Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
WZI
|

Fałszywe certyfikaty COVID-19. Lekarze niszczą dawki szczepionek

294
Podziel się:

Naczelna Izba Lekarska dostaje sygnały o wystawianiu fałszywych zaświadczeń o szczepieniu. Rzecznik odpowiedzialności zawodowej ostrzega - takie działanie może zostać potraktowane jako przestępstwo.

Fałszywe certyfikaty COVID-19. Lekarze niszczą dawki szczepionek
Fałszywe certyfikaty COVID. NIL ostrzega lekarzy. (Pixabay)
bEDICrSd

Jak pisze rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy, do NIL zaczęły spływać sygnały o osobach fałszujących zaświadczenia o zaszczepieniu przeciwko COVID-19.

Mowa o lekarzach, którzy wpisują dane pacjentów do systemu i na tej podstawie wystawiają dokument, jednocześnie szczepionki nie podając. Dawka preparatu jest w takiej sytuacji niszczona.

"Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej wskazuje, że w jego ocenie powyższe postępowanie uznać należy za przewinienie zawodowe" - pisze rzecznik odpowiedzialności zawodowej lekarzy Grzegorz Wrona.

bEDICrSf
Zobacz także: Pokazy garnków i pościeli. UOKiK idzie na wojnę z naciągaczami

Dodaje, że jeśli informacje o procederze, które trafiają do Izby zostaną potwierdzone, NIL rozpocznie postępowanie wyjaśniające i zawiadomi organy ścigania.

Z fałszywymi certyfikatami szczepienia problem mają także inne kraje Europy. Francuskie media opisywały sprawę farmaceutki, która została oskarżona o oferowanie fałszywych paszportów sanitarnych w cenie 200 euro za sztukę.

bEDICrSl

Niedawno jeden z francuskich lekarzy oferujących fałszywe certyfikaty został skazany na rok więzienia.

Problem jest tak duży, że francuski parlament przegłosował zaostrzenie kar dla medyków, którzy dopuszczają się wystawiania fałszywych certyfikatów.

Za taki czyn grozi teraz do 5 lat więzienia i 75 tys. euro kary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDICrSG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(294)
Mary
2 dni temu
Niedawno moja firma mająca oddziały w Stanach powiadomiła, że wszyscy tam pracujący są zmuszeni do przyjecia szczepienia (bez wyjątku). To jest zbrodnia przeciwko ludzkości. Gdzie prawa człowieka, gdzie ta słynna amerykańska wolność i demokracja? Niezaszczepiony nie może wejść do biura a jak nie wejdzie to jest zwalniany za niewstawienie się w pracy. Koszmar, który niedawno był nazywany teorią spiskową dzieje się na naszych oczach. Nadal uważacie, że paszporty i takie zagrywki są fajne i warto przyjąć preparat bo pojedzie się na wczasy bezproblemowo? Mimo, że każdy może zarażać, trzeba się szczepić i jest się zwalnianym za niesubordynację? A kto weźmie odpowiedzialność za efekty uboczne? Wymagania zostały wprowadzone z dnia na dzień, ale ręce wszyscy umywają. Tu chyba już nie chodzi o covid, którego umieralność jest na poziomie 1-2% tylko o jakąś psychozę. Więcej ludzi umiera na zawał i na raka i to co dnia.
sędziaDred
4 dni temu
Kto tu jest przestępcą ?
cert
3 tyg. temu
PRZESTĘPSTWO?????? MOŻE ZA TO OD RAZU KARA ŚMIERCI!!!!! BYDLAKI!!!
bEDICrSH
Marta
4 tyg. temu
No cóż chociaż sama uważam, że nie wolno oszukiwać, to właściwie nie dziwię się ludziom, że do tego się posuwaja. Skoro są zmuszani do szczepienia wbrew sobie, skoro wprowadza się łamanie ludzkich sumień, dyskryminację, wprowadza rozłam między szczepionych a nieszczepionych, skoro się podjudza i obwinia jednych przeciw drugim, skoro ogranicza się ich prawa, to kompletnie się nie dziwię ze to robią. Ale ja tego nie zrobię. Bo nic złego nie robię, że nie szczepię się nie sprawdzona do końca szczepionka. Wyprodukujcie tradycyjna szczepionkę to się zaszczepię.
Polak
miesiąc temu
Te szczepienia to eksperymant medyczny, za ktory nikt nie odpowiada, robiony na koszt panstwa i na ruzyko szczepionych osob, jesli wyjda powiklania to takie osoby s apozostawione same sobie bez zadnego odszkodowania, bez zadnej renty. a powiklania poszczepienne to czesto kalectwo na cale zycie, ktore uniemozliwia jakakolwiek prace i i uniemozliwia samodzielne zycie! Traktowanie ofiar powiklan poszczpienych i tuszowanie tych spraw to przyczyna powstania ruchow antyszczepionkowych, ktore slusznie domagaja sie odpowiedzialnosci panstwa za skutki szczepien. Za wszelkie szczepienia powinno odpowiadac panstwo, a panstwo niech dochodzi roszczen od producentow szczepionek ktore spowodowaly szkody.
...
Następna strona