Notowania

Firma Tajfun zaskoczona zatrzymaniem szefa ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku

- Sami jesteśmy tym zaskoczeni, nic nie wskazywało na to, że tak to się może potoczyć - mówi money.pl Łukasz Isenko, pełnomocnik firmy Tajfun, która zabezpieczała imprezę WOŚP w Gdańsku. Nieoficjalnie wiadomo, że pracownikowi Tajfuna postawiono zarzut składania fałszywych zeznań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Karol Makurat/REPORTER)
13 tysięcy zł brutto miała kosztować ochrona imprezy WOŚP w Gdańsku.

W poniedziałek rano Prokuratura Krajowa poinformowała że został zatrzymany szef ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku. Miał wprowadzić policję w błąd, że Stefan W., zabójca prezydenta Pawła Adamowicza posługiwał się plakietką "Media".

Scena WOŚP dzień po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Zatrzymano szefa ochrony imprezy WOŚP z 13 stycznia w Gdańsku

Za ochronę gdańskiej WOŚP odpowiadała agencja Tajfun. To właśnie pracownik tej gdańskiej firmy był szefem ochrony feralnej imprezy w Gdańsku.

- Sami jesteśmy tym zaskoczeni, nic nie wskazywało na to, że tak to się może potoczyć - mówi money.pl Łukasz Isenko, pełnomocnik firmy Tajfun. - Na razie nie mogę nic więcej na ten temat powiedzieć - dodaje.

Isenko obiecuje, że wyda komunikat w sprawie zatrzymania swojego pracownika, gdy tylko z prokuratury spłynie więcej informacji na temat tego, co się wydarzyło.

Scena, na której doszło do ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
Ochrona koncertu WOŚP w Gdańsku kosztowała niewiele. Za tyle można dostać tylko iluzję bezpieczeństwa

Pytany wcześniej o doniesienia medialne na temat identyfikatora dla mediów, jakim miał posłużyć się Stefan W., Łukasz Isenko mówił, że "żaden z pracowników ochrony nie miał możliwości oględzin tego identyfikatora".

Pełnomocnik zarządu Tajfuna stwierdził też, że "informacje na ten temat posiada z przestrzeni publicznej", ale dodał, że "identyfikator jest zabezpieczony i w posiadaniu śledczych".

Przypomnijmy, że od poniedziałku trwa w firmie kontrola. Przedstawiciele Departamentu Zezwoleń i Koncesji MSWiA zabezpieczyli dokumentację związaną z rejestracją firmy i jej prowadzeniem. Łukasz Isenko informował wcześniej, że w niedzielę podczas finału WOŚP zaangażowanych było około 50 ochroniarzy. Podkreślił też, że firma miała doświadczenie w ochranianiu widowisk kulturalno-artystycznych, ale z organizatorem finału WOŚP współpracowała po raz pierwszy.

- W Polsce są 2-3 firmy, które faktycznie potrafią ochraniać imprezy masowe, znają się na procedurach związanych np. ze strefami dostępu i nie zatrudniają ludzi z przypadku - oceniał w rozmowie z money.pl Bartosz Bieszyński, organizator imprez masowych. - Dlatego na niektórych imprezach możemy spotkać na ochronie starszych panów albo młodych chłopców, których łatwo oszukać czy ominąć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-01-2019

17 antonikogoś muszą zatrzymać,przecież tow.Owsiaka nie za bardzo???

21-01-2019

VerayherA Owsiaka nie zatrzymali i nie przesłuchali? W końcu jest prezesem organizatora i to on personalnie ponosi odpowiedzialność.

21-01-2019

xxxa czemu policja nie zabezpieczyła nalezycie pan minister MSW wmawia ze policjanci po minucie byli na scenie jak po 3 minutach sprawcę ze sceny … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (195)