Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fiasko planów Kanadyjczyków. Resort nie przedłużył koncesji poszukiwawczej

4
Podziel się

Kanadyjska firma Rathdowney Poland, która planowała budowę kopalni cynku i ołowiu, straciła koncesję poszukiwawczą na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Fiasko planów Kanadyjczyków. Resort nie przedłużył koncesji poszukiwawczej
(https:, www.katowice.uw.gov.pl)
bErVVBZx

– Podjąłem decyzję o nieprzedłużaniu koncesji poszukiwawczej na złoża na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – poinformował w poniedziałek w Katowicach minister środowiska Michał Woś.

Jak dodał, kanadyjska spółka Rathdowney Poland, która chciała wybudować kopalnię cynku i ołowiu w powiecie zawierciańskim, miała 10 lat na dokładne zbadanie złóż i nie wykorzystała tego czasu.

- Spośród 800 odwiertów, które miał wykonać inwestor, wykonał ledwie 100 i w kolejnych prośbach o przedłużenie koncesji zmniejszał tę liczbę - dodał Woś.

bErVVBZz

Plany budowy kopalni wywołały niepokój wśród mieszkańców. Chodziło o wpływ inwestycji na środowisko i turystykę, czyli istotną gałąź biznesową regionu. Lokalne samorządy przyjmowały uchwały przeciwko budowie.

- Bardzo mi zależy, żeby ochrona przyrody była na jak najwyższym poziomie, żeby te piękne tereny, które mamy w województwie śląskim, czyli Jurę (…) żeby zachowały też ten swój pierwotny charakter – puentował szef resortu środowiska.

Zobacz także: Obejrzyj: 100 mln zł na program "Moja woda" od lipca. Kto pierwszy, ten lepszy
bErVVBZF

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErVVCaa
KOMENTARZE
(4)
Alert
2 miesiące temu
Pan Minister uzasadnił bardzo logicznie: W ciągu 10 lat RTH wykonał tylko 13% odwiertów, które sam zadeklarował, Samorządowcy, gospodarujący tym regionem wydali negatywne opinie. Jeśli istnieją dowody na możliwość szkód w środowisku - koncesja nie powinna być wydawana. Proste?
gornik
rok temu
Wos da pozwolenie swoim koleszkom powiazanym z PIS ,chyba ze straca wladze. Ta kopalnia i tak powstanie bo zloza sa bogate ,wspomnicie moje slowa.
żenua
rok temu
Z całym szacunkiem, ale Woś nie ma pojęcia o geologii...To co mówił na tej konferencji, t jakaś farsa.
bErVVCab
SZA
rok temu
powiat zawiercianski co w zamian to najbardziej zacifany powiat w slaskiem inwestycyjnie i komunikacyjnie