Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Finał protestu przeciwko drogim biletom w Warszawie

0
Podziel się:

Komitet Stop podwyżkom cen biletów ZTM złożył brakujące podpisy w stołecznym ratuszu.

Finał protestu przeciwko drogim biletom w Warszawie
(daniel.s/CC/Flickr)

Akcja zbierania podpisów pod obywatelskim projektem uchwały, przywracającym niższe ceny biletów komunikacji miejskiej w Warszawie zakończona. Przedstawiciele komitetu _ Stop podwyżkom cen biletów ZTM _ złożyli brakujące podpisy w stołecznym ratuszu.

Wcześniej urząd zakwestionował część z 15 tysięcy podpisów, ktore są wymagane, by projekt był głosowany podczas sesji Rady Miasta. Celem akcji jest przywrócenie cen biletów w warszawskiej komunikacji do stanu z 2012 roku i zablokowanie kolejnej podwyżki planowanej na 2014 rok.

Joanna Erbel, pełnomocnik komitetu _ Stop podwyżkom cen biletów ZTM _ powiedziała IAR, że tym razem komitet dokładniej weryfikował składane podpisy. Jednak jak przyznaje, tym razem na wszelki wypadek zebrano większą ich liczbę, gdyby część z nich ponownie została odrzucona. _ Mieliśmy dwa tygodnie na dozbieranie brakujących podpisów, dokładnie trzech tysięcy sześćset trzydzieści jeden. Dzisiaj złożyliśmy około 5 tysięcy 600, więc już mamy 2 tysiące z górką _- podkreśliła Joanna Erbel.

Podpisy będą teraz ponownie weryfikowane przez miasto. Pełnomocniczka komitetu mówiła też o możliwych skutkach podwyżek biletów. Jej zdaniem, miasto nie powinno oszczędzać na tak ważnych rzeczach jak komunikacja, ale szukać pieniędzy w innych miejscach. Jej zdaniem, szczególnie w czasach kryzysu myślenie o tym, żeby transport publiczny był tani jest bardzo ważne, bo kryzys nie dotyczy tylko finansów miasta, ale i osób, które tu mieszkają. _ Jest kwestia tego, czy wprowadzać wyższe opłaty za parkowanie, czy w inny sposób szukać pieniędzy w budżecie. Są pewne obszary priorytetowe i nie możemy na nich oszczędzać. To się odbija na nas wszystkich, są olbrzymie koszty społeczne _- mówi Joanna Erbel .

Jeśli złożone podpisy zostaną przyjęte, radni będą musieli zająć się projektem. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce podczas sesji Rady Miasta 29 sierpnia.
W skład komitetu _ Stop podwyżkom cen biletów ZTM _ wchodzi kilkanaście organizacji, między innymi Zieloni, Partia Kobiet, Nasz Ursynów i młodzi socjaliści.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/m270391.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/warszawa;pracownicy;komunikacji;miejskiej;bronia;swoich;ulg,219,0,1305819.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Chcą odebrać im ulgi, które mają od 1932 roku Ulga nie została zniesiona nawet podczas II wojny światowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/m79475.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/komunikacja;miejska;w;warszawie;bedzie;taniej,129,0,1315969.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Tańsze bilety, ale tylko z tą kartą Stołeczny ratusz chce wprowadzić Kartę Warszawiaka uprawniającą do tańszych biletów długookresowych komunikacji miejskiej osoby, które płacą w stolicy podatki
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)