Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Koronawirus. Premier Morawiecki: 100 mld zł na 100 dni epidemii

668
Podziel się:

100 dni stanu epidemii w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki zachwala działanie tarcz: antykryzysowej i finansowej, które pomogły pracodawcom i pracownikom przetrwać pierwszą fazę kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. - Dziękuję za to, że uratowaliście 5 mln miejsc pracy - zwrócił się szef rządu do przedsiębiorców. Ci zaapelowali o niższe podatki dla branży gastronomicznej.

Premier na 100 dni epidemii o działaniu tarczy antykryzysowej i finansowej
Premier na 100 dni epidemii o działaniu tarczy antykryzysowej i finansowej (East News)

- Mija 100 dni walki z koronawirusem, musieliśmy działać błyskawicznie i znaleźć najlepszą odpowiedź. Trzeba było ratować gospodarkę i ratować zdrowie ludzi – to jest ta odpowiedź – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Na 100 dni po ogłoszeniu stanu epidemii mamy przekazanych 100 mld zł na walkę o zachowanie miejsc pracy - dodał szef rządu.

Zaznaczył, że pandemia nie jest całkiem za nami, ale mamy ją w znacznym stopniu pod kontrolą. Co – zdaniem premiera - daje szansę na szybki powrót do normalności.

Zobacz także: Obejrzyj: 1,5 biliona zł długu? "Czarny scenariusz, ale nie niemożliwy"

- Przygotowujemy się do pole position w następnej fazie walki z pandemią koronawirusa. Sprzedaż detaliczna w maju ma się dużo lepiej niż założenia rynkowe. Widzę, że mamy dużą szansę na szybkie odbicie (gospodarcze – przyp.) w kształcie litery V – podkreślił Morawiecki.

- Pancerne nerwy przedsiębiorców i fakt, że kryzys to nasze naturalne środowisko sprawiają, że utrzymujemy miejsca pracy i dość łagodnie przechodzimy przez ten kryzys - powiedział Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

- Drugie to adekwatna i w miarę szybka reakcja rządu na to, co się dzieje. Drzewo jest zdrowe, ale mamy chore gałęzie. Jedną z nich jest branża restauracyjna, apeluję do premiera, by rozważył niski, 8-procentowy VAT dla tej branży - dodał Kaźmierczak.

- Recesję przechodzimy bardzo płytko. Mam nadzieję, że będziemy się z tego wygrzebywać i dojdzie do szybkiego odbicia - podsumował szef ZPP.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

przedsiębiorcy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(668)
Mike
4 lata temu
Totalne trolle ujadają, jakoś wasza opozycja nic nie zrobiła podczas kryzysu i epidemii.
Witu
4 lata temu
Działanie tarcz: antykryzysowej i finansowej, pomogły pracodawcom i pracownikom przetrwać pierwszą fazę kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, brawo dla rządu.
Tadeusz
4 lata temu
Te 100 dni to było prężne działanie rządu, każdy dzień to były szybkie decyzje i walka o Polskę.
IRA
4 lata temu
No cóż, Szumowinski gada, że coraz więcej chorych, że wrócą kneble, żeby nam zatkać usta, wrócą obostrzenia. A ten gada swoje. A prawda jest taka, że za kilka dni będą wybory, więc trzeba ludziskom tak namieszać w głowach, że niektórzy mogą nie trafić do urn wyborczych 😂😂 Kłamie on, kłamie Szumowinski, kłamie Duda, kłamie Trzaskowski. I jeszcze wielu z nich. Po co? Ano po to, żeby tylko posadzić swoje cztery litery w fotelu prezydenckim. A jak już zdobędzie to co chce, zaraz zapomni o wszystkim co mówił i co naobiecywał ludziom. Bo wiadomo, że z pustego to i Salomon nie naleje. A tylko zobaczcie jaki Polska ma dług, no i kto do tego doprowadził. Niedługo to zer braknie. A kto będzie to spłacał? No, wiadomo, niewolnicy, czyli my
Racjonalny
4 lata temu
Jakby opozycja rządziła to byśmy wszyscy na lodzie zostali.
...
Następna strona