Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Na razie nie chcę komentować", czyli Adam Glapiński i kilka pytań o Komisję Nadzoru Finansowego

- Na razie nie chcę komentować - tak prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński odpowiedział na pytania dotyczące sytuacji w Komisji Nadzoru Finansowego. Money.pl próbował z prezesem NBP porozmawiać podczas Kongresu 590 w Rzeszowie. Na większość pytań profesor Glapiński nie zareagował.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Dominski/Reporter)
Adam Glapiński mimowolnie stał się bohaterem taśm nagranych przez Leszka Czarneckiego

Prezes Narodowego Banku Polskiego nie chciał udzielić komentarza do sytuacji w Komisji Nadzoru Finansowego. Podczas Kongresu 590 w Rzeszowie w biegu zadaliśmy profesorowi Glapińskiemu kilka pytań. Jak skomentuje sytuację w KNF? Czy nie uważa, że powinien zabrać głos, skoro znalazł się na taśmach? Profesor pytania długo ignorował. - Na razie nie chcę komentować. Będzie panel dyskusyjny o Komisji Nadzoru Bankowego i Narodowym Banku Polskim. Tam o tej kwestii porozmawiamy - powiedział w końcu. Na inne pytania money.pl już nie odpowiedział.

Prof. Glapiński bierze udział w Kongresie 590 w Rzeszowie. Na imprezie gospodarczej miał się pojawić Marek Chrzanowski, były już przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego. Nie ma go jednak już wśród panelistów.

Prof. Glapiński przemawiał tuż po prezydencie Andrzeju Dudzie. Podczas przemówienia podkreślał, że NBP jest gwarantem stabilności sektora bankowego w Polsce. - Wzrost gospodarczy w Polsce jest stabilny i równomierny. Wzrost gospodarczy, który obserwujemy, przewyższa wszystkie przewidywania. To zasługa rządu przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim - przekonywał.

Zobacz także: Tylko w money.pl. Andrzej Duda komentuje aferę KNF

Po 20-minutowym wystąpieniu na temat rozwoju gospodarczego i sytuacji w Polsce, prof. Glapiński udał się na kilkuminutową rozmowę ze współpracownikami za sceną. Po powrocie udało nam się go zatrzymać na kilka chwil. Współpracownicy profesora zapewniali, że śpieszy się na kolejny panel i dlatego nie możemy rozmawiać. Nawet w biegu nawet jednego zdania nie będzie. Profesor pytania ignorował.

Prezes NBP miał wystąpić wraz z wicepremierem Jarosławem Gowinem na panelu otwierającym Kongres 590. Na rozpoczęcie ostatecznie nie dotarł, spóźnił się kilkanaście minut. O sytuacji w Komisji Nadzoru Finansowego prezes NBP będzie się wypowiadał podczas panelu pt. Rola banków centralnych i nadzoru w zmieniającym się świecie. Tak przynajmniej zapewnił. Do tej pory ani NBP, ani prof. Glapiński nie informowali o sprawie. Tymczasem prof. Glapiński miał się spotkać z Leszkiem Czarneckim na chwilę po jego rozmowie z Markiem Chrzanowskim. Prof. Glapiński wielokrotnie pojawiał się w nagraniu rozmowy Czarneckiego z Chrzanowskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: afera knf, adam glapiński, nbp, knf, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2018

wanio70Panie glapiński spisił się pan dokumentnie,a miał pan taką ładną przeszłość.Zapachniało w pisie stołkiem i kasą?

15-11-2018

Krzysiek Jażynaprocedura przewidywalna, 1- wylot, 2-poczekalnia, 3 europarlament.

Rozwiń komentarze (2)