Notowania

Glapiński potwierdza, że może być na taśmie Czarneckiego. Spotkanie nazywa "kurtuazyjnym"

Prezes NBP potwierdził, że spotkał się przewodniczącym KNF i właścicielem Getin Banku już po nagraniu rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim. Przekonuje, że nie ma nic do ukrycia i bierze pod uwagę, że też mógł znaleźć się na taśmie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grzegorz Bukala/REPORTER)
Szef NBP zapowiedział, że nie ma zamiaru podać się do dymisji.

- Było takie krótkie spotkanie kurtuazyjne ze świadkami w gronie kilku osób – tak o kulisach spotkania z byłym przewodniczącym KNF Markiem Chrzanowskim i Leszkiem Czarneckim mówił szef NBP Adam Glapiński.

Potwierdził, że brał w nim udział i podkreślił, że powstała po tym notatka w ramach wszystkich procedur. Zaznaczył, że nie ma nic do ukrycia – pisze Radio Zet.

- O ile pamiętam - to pan Czarnecki przedstawił swoje zobowiązania wobec swojego banku w ramach porozumienia, które zawarli z KNF. Taki sukces, takie uwieńczenie długich negocjacji i rozmów. Normalna, naturalna rzecz - stwierdził Glapiński.

Przyznał również, że bardzo możliwe, że jest na taśmie Czarneckiego. - Z tego co słyszę przynajmniej od takiego adwokata, to być może wszystko w ogóle nagrywał (...).Jest bardzo możliwe, że i tę rozmowę nagrywał – zaznaczył.

Wcześniej dementował, jakoby miał podać się do dymisji. Stwierdził, że tego nawet nie rozważa.

*Prezydent Duda o nagraniu rozmowy szefa KNF z Leszkiem Czarneckim. "Jest kwestia autentyczności". Zobacz wideo: *

Glapińskiego łączy się z aferą KNF, bo dobrze znał szefa Komisji i sam go protegował na to stanowisko, a godzinę po tym, jak Chrzanowski miał składać propozycje Czarneckiemu obaj poszli na spotkanie z szefem MBP.

Tam Glapiński miał powiedzieć Czarneckiemu, że szef KNF naświetlił mu sytuację bankiera i dobrze się o nim wyrażał. Jak pisze "GW", właściciel Getin Noble Banku mógł to odczytać jako sygnał, że Glapiński wie o wszystkim, a spotkanie "pieczętuje korupcyjną propozycję".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, nbp, knf, glapiński, czarnecki, chrzanowski, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-11-2018

stanGlapiński to ten który uwłaszczył Kaczyńskiego na majątku RUCHU.

17-11-2018

mireklCzarnecki w sądzie będzie opowiadał o swoich wrażeniach, czy przedstawi dowody?? A może złoży przysięgę na Święty Krzyż?? Jeżeli Prokuratura odmówi … Czytaj całość

17-11-2018

teedpiso-bolszewicka banda

Rozwiń komentarze (25)