Notowania

afera knf
16.11.2018 11:38

Afera KNF. Prezes NBP Adam Glapiński zapewnia: dymisji nie będzie

- Nie zamierzam składać dymisji z funkcji szefa NBP - tak powiedział agencji Reuters prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/REPORTER)
Kadencja szefa NBP kończy się dopiero w 2022 r.

Prezes NBP poinformował w rozmowie z dziennikarzami agencji Reuters, że nie zamierza rezygnować ze stanowiska prezesa Narodowego Banku Polskiego. O tym, że nad prof. Glapińskim zbierają się czarne chmury, informował rano dziennik "Fakt". Pogłoski o możliwości złożenia rezygnacji z funkcji prezesa Narodowego Banku Polskiego przez Adama Glapińskiego miały dotrzeć do dziennikarzy "Faktu" z kilku niezależnych źródeł, również z otoczenia władzy.

Prezesa NBP nie można odwołać, a jest on powoływany za 6-letnią kadencję. Ta w przypadku profesora Glapińskiego skończy się dopiero w 2022 roku.

*Prezydent Duda o nagraniu rozmowy szefa KNF z Leszkiem Czarneckim. "Jest kwestia autentyczności". Zobacz wideo: *

Jak opisywała ”Gazeta Wyborcza”, po tym jak Leszek Czarnecki nagrał propozycję Marka Chrzanowskiego złożoną w siedzibie KNF, obaj poszli do prezesa NBP. Czy i prezes Glapiński znalazł się na taśmach milionera? Tego nie wiemy, choć pełnomocnik Czarneckiego mec. Roman Giertych nie zaprzeczył, że takie nagranie istnieje.

Glapiński miał powiedzieć Czarneckiemu, że szef KNF naświetlił mu sytuację bankiera i dobrze się o nim wyrażał. Jak pisze "GW", właściciel Getin Noble Banku mógł to odczytać jako sygnał, że Glapiński wie o wszystkim, a spotkanie "pieczętuje korupcyjną propozycję".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, nbp, adam glapiński, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-11-2018

nananananananananananananaTu powinien podać się do dymisji Mateusz Morawiecki premier rządu polskiego ,bo nikt nie znał tak dobrze metod działania KNF jak on z racji tego że … Czytaj całość

16-11-2018

JasiuUkradłem oszukałem ale jestem z sekty i nie mam zamiaru odejść dobrowolnie....

16-11-2018

naródTo jest żałosne panie Glapiński, czas odejść z honorem

Rozwiń komentarze (137)