Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Glapiński potwierdza, że może być na taśmie Czarneckiego. Spotkanie nazywa "kurtuazyjnym"

25
Podziel się:

Prezes NBP potwierdził, że spotkał się przewodniczącym KNF i właścicielem Getin Banku już po nagraniu rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim. Przekonuje, że nie ma nic do ukrycia i bierze pod uwagę, że też mógł znaleźć się na taśmie.

Szef NBP zapowiedział, że nie ma zamiaru podać się do dymisji.
Szef NBP zapowiedział, że nie ma zamiaru podać się do dymisji. (Grzegorz Bukala/REPORTER)

- Było takie krótkie spotkanie kurtuazyjne ze świadkami w gronie kilku osób – tak o kulisach spotkania z byłym przewodniczącym KNF Markiem Chrzanowskim i Leszkiem Czarneckim mówił szef NBP Adam Glapiński.

Potwierdził, że brał w nim udział i podkreślił, że powstała po tym notatka w ramach wszystkich procedur. Zaznaczył, że nie ma nic do ukrycia – pisze Radio Zet.

- O ile pamiętam - to pan Czarnecki przedstawił swoje zobowiązania wobec swojego banku w ramach porozumienia, które zawarli z KNF. Taki sukces, takie uwieńczenie długich negocjacji i rozmów. Normalna, naturalna rzecz - stwierdził Glapiński.

Przyznał również, że bardzo możliwe, że jest na taśmie Czarneckiego. - Z tego co słyszę przynajmniej od takiego adwokata, to być może wszystko w ogóle nagrywał (...).Jest bardzo możliwe, że i tę rozmowę nagrywał – zaznaczył.

Wcześniej dementował, jakoby miał podać się do dymisji. Stwierdził, że tego nawet nie rozważa.

Zobacz także: Prezydent Duda o nagraniu rozmowy szefa KNF z Leszkiem Czarneckim. "Jest kwestia autentyczności". Zobacz wideo:

Glapińskiego łączy się z aferą KNF, bo dobrze znał szefa Komisji i sam go protegował na to stanowisko, a godzinę po tym, jak Chrzanowski miał składać propozycje Czarneckiemu obaj poszli na spotkanie z szefem MBP.

Tam Glapiński miał powiedzieć Czarneckiemu, że szef KNF naświetlił mu sytuację bankiera i dobrze się o nim wyrażał. Jak pisze "GW", właściciel Getin Noble Banku mógł to odczytać jako sygnał, że Glapiński wie o wszystkim, a spotkanie "pieczętuje korupcyjną propozycję".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(25)
usa
6 lat temu
rogi sie goraco
Adam
6 lat temu
A taśma ci wszystko powie. Jak się szykują, że ktoś ich podsłuchiwał. Ale szambo. A uczciwych wsadzają do więzienia za kradzież masła.
dumny jaro
6 lat temu
jaka mądrość, "inteligencja" i doświadczenie zaprawionych w bojach towarzyszy bije z oblicza glapińskiego, szyszki, zielińskiego, piotrowicza i pozostałych członków piskopatu
maryjusz
6 lat temu
w pis rozpoczął się wyścig szczurów przed wyborami , wielu sprawdzonych towarzyszy, "dobrych enkawudzistów" budzi się nagle po szyję w szambie dzięki żądnym władzy i kasy młodzieniaszkom z pisjugend
ośmiolatek
6 lat temu
nie można opuścić stanowiska i nie brać łapówek , które im się należą
...
Następna strona