Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
MBL
|

Filmy i reklamy po nowemu. Nadawcy i operatorzy dodatkowo zarobią

74
Podziel się

Od przyszłego roku możliwe ma być profilowanie treści telewizyjnych pod preferencje widza. Oznacza to, że nie będzie on już karmiony tą samą papką, a operatorzy i nadawcy dodatkowo zarobią.

Filmy i reklamy po nowemu. Nadawcy i operatorzy dodatkowo zarobią
Zmienią się zasady publikacji treści w TV. (Getty Images)
bDSPHuQB

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rusza z dużym projektem. Chodzi o pomiar zachowań abonentów, którzy korzystają z płatnej telewizji. Okazuje się, że takie dane są bardzo cennym zasobem.

Na tej podstawie można bowiem wyprofilować treści pod potrzeby widza. Taka dynamiczna reklama sprawi, że użytkownikowi przestaną się wyświetlać informacje, których on wcale nie potrzebuje.

bDSPHuQD

Według autorów projektów, do teraz było tak, że nadawcy otwierali kolejne kanały, aby upchnąć w nich reklamy. Nie służyło to poprawie oferty programowej, a widz otrzymywał nudną, telewizyjną papkę.

Ponadto, operatorzy i telewizje kablowe, którzy będą zbierali dane, będą na nich mogli dodatkowo zarobić. Jak dużo? To na razie nie zostało oszacowane. Wyceniono natomiast, że nadawcy będą mogli zarobić dzięki reklamom dodatkowo 1,87 mld zł.

Zobacz także: Mandat za brak maseczki. "Stosujemy w ostateczności"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSPHuRe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(74)
mark
6 miesięcy temu
To,że ogladacie programy na kanałach tv , gdzie nadawca nie szanuje widza i bloki reklamowe sa dłuższe niż odcinki programów- tylko wasza wina . Robicie to na własne życzenie.
rewa
6 miesięcy temu
Szczerze mówiac nie znam nikogo normalnego, kto gustuje w reklamach i ogląda telewizję....
kaj
6 miesięcy temu
Kiedys istniały zasady- blok reklamowy nie dłuzszy niż 5 minut i nie krócej niz co 15 minut. KRRiT szybko sie ugięła, a raczej POgięła i widza ma w de?
bDSPHuRf
telewidz.
6 miesięcy temu
kiedyś oglądało się filmy z reklamami. Teraz ogląda się reklamy z filmem.
Zgred
6 miesięcy temu
Przez nachalne reklamy i łączenie ich w kobylaste ciągi przestałem oglądać telewizję. Wróciłem do stałego hobby sprzed lat: czytam książki.
...
Następna strona