Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Fałszywe świadectwa szczepień coraz większym problemem. W Holandii kosztują 200 euro

30
Podziel się:

Problem zaczął się wymykać spod kontroli. Fałszywy dokument można kupić w sieci. Potem możliwe jest jego zalegalizowanie.

Fałszywe świadectwa szczepień coraz większym problemem. W Holandii kosztują 200 euro
W Holandii rośnie liczba fałszerstw dokumentów poświadczających przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19. (unsplash, CDS)
bECtBYol

Jak donosi holenderski dziennik "De Volkskrant" mechanizm oszustwa jest dość prosty, ale trudny dla służb. Fałszywkę kupuje się w sieci. Następnie jego nowy właściciel po zgłoszeniu się do jednej z przychodni z informacją, że szczepienie nie zostało prawidłowo zarejestrowane w systemie. Grzecznie prosi o korektę i gotowe, ma już legalny dokument.

- Rzeczywiście otrzymujemy zgłoszenia w tej sprawie - powiedział PAP oficer w biurze prasowym amsterdamskiej policji, zapytany o problem fałszowania dokumentów. Rozmówca agencji nie był jednak w stanie oszacować skali problemu.

Zobacz także: Wakacje 2021. UOKiK kontroluje bary i restauracje. Walka z paragonami grozy
bECtBYon

Więcej mógł powiedzieć rzecznik GGD GHOR - instytucji odpowiedzialnej za program szczepień - twierdzi, że ich liczba ciągle rośnie. - W skali kraju zgłosiliśmy dotychczas kilkadziesiąt prób oszustwa, ale z pewnością to jedynie wierzchołek góry lodowej - uważa rzecznik.

Posiadacze zaświadczenia o zaszczepieniu przeciwko Covid-19 mają większą swobodę w podróżowaniu. Do niedawna uprawniał on także do wstępu do klubów nocnych i dyskotek. Te zostały jednak w Holandii zamknięte w połowie lipca ze względu na wzrost liczby infekcji koronawirusem.

bECtBYot

Nie jest to tylko holenderski problem. Francuska policja zatrzymała sześć osób podejrzanych o handel fałszywymi świadectwami szczepień przeciw Covid-19. Fałszywe dokumenty kosztowały 350-500 euro.

W poniedziałek prezydent Francji Emnanuel Macron poinformował, że certyfikat covidowy od sierpnia będzie niezbędny w kawiarniach, centrach handlowych oraz w pociągach. Po tej zapowiedzi na szczepienia zapisała się rekordowa liczba Francuzów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECtBYoO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(30)
Krzyno
2 miesiące temu
Czytam te komentarze i tak się zastanawiam - skąd w XXI wieku taki nagły skok poziomu debilizmu w narodzie. Ja po zaszczepieniu do skutków ubocznych mogę zaliczyć możliwość sterowania TV myślami bez użycia pilota i wzrokiem mogę rozpalić ognisko lub zagotować wodę w czajniku...hehehe... według waszego toku rozumowania. Zresztą, wszyscy mają mózg, ale tylko niektórzy rozum
Blek
2 miesiące temu
tam się handluje prostytucją w świetle prawa, pewnie za podobną cenę :)
nikifor
2 miesiące temu
Zacznijcie ścigać tych lekarzy którzy do zgonów na raka udaru zawału dopisują covid żeby więcej zarobić
bECtBYoP
Przemek
2 miesiące temu
Masz zgagę? Ranigast! Boli Cię głowa -Paracetamol! Bolą Cię stawy - ... weż tabletkę i po chwili problem znika. Niestety tak wygląda współczesna medycyna krajów zachodnich. Wystarczy zmienić nawyki żywieniowe, odstawić używki, zwiększyć aktywność ruchową, zmienić napoje słodzone i gazowane na wodę mineralną, naturalnie się suplementować, powalczyć o czyste powietrze i jedzenie naturalne i nagle te wszystkie rzeczy i to trwale przestaną w większości mieć miejsce. Ale prościej jest wspierać farmacje, mieć z tego profity i reklamować + sprzedawać piguły.
Przemek
2 miesiące temu
wspieram i podziwiam lekarzy, którzy mają odwagę i publicznie mówią i pokazują dane, które podważają teorię, że mamy pandemię, która zabije ludzi na ziemi i że jedyną opcją jest szczepionka.
...
Następna strona