Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rząd
22.06.2020 17:00

Koronawirus. Premier Morawiecki: 100 mld zł na 100 dni epidemii

100 dni stanu epidemii w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki zachwala działanie tarcz: antykryzysowej i finansowej, które pomogły pracodawcom i pracownikom przetrwać pierwszą fazę kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. - Dziękuję za to, że uratowaliście 5 mln miejsc pracy - zwrócił się szef rządu do przedsiębiorców. Ci zaapelowali o niższe podatki dla branży gastronomicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Premier na 100 dni epidemii o działaniu tarczy antykryzysowej i finansowej

- Mija 100 dni walki z koronawirusem, musieliśmy działać błyskawicznie i znaleźć najlepszą odpowiedź. Trzeba było ratować gospodarkę i ratować zdrowie ludzi – to jest ta odpowiedź – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Na 100 dni po ogłoszeniu stanu epidemii mamy przekazanych 100 mld zł na walkę o zachowanie miejsc pracy - dodał szef rządu.

Zaznaczył, że pandemia nie jest całkiem za nami, ale mamy ją w znacznym stopniu pod kontrolą. Co – zdaniem premiera - daje szansę na szybki powrót do normalności.

Obejrzyj: 1,5 biliona zł długu? "Czarny scenariusz, ale nie niemożliwy"

- Przygotowujemy się do pole position w następnej fazie walki z pandemią koronawirusa. Sprzedaż detaliczna w maju ma się dużo lepiej niż założenia rynkowe. Widzę, że mamy dużą szansę na szybkie odbicie (gospodarcze – przyp.) w kształcie litery V – podkreślił Morawiecki.

- Pancerne nerwy przedsiębiorców i fakt, że kryzys to nasze naturalne środowisko sprawiają, że utrzymujemy miejsca pracy i dość łagodnie przechodzimy przez ten kryzys - powiedział Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

- Drugie to adekwatna i w miarę szybka reakcja rządu na to, co się dzieje. Drzewo jest zdrowe, ale mamy chore gałęzie. Jedną z nich jest branża restauracyjna, apeluję do premiera, by rozważył niski, 8-procentowy VAT dla tej branży - dodał Kaźmierczak.

- Recesję przechodzimy bardzo płytko. Mam nadzieję, że będziemy się z tego wygrzebywać i dojdzie do szybkiego odbicia - podsumował szef ZPP.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2020

NormanBrawo PiS! Brawo premierze Morawiecki!

23-06-2020

Popieram rządNie narzekajcie, zamiast się zastanawiać skąd biorą się pieniądze, to cieszcie się że macie prace i za co żyć.

23-06-2020

WituDziałanie tarcz: antykryzysowej i finansowej, pomogły pracodawcom i pracownikom przetrwać pierwszą fazę kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (668)