Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Senat jutro nie odwoła Marka Chrzanowskiego z RPP?

0
Podziel się:
Senat jutro nie odwoła Marka Chrzanowskiego z RPP?
(Paweł Supernak/ PAP)

- W piątek na jednodniowym posiedzeniu zbiera się Senat, który zajmie się specustawą o rozwiązaniach związanych z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń (ASF). Ma nie być, zapowiadanego wcześniej, punktu dot. odwołania dr. Marka Chrzanowskiego (na zdjęciu) z Rady Polityki Pieniężnej.

Chrzanowski w poniedziałek zrezygnował z członkostwa w RPP. Odwołane zostało planowane na piątek rano posiedzenie senackiej komisji budżetu i finansów publicznych, która miała przedstawić opinię ws. odwołania Chrzanowskiego.

Komisja może wydać opinię dopiero po wysłuchaniu osoby, która ma być odwołana, a Chrzanowski zwrócił się z prośbą o wyznaczenie innego terminu posiedzenia komisji z powodów osobistych - wyjaśnił w czwartek w rozmowie z PAP przewodniczący komisji komisji budżetu i finansów publicznych senator Grzegorz Bierecki.

Dodał, że prawdopodobnie na kolejnym posiedzeniu Senat zajmie się odwołaniem Chrzanowskiego.

Senat powołał Chrzanowskiego do RPP w połowie stycznia tego roku. Był on kandydatem PiS. Chrzanowski powiedział, że rezygnacja z członkostwa w Radzie nie wynika z żadnego konfliktu ani niepokoju wokół RPP, ani NBP. Dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP Martyna Wojciechowska poinformowała, że powodem rezygnacji były sprawy osobiste. Uzupełnienie składu RPP powinno nastąpić nie później niż 3 miesiące od odwołania członka Rady - wynika z ustawy o NBP.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)