Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Koronawirus. Premier Morawiecki: 100 mld zł na 100 dni epidemii

668
Podziel się

100 dni stanu epidemii w Polsce. Premier Mateusz Morawiecki zachwala działanie tarcz: antykryzysowej i finansowej, które pomogły pracodawcom i pracownikom przetrwać pierwszą fazę kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa. - Dziękuję za to, że uratowaliście 5 mln miejsc pracy - zwrócił się szef rządu do przedsiębiorców. Ci zaapelowali o niższe podatki dla branży gastronomicznej.

Premier na 100 dni epidemii o działaniu tarczy antykryzysowej i finansowej
Premier na 100 dni epidemii o działaniu tarczy antykryzysowej i finansowej (East News)
bDyRTcdN

- Mija 100 dni walki z koronawirusem, musieliśmy działać błyskawicznie i znaleźć najlepszą odpowiedź. Trzeba było ratować gospodarkę i ratować zdrowie ludzi – to jest ta odpowiedź – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

- Na 100 dni po ogłoszeniu stanu epidemii mamy przekazanych 100 mld zł na walkę o zachowanie miejsc pracy - dodał szef rządu.

Zaznaczył, że pandemia nie jest całkiem za nami, ale mamy ją w znacznym stopniu pod kontrolą. Co – zdaniem premiera - daje szansę na szybki powrót do normalności.

bDyRTcdP
Zobacz także: Obejrzyj: 1,5 biliona zł długu? "Czarny scenariusz, ale nie niemożliwy"

- Przygotowujemy się do pole position w następnej fazie walki z pandemią koronawirusa. Sprzedaż detaliczna w maju ma się dużo lepiej niż założenia rynkowe. Widzę, że mamy dużą szansę na szybkie odbicie (gospodarcze – przyp.) w kształcie litery V – podkreślił Morawiecki.

bDyRTcdV

- Pancerne nerwy przedsiębiorców i fakt, że kryzys to nasze naturalne środowisko sprawiają, że utrzymujemy miejsca pracy i dość łagodnie przechodzimy przez ten kryzys - powiedział Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP).

- Drugie to adekwatna i w miarę szybka reakcja rządu na to, co się dzieje. Drzewo jest zdrowe, ale mamy chore gałęzie. Jedną z nich jest branża restauracyjna, apeluję do premiera, by rozważył niski, 8-procentowy VAT dla tej branży - dodał Kaźmierczak.

- Recesję przechodzimy bardzo płytko. Mam nadzieję, że będziemy się z tego wygrzebywać i dojdzie do szybkiego odbicia - podsumował szef ZPP.

bDyRTcdW

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDyRTceq
przedsiębiorcy
KOMENTARZE
(668)
Witu
7 miesięcy temu
Działanie tarcz: antykryzysowej i finansowej, pomogły pracodawcom i pracownikom przetrwać pierwszą fazę kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, brawo dla rządu.
Popieram rząd
7 miesięcy temu
Nie narzekajcie, zamiast się zastanawiać skąd biorą się pieniądze, to cieszcie się że macie prace i za co żyć.
Racjonalny
7 miesięcy temu
Jakby opozycja rządziła to byśmy wszyscy na lodzie zostali.
bDyRTcer
Mike
7 miesięcy temu
Totalne trolle ujadają, jakoś wasza opozycja nic nie zrobiła podczas kryzysu i epidemii.
Tadeusz
7 miesięcy temu
Te 100 dni to było prężne działanie rządu, każdy dzień to były szybkie decyzje i walka o Polskę.
...
Następna strona