uczciwości, patriotyzmu. Z mojego doświadczenia spełnia najwyższe standardy. - stwierdził szef NBP.

Zapytany o działania Leszka Czarneckiego odpowiedział: - Koń jaki jest każdy widzi...

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, glapiński, knf, chrzanowski, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

Q!banczykPanie Glapiński za podwładnych też bierze się odpowiedzialność, ale wy tak zwane profesory o honorze nie słyszeliście. Kasa wami rządzi. Wstyd i … Czytaj całość

16-11-2018

kręciołekkorupcja według Glapińskiego to prawidłowe działanie - Boże widzisz i nie grzmisz

16-11-2018

Najwyższy standartGlapi, przecież my cię znamy co najmniej od 30 lat i doskonale wiemy na co cię stać i co w przeszłości robiłeś... Nie ściemniaj.

Rozwiń komentarze (27)