Notowania

Finanse przyszłości. Buty, które powiadomią, że już się zużyły

Trwająca rewolucja technologiczna w finansach dziś ułatwia konsumentom dokonywanie płatności głównie dzięki bankowości mobilnej. Już niedługo kolejne innowacyjne rozwiązania mają sprawić, że płatności staną się jeszcze prostsze, bo zakupy za nas zrobi np. lodówka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money)

Nie oznacza to, że już za kilka lat karty płatnicze odłożymy na półkę. Z badań Mastercard wynika, że klienci – zwłaszcza w Polsce, lubią płacić przy pomocy tradycyjnego plastiku.

- Co jest szczególnie ważne w Polsce, myślę, że to już znany fakt, że Polska była pierwszych rynkiem, który przyjął płatności zbliżeniowe, konsumentom podobało się to, że mają kontrolę nad tym kawałkiem plastiku. Więc myślmy o karcie, jako pewnym czynniku kształtującym. Oczywście Apple pay czy Google pay są także takimi czynnikami, wykorzystują dokładnie tę samą technologię, bez kontaktu, ale karta staje się tokenem, moim finansowym avatarem – mówił podczas Impact fintech w Łodzi Jason Lane, członek zarządu Mastercard Europe.

Przyszłość finansów osobistych to też większe bezpieczeństwo użytkownika, które zapewni m.in. unijna dyrektywa PSD2, która zacznie obowiązywać w drugiej połowie przyszłego roku.

- Częścią tego bezpieczeństwa jest dodatkowe zabezpieczenie, tak jak odcisk twojego kciuka, głos, albo zdjęcie twarzy. To się stanie powszechne w Europie w sierpniu 2019 roku. Myślę, że to bardzo pozytywne posunięcie dla ludzkości, bo jako konsument, będę miał więcej pewności podczas płatności online - zapewniał przedstawiciel Mastercard Europe.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz