Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Faktoring dla małych firm – prowadź biznes bezpiecznie

Podziel się:

Według raportu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z 2019 roku sektor MŚP w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Mikro i małe przedsiębiorstwa stanowią 99,8 % wszystkich przedsiębiorstw, a ich liczba systematycznie rośnie. Jednocześnie dane wskazują, że od roku 2017 spada poziom przeżywalności firm po pierwszym roku działalności. Jedną z przyczyn są z pewnością faktury z odroczonym terminem płatności, które często przyczyniają się do zatorów płatniczych. Dlatego mikro i małe firmy szczególnie chętnie korzystają z możliwości sprzedaży faktur przed datą wymagalności, czyli tzw. faktoringu.

Faktoring dla małych firm – prowadź biznes bezpiecznie
(materiał partnera)
Czy jednak faktoring dla małych firm to rzeczywiście dobry pomysł? Co to za usługa i jaką ma przewagę nad innymi źródłami zewnętrznego finansowania?

Faktoring dla małych firm – na czym polega?

Faktoring uwalnia gotówkę zamrożoną w formie faktur z odroczonym terminem płatności. Dzięki temu przedsiębiorca uzyskuje dodatkowe środki na rozwój biznesu lub dowolnie inny cel.. Pieniądze ze sprzedanej faktury przelewane są na konto nawet w dniu wystawienia jej wystawienia. Niektóre firmy faktoringowe, jak na przykład Monevia, finansują 100% wartości faktury brutto, a przelew wykonywany jest w ciągu 24 h od zaakceptowania transakcji.

Przedsiębiorca, który decyduje się na faktoring, zyskuje stałe lub doraźne (w zależności od potrzeby) źródło finansowania bieżącej działalności i może nadal oferować swoim kontrahentom wydłużone terminy płatności, czym z kolei utrwala dobre relacje biznesowe. Jest to szczególnie cenne w branżach sezonowych lub gdzie obroty zależą od inwestycji długoterminowych.

Faktoring dla mikrofirm – elastyczny produkt finansowy

Początkowo faktoring zarezerwowany był jedynie dla dużych przedsiębiorstw. Małym firmom trudno było spełnić wymogi, jakie stawiała firma faktoringowa, jak np. deklarowana kwota finansowania czy liczba faktur.

Obecnie nawet drobny przedsiębiorca może skorzystać z faktoringu który stał się bardzo wygodną formą finansowania. To przedsiębiorca decyduje ile, jakie i kiedy finansować faktury – ma w tym pełną dowolność i elastyczność. Sprzedając faktury do Monevii oszczędzasz czas, bo formalności związane z faktoringiem zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Transakcje odbywają się on-line, a zespół specjalistów wspiera klientów na każdym etapie podejmowania decyzji – każdy klient ma swojego opiekuna/doradcę.

Wiele firm faktoringowych, w tym Monevia, rezygnuje także z minimalnej wysokości faktur. Możesz sprzedać faktury, których wartość zaczyna się już od kilkuset złotych. To ważne dla sektora MŚP. Tu wysokość transakcji nie jest wysoka, ale nawet mały zator finansowy może spowodować poważne problemy.

Faktoring dla małych firm - zamiast kredytu i pożyczki

Faktoring wspiera zwłaszcza te mikrofirmy, które nie mogą skorzystać z ofert banków, np. brak dostępu do kredytów obrotowych. Krótki staż na rynku, brak historii kredytowej lub zbyt niskie obroty rocznie często dyskwalifikują małego przedsiębiorcę w oczach banku.

Firmy faktoringowe nie wymagają tego typu zabezpieczeń. Na sprzedaż faktur mogą zdecydować się także startupy. Nawet jeśli Twoja pierwsza faktura ma wydłużony termin płatności, możesz ją sprzedać i natychmiast otrzymać środki na dalszy rozwój działalności.

Faktoring dla małej firmy – więcej bezpiecznych transakcji

Jednak faktoring dla małych firm to , oprócz korzyści finansowych, również. większe bezpieczeństwo transakcji,. Nierzetelni kontrahenci zdarzają się w każdym biznesie, nawet w sektorze MŚP. Korzystanie z faktoringu to doskonały sposób na budowanie dyscypliny płatniczej wśród tych, którzy zwlekają z zapłatą oraz źródło dodatkowej informacji o ich kondycji finansowej. Dzięki temu w porę można uniknąć dalszych zatorów płatniczych.

Każda transakcja faktoringowa poprzedzona jest analizą wiarygodności finansowej płatnika faktury. Dzięki temu przedsiębiorca wie, czy jego kontrahent jest rzetelnym partnerem biznesowym, któremu może zaufać i związać się na długie lata.

Co więcej – firma faktoringowa wspiera także klienta w monitoringu płatności oraz odzyskiwaniu należności, na wypadek opóźnień w płatnościach,. Takie wsparcie doceniają szczególnie ci przedsiębiorcy, którzy nie mają doświadczenia w dochodzeniu swoich należności. Profesjonalne wsparcie ze strony firmy faktoringowej, uczy kontrahentów dyscypliny płatniczej.

Zatem Faktoring dla małych firm to nie tylko dodatkowe źródło finansowania, ale cały pakiet usług, chroniących finanse w Twojej firmie.

Faktoring dla małych firm – minimum formalności, maksimum wygody

Dzisiejsze Firmy faktoringowe to nowoczesne FinTechy, które oferują produkty „szyte na miarę” dzięki stosowaniu zaawansowanych technologii. Mobilność, elastyczność, intuicyjność obsługi – to wszystko jest podstawą w dostarczaniu nowoczesnych produktów finansowych. Faktoring dla małej firmy to także usługa dla Ciebie – szybko, wygodnie, on-line i bez zbędnych formalności Skorzystaj z faktorignu w Monevii – rejestracja na Platformie Monevia jest zupełnie darmowa i zajmuje dosłownie kilka minut. Wszystkie transakcje przebiegają on-line. Zrób zdjęcie swojej faktury i załącz do systemu – zapłatę możesz otrzymać jeszcze tego samego dnia. Platforma Monevia dostępna jest 24/7 z każdego miejsca na Ziemi, wystarczy dowolne urządzenie mobilne lub komputer z dostępem do Internetu.

Czy faktoring dla małych firm to dobre rozwiązanie? Bez wątpienia. Pozwala uniknąć zastojów finansowych, wspiera konkurencyjność i wzmacnia bezpieczeństwo transakcji. Jeśli staż Twojej firmy jest niewielki lub masz niskie obroty, rozważ faktoring dla mikrofirm. Nie musisz rezygnować ze współpracy z kontrahentami, którzy proponują faktury z odroczonym terminem płatności. W Monevii wspieramy rozwój sektora MŚP, dlatego zapraszamy do skorzystania z oferty opracowanej specjalnie dla małego przedsiębiorcy.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Artykuł sponsorowany