Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KB
|

Firmy obsługujące karty kredytowe muszą ostrzegać klientów

3
Podziel się:

Komisja Europejska i sieć krajowych instytucji zajmujących się ochroną konsumentów zwróciła się do trzech głównych firm obsługujących karty kredytowe – Visa, Mastercard i American Express – z wnioskiem o wprowadzenie zmian w sposobie informowania klientów o opłatach potrącanych z ich kart przy abonamentach.

Firmy obsługujące karty kredytowe muszą ostrzegać klientów
Według KE średnio jeden na 12 konsumentów w Unii, zamawiających tani produkt przez internet pada ofiara podstępu. (Adobe Stock)

Według KE średnio jeden na 12 konsumentów w Unii zamawiających tani produkt przez internet pada ofiarą podstępu i nieświadomie zgadza się na regularne uiszczanie wysokiego abonamentu. Chociaż firmy obsługujące karty kredytowe nie są podmiotami odpowiedzialnymi za tego rodzaju nieuczciwe praktyki, to mają obowiązek - zgodnie z dyrektywą o usługach płatniczych - ostrzegania swoich klientów.

Zobacz także: Mniejszy klin podatkowy. Sedlak: Przestałem wierzyć władzy, źle się dzieje

Tymczasem, zazwyczaj w serwisach transakcyjnych, gdzie konsumenci wprowadzają informacje o swojej karcie kredytowej podczas zakupów online, pojawia się tylko informacja o jednorazowej kwocie płatności, a nie subskrypcji implikującej regularne potrącenie z konta.

Zgodnie z przepisami unijnymi konsumenci muszą być poinformowani o rzeczywistych kosztach transakcji i nie powinni być wprowadzani w błąd.

Trzy firmy mają teraz dwa miesiące na poinformowanie Komisji i instytucji zajmujących się ochroną konsumentów, jakie zamierzają wprowadzić zmiany w swoich procedurach płatniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Głos
3 lata temu
Bank to chciwe zwierze, nie powierzam im żadnych środków pieniężnych obracają nagromadzonym kapitałem klientów i zarabiają na tym krocie ludziom nic w zamian nie dając tylko co chwila obarczają ich nowymi opłatami dojąc wszystkich jak mleczne krowy.
SOS
3 lata temu
A co z bezpieczeństwem klientów. W kiedy będzie zakaz udzielania kredytów przez internet i wymóg identyfikacji kredytobiorcy !!!! Ludzie są okradani masowo przez ludzi o wiadomym akcencie !! Czas aby Polacy swoje oszczędności przenieśli do banków z gwarancją bezpieczeństwa jak np Szwajcaria !!! to jest nie dopuszczalne aby banki nie podejmowały żadnych kroków w tym kierunku !!!
victor
3 lata temu
Jak wy wyrabiacie psychicznie w takim kraju Polsce?