Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Firma odzieżowa Warmia znika z rynku po 60 latach istnienia

344
Podziel się:

To koniec 60-letniej historii marki odzieżowej Warmia. Kojarzona przede wszystkim z szyciem damskich płaszczy, znika z rynku. Pracę straci 140 osób.

WARMIA S.A.istniała od 1959 roku
WARMIA S.A.istniała od 1959 roku (Strona firmowa, -)

- 9 grudnia do urzędu pracy wpłynęło pismo, iż z przyczyn ekonomicznych zakład przestaje istnieć z dniem 31 grudnia a 140 osobom wręczone zostaną wypowiedzenia z pracy. To w większości szwaczki, ale także konserwatorzy, brygadziści i pracownicy administracyjni – powiedziała w rozmowie z PAP Ewa Wiszniewska, zastępca dyrektora powiatowego urzędu pracy w Kętrzynie.

Dodała, że jeszcze w listopadzie z zakładu pracy nie nadchodziły żadne niepokojące informacje o ewentualnych zwolnieniach, więc do ostatniej chwili decyzja firmy utrzymywana była w tajemnicy.

Urząd pracy zorganizował 13 grudnia spotkanie z pracownikami firmy, na którym poinformowano o tym, jak będzie przebiegać rejestracja osób bezrobotnych oraz w jaki sposób doradcy zawodowi będą wspierać byłych pracowników.

Zamknięcie kętrzyńskiej spółki Warmia Uno oznacza, że firma znika po 60 latach działalności z rynku. Latem zlikwidowana została filia Warmia Duo w Mrągowie. Wówczas pracę straciło około 100 osób.

Spółka Warmia istniała od 1959 roku. Do 2013 roku właścicielem spółki był Skarb Państwa, potem prywatny inwestor. Firma współpracowała z renomowanymi firmami z Europy Zachodniej, głównie z rynku niemieckiego m.in. Hugo Boss AG oraz bugatti GmbH, Dressler, Pikeur z grupy Brinkmann.

Warmia szyła stroje dla polskich sportowców startujących na zimowych olimpiadach ale ceniona była także za wysokiej jakości damskie i męskie płaszcze i kurtki. Miała sieć salonów firmowych i współpracujących sklepów.

Zobacz także: Obejrzyj: Kredyty dla firm. Oto co musisz wiedzieć

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

KOMENTARZE
(344)
Tomasz
2 lata temu
Płakać się chce i nic więcej, niszczone jest wszystko co zagraża zachodnio-chińskiej konkurencji. Pamiętam kurtki męskie z Warmii które nosiłem i były pięknie wykonane i połowę tańsze niż "zachodnie" wyroby uszyte w Sri Lance przez zabiedzonych hindusów. Fachowcy i ludzie oddani firmie poszli na bruk, będzie nowa kadra dla dyskontów.
ddd
2 lata temu
Zimny - pomyśł przy obecnym boomie doprowadzic do bankructwa taka firme to raczej efekt polityki niemieckie lepsze!!! Słaby manager tam musiał być.
zero reklamy
2 lata temu
podziękować kierownictwu firmy
Mark
2 lata temu
Rynek zarzucony jest tanią odzieżą a Polacy w znacznej części wolą kupić tanią chińszczyznę niż wysokiej jakości produkty z polskich firm.
alojz
2 lata temu
niemiecki właściciel ten co kupił ten zakład rozłozył już 7 zakład w ten sposób. Wszędzie gdzie ogłaszał upadłość sprzedawał tą ziemię przekształconą pod budownictwo. I na takim bankructwie jest 3 razy tyle do przodu co zainwestował w zakład
...
Następna strona