Notowania

Atak na prezydenta Gdańska. Joachim Brudziński podjął decyzję o wszczęciu kontroli w Agencji Ochrony "Tajfun"

Niezależnie od postępowania prokuratorskiego MSWiA wszczyna kontrolę w Agencji Ochrony „Tajfun”, która w niedzielę zabezpieczała wieczorny koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku - poinformował money.pl wydział prasowy resortu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER)

Kontrolerzy z Departamentu Zezwoleń i Koncesji MSWiA sprawdzą warunki wykonywania koncesjonowanej działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia - poinformował money.pl, wydział prasowy MSWiA.

Jak przypomina resort, zasady wykonywania działalności gospodarczej w tym zakresie określa ustawa o ochronie osób i mienia.

Kontrola zlecona przez ministra Joachima Brudzieńskiego będzie prowadzona niezależnie od działań prokuratury.

Z ustaleń money.pl wynika, że działający od 2008 roku Tajfun, posiada licencję wystawioną na nazwisko Gracjana Zwolaka. Jednak w portalach społecznościowych jako dyrektor zarządzający występuje Dariusz Sokołowski. To były policjant, kurator sądowy, a także właściciel firmy windykacyjnej. Tajfunem zarządzać ma od półtora roku.

Dyrektor Agencji Ochrony Tajfun Dariusz Sokołowski poinformował w rozmowie z money.pl, że pełnomocnik firmy "wziął udział w czynnościach" prowadzonych w związku z atakiem na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. - Firma w pełni współpracuje z organami ścigania w tej sprawie - powiedział money.pl pełnomocnik Agencji mec. Łukasz Isenko.

Przypomnijmy, że prezydent Gdańska został kilkukrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego mężczyznę, któremu udało mu się dostać na scenę WOŚP w kulminacyjnym momencie imprezy.

Według informacji policji, napastnik miał identyfikator z napisem media. Po zadaniu ciosów nożem nie uciekał, przez chwilę chodził po scenie z nożem i z rękami uniesionymi w górę, przemawiał. Obezwładnił go dopiero pracownik techniczny. Dwóch ochroniarzy Agencji Tajfun, która zabezpieczała imprezę, zareagowało dopiero wówczas, gdy napastnik leżał na ziemi, przytrzymywany przez pracownika technicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-01-2019

BacaI znowu nawiedzony Brodziński aby pozyskać dla siebie sympatie je zupę bardzo długo po obiedzie=Czy on zawsze bedzie taki madry wtedy jak juz coś sie … Czytaj całość

14-01-2019

AnnaA kto skontroluje MSWiA?

14-01-2019

ha ha hai znów państwo zadziałało perfekcyjnie

Rozwiń komentarze (36)