Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fiasko planów Kanadyjczyków. Resort nie przedłużył koncesji poszukiwawczej

Kanadyjska firma Rathdowney Poland, która planowała budowę kopalni cynku i ołowiu, straciła koncesję poszukiwawczą na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(https:, www.katowice.uw.gov.pl)

– Podjąłem decyzję o nieprzedłużaniu koncesji poszukiwawczej na złoża na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej – poinformował w poniedziałek w Katowicach minister środowiska Michał Woś.

Jak dodał, kanadyjska spółka Rathdowney Poland, która chciała wybudować kopalnię cynku i ołowiu w powiecie zawierciańskim, miała 10 lat na dokładne zbadanie złóż i nie wykorzystała tego czasu.

- Spośród 800 odwiertów, które miał wykonać inwestor, wykonał ledwie 100 i w kolejnych prośbach o przedłużenie koncesji zmniejszał tę liczbę - dodał Woś.

Plany budowy kopalni wywołały niepokój wśród mieszkańców. Chodziło o wpływ inwestycji na środowisko i turystykę, czyli istotną gałąź biznesową regionu. Lokalne samorządy przyjmowały uchwały przeciwko budowie.

- Bardzo mi zależy, żeby ochrona przyrody była na jak najwyższym poziomie, żeby te piękne tereny, które mamy w województwie śląskim, czyli Jurę (…) żeby zachowały też ten swój pierwotny charakter – puentował szef resortu środowiska.

Obejrzyj: 100 mln zł na program "Moja woda" od lipca. Kto pierwszy, ten lepszy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-06-2020

SZApowiat zawiercianski co w zamian to najbardziej zacifany powiat w slaskiem inwestycyjnie i komunikacyjnie

23-06-2020

gornikWos da pozwolenie swoim koleszkom powiazanym z PIS ,chyba ze straca wladze. Ta kopalnia i tak powstanie bo zloza sa bogate ,wspomnicie moje slowa.

23-06-2020

żenuaZ całym szacunkiem, ale Woś nie ma pojęcia o geologii...To co mówił na tej konferencji, t jakaś farsa.

Rozwiń komentarze (3)