Notowania

Ochrona koncertu WOŚP w Gdańsku kosztowała niewiele. Za tyle można dostać tylko iluzję bezpieczeństwa

13 tysięcy złotych brutto miała kosztować ochrona niedzielnej imprezy WOŚP w Gdańsku - takie są ustalenia reporterki TVN24. Eksperci pytani przez nią o komentarz, nie ukrywają: za takie pieniądze trudno oczekiwać wybitnej usługi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Scena, na której doszło do ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza (Fot: Karol Makurat/REPORTER)

- Jeśli pomniejszymy to jeszcze o daniny w postaci podatków, ZUS-u, do tego koszty własne firmy, bo przecież firma pracuje, żeby osiągnąć określony zysk, to te kwoty nie są imponujące - powiedział w rozmowie z TVN24 ekspert do spraw bezpieczeństwa Krzysztof Kubiciel.

Jak podaje serwis, biorąc pod uwagę, że impreza WOŚP trwała sześć godzin, a ochroniarzy było około 50, mogli oni pracować nawet za minimalną stawkę. Od tego roku wynosi ona 14,70 zł brutto.

Zobacz też: "Straszna zbrodnia". Marek Belka o zabójstwie Pawła Adamowicza

- Mam wrażenie, że znaczna część odbiorców tych usług kupuje iluzję i to na własne życzenie - powiedział portalowi Wojciech Stawski, wiceprezes Polskiej Izby Ochrony.

Z kolei Marcin Pyclik, prezes Polskiej Izby Ochrony, mówił w rozmowie z money.pl, kilka sekund powinna zająć służbie ochrony reakcja na atak na prezydenta Pawła Adamowicza. W rzeczywistości trwała zaś ponad minutę, licząc od ataku do obezwładnienia napastnika.

Jak podkreślają eksperci ds. bezpieczeństwa, na ochronie nie można oszczędzać. Praktyka jednak jest inna.

- W Polsce są 2 - 3 firmy, które faktycznie potrafią ochraniać imprezy masowe, znają się na procedurach związanych np. ze strefami dostępu i nie zatrudniają ludzi z przypadku -oceniał w rozmowie z Wirtualną Polską Bartosz Bieszyński, organizator imprez masowych. - Dlatego na niektórych imprezach możemy spotkać na ochronie starszych panów albo młodych chłopców, których łatwo oszukać czy ominąć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wośp
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-01-2019

fwenic dziwnego.....owsiak widac nie ma kasy albo idzie po taniosci... i widac efekty....z reszta robta co chceta

16-01-2019

niestetyWszystkiemu winien Owsiak bo nie zapewnił odpowiedniej ochrony.

16-01-2019

kwakbył to zamach celowy ,precyzyjnie zaplanowany ,nie taki jak tzw. smoleński gdzie przez lata okłamywano motłoch z pis by utrzymać sondaże popularności

Rozwiń komentarze (228)