Notowania

Firma odzieżowa Warmia znika z rynku po 60 latach istnienia

To koniec 60-letniej historii marki odzieżowej Warmia. Kojarzona przede wszystkim z szyciem damskich płaszczy, znika z rynku. Pracę straci 140 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Strona firmowa)
WARMIA S.A.istniała od 1959 roku (Fot: -)

- 9 grudnia do urzędu pracy wpłynęło pismo, iż z przyczyn ekonomicznych zakład przestaje istnieć z dniem 31 grudnia a 140 osobom wręczone zostaną wypowiedzenia z pracy. To w większości szwaczki, ale także konserwatorzy, brygadziści i pracownicy administracyjni – powiedziała w rozmowie z PAP Ewa Wiszniewska, zastępca dyrektora powiatowego urzędu pracy w Kętrzynie.

Dodała, że jeszcze w listopadzie z zakładu pracy nie nadchodziły żadne niepokojące informacje o ewentualnych zwolnieniach, więc do ostatniej chwili decyzja firmy utrzymywana była w tajemnicy.

Najstarsza spółka z GPW zniknie z parkietu.
Legendarna firma odzieżowa zniknie z giełdy. Znamy datę

Urząd pracy zorganizował 13 grudnia spotkanie z pracownikami firmy, na którym poinformowano o tym, jak będzie przebiegać rejestracja osób bezrobotnych oraz w jaki sposób doradcy zawodowi będą wspierać byłych pracowników.

Zamknięcie kętrzyńskiej spółki Warmia Uno oznacza, że firma znika po 60 latach działalności z rynku. Latem zlikwidowana została filia Warmia Duo w Mrągowie. Wówczas pracę straciło około 100 osób.

Spółka Warmia istniała od 1959 roku. Do 2013 roku właścicielem spółki był Skarb Państwa, potem prywatny inwestor. Firma współpracowała z renomowanymi firmami z Europy Zachodniej, głównie z rynku niemieckiego m.in. Hugo Boss AG oraz bugatti GmbH, Dressler, Pikeur z grupy Brinkmann.

Warmia szyła stroje dla polskich sportowców startujących na zimowych olimpiadach ale ceniona była także za wysokiej jakości damskie i męskie płaszcze i kurtki. Miała sieć salonów firmowych i współpracujących sklepów.

Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

Sklep sieci H&M.
Odzież sprzedaje się dobrze, branża rośnie. Firmy jednak mają problem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: warmia, producent odzieży, likwidacja firmy, mrągowo, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-12-2019

DonekSprzedano po to by zniszczyć

30-12-2019

ZimnyWięcej podatków i utrudnień dla przedsiębiorców i mamy efekty. RozPiS..icie to państwo.

30-12-2019

wojtekTak kończą i będą kończyły firmy uciskane podatkami i zusem w Polsce

Rozwiń komentarze (344)