Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Giertych o Chrzanowskim. "Zdrajca obozu władzy"

689
Podziel się:

"Ujawnienie takiego planu Leszkowi Czarneckiemu to w naszej obecnej rzeczywistości coś znacznie gorszego niż korupcja, to zdrada lojalności wobec swojego środowiska" - napisał o Marku Chrzanowskim Roman Giertych. "Za to więzienie ma się jak w banku" - twierdzi pełnomocnik Leszka Czarneckiego

Roman Giertych po raz kolejny zabrał głos w sprawie afery KNF. Tym razem próbuje dowieść, po co urzędnikom byłby bank Leszka Czarneckiego
Roman Giertych po raz kolejny zabrał głos w sprawie afery KNF. Tym razem próbuje dowieść, po co urzędnikom byłby bank Leszka Czarneckiego (Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EAST NEWS)

W sobotę po południu po raz kolejny w sprawie tzw. afery KNF głos zabrał pełnomocnik Leszka Czarneckiego. Roman Giertych zatytułował swój wpis na Facebooku "Marek Ch. - zdrajca obozu władzy".

Chodzi oczywiście o Marka Chrzanowskiego, byłego przewodniczącego KNF, którego rozmowę z Czarneckim usłyszała w połowie listopada cała Polska. Dziś były szef Komisji jest w areszcie z zarzutami przekroczenia uprawnień, ale wyraża zgodę na publikację jego nazwiska i wizerunku.

Giertych postanowił wytłumaczyć, na czym dokładnie miał polegać słynny już "plan Zdzisława" (przejęcie banku za złotówkę) i co - jego zdaniem - mogło wydarzyć się po jego zrealizowaniu. Sprawę osadza w mocno politycznym kontekście.

Były polityk Ligi Polskich Rodzin skrupulatnie tłumaczy kulisy wprowadzania nowych przepisów nadzoru nad rynkiem finansowym.

"Plan przewidywał dokapitalizowanie banku, który przejąłby GNB kwotą 2 miliardów złotych. To dokapitalizowanie zgodnie z prawem mógł zrobić Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Przypadkowo Zdzisław Sokal był prezesem BFG" - pisze Giertych i dodaje, że z nagrań jasno wynika, że "plan był konstruowany przy Nowogrodzkiej".

Zobacz także: Zobacz również: Adam Bielan uderza w Romana Giertycha

Zwraca również uwagę na znaczne przyspieszenie prac nad nowymi przepisami w momencie, gdy do prokuratury trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Między wierszami pojawia się sugestia, że urzędnikom chodziło o to, by za bezcen przejąć bank Leszka Czarneckiego. Czy to przy pomocy większego, państwowego banku, czy też mniejszego - prywatnego.

Do czego jednak byłby im potrzebny przejęty od Czarneckiego Getin Noble Bank? Pełnomocnik milionera ma również odpowiedź na to pytanie. "Po przejęciu GNB taki doskonały prawnik (jak Grzegorz Kowalczyk - red.) szybko załatwiłby z pewnością dwie rzeczy: bezzwrotną pomoc z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz zniesienie przez KNF i MF tych wymogów kapitałowych, które obciążyły GNB".

"I co byśmy wówczas mieli?" - pyta Giertych, po czym sam odpowiada. "Zdrowy bank z kapitałem ok. 7 miliardów złotych, który natychmiast mógłby udzielić kredytów o wartości 30 miliardów złotych! Czyż kwota 30 miliardów nie mogłaby posłużyć jako wykupienie połowy mediów w Polsce? Wystarczyłaby z pewnością. I tak mielibyśmy Budapeszt w Warszawie" - sugeruje były polityk.

Pełnomocnik Leszka Czarneckiego w ten sposób tłumaczy aresztowanie Marka Chrzanowskiego, który w nagranej rozmowie z milionerem dużo mówił na temat tzw. planu Zdzisława.

"Ujawnienie takiego planu Leszkowi Czarneckiemu to w naszej obecnej rzeczywistości coś znacznie gorszego niż korupcja, to zdrada lojalności wobec swojego środowiska. Za to więzienie ma się jak w banku" - puentuje Roman Giertych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(689)
ropatrywane ...
5 lata temu
Napewno z doswiadczenia pan od gir tych wie ,ze lepsza byla by pielgrzymka modlitewno POdobna POd obstawa MW w kulczeniu PO bloniach Jasnej Gory , tylko czy w rekach byl by Rozaniec , czy to nie POdobne bylo z przyjazdem czarneckiego do szefa KNF !!!!!!!!!
erato
5 lata temu
Istota problemu po stronie Getinu; era taśm; taśmociąg bankowy, nowy serial.
yogi123
5 lata temu
"Zdradził III Rzeszę" jakby powiedział Bruner
Zbigniew
5 lata temu
Trzeba się zastanowić czy Giertych nie łamie kodeksu etycznego adwokatów.To co on wyprawia w głowie się nie mieści.
komik
5 lata temu
Giertych szambowy adwokat.
...
Następna strona