Trwa ładowanie...
bDJKVQAB

Notowania

Przejdź na

Finanse Kościoła. Potrzebna zmiana systemu? "Problemem są patologie"

- Nie ma idealnego sposobu finansowania Kościoła. Jest Kościół niemiecki finansowy z podatku kościelnego. Te pieniądze przepływają z kurii, więc Niemcy nie są zależni od wiernych. My takich doświadczeń nie mamy. Trzeba zastanowić się, jak wyrównać finanse pomiędzy diecezjami. Mamy diecezje, które utrzymują się z nieruchomości i mamy diecezje oraz parafie, gdzie księżą głodują. Jest mnóstwo miejsc, w których państwo powinno uczestniczyć pod kątem finansowym. Problemy ekonomiczne trzeba rozwiązywać, a szanse między księżmi trzeba wyrównywać. Problemem są patologie, a nie sam system – mówił w programie "Newsroom" publicysta Tomasz Terlikowski.

49 reakcji
2
0
47
Podziel się
Komentarze (47)
19-02-2021
Krxych
Niech kościół finansują ci którzy do niego chodzą. Kościół uczciwy, prawy, apolityczny, głoszący miłość do bliźniego sprawi że ilość wiernych będzie duża. Głoszenie...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (47)
bDJKVQAN
KOMENTARZE
(47)
Krxych
2 tyg. temu
Niech kościół finansują ci którzy do niego chodzą. Kościół uczciwy, prawy, apolityczny, głoszący miłość do bliźniego sprawi że ilość wiernych będzie duża. Głoszenie nienawiści, afery np pedofilskie, zaangażowanie polityczne itp działa odpychająco. Dużo wiernych znaczy więcej kasy, malo wiernych to mało kasy. PROSTE
Okupanci waty...
2 tyg. temu
Najpierw wypłata odszkodowań wszystkim ofoarom księży, potem zwrot bezprawnie przejętych nieruchomości i ziemi, a potem możemy pogadać.
antyklecha
2 tyg. temu
Co nas obchodzi że jedni żreją ponad stan a inni głodują, niech się dzielą między sobą. Przecież wyznają boga który nakazuje się dzielić dobrami z biedniejszymi. Nie włączać do tego bajzlu państwa.
bDJKVQBf
stara
2 tyg. temu
księża głodują? czemu więc ci, którzy mają dużo nie dzielą się z głodującymi? mieszkają w pałacach, jeżdżą drogimi furami, zatrudniają gosposie, nawet w małych wiejskich parafiach. jak głodują - do pracy.
Jarek
2 tyg. temu
zamknąć, sprzedać, zrobić galerie handlowe z kościołów i po problemie!
...
Następna strona