Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Firmy czekają na wejście w życie przepisów. Mogą złożyć wniosek o odroczenie płatności składek

10
Podziel się:

Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek na kolejne miesiące, mogą złożyć wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności.

Firmy czekają na wejście w życie przepisów. Mogą złożyć wniosek o odroczenie płatności składek
Przedsiębiorcy, dla których termin na opłacenie należności do ZUS za marzec upływa 10 kwietnia, mogą wnioskować o odroczenie terminu płatności (money.pl, Rafał Parczewski)
bEKllXeJ

To istotne dla przedsiębiorców, dla których termin na opłacenie należności do ZUS za marzec upływa 10 kwietnia. Są to m.in. osoby fizyczne opłacające składkę wyłącznie za siebie.

Przedsiębiorcy ci czekają na przepisy tzw. tarczy antykryzysowej 9.0, które przewidują m.in. zwolnienie z opłacania składek za kolejne miesiące 2021 r. dla płatników działających pod określonymi kodami PKD.

"Zwracamy się do właścicieli firm, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek za kolejne miesiące i nie wiedzą, czy mają opłacać składki czy nie, żeby złożyli wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności np. o miesiąc" - mówi rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

bEKllXeL

Zwolnienie będzie obejmować także składki opłacone - jeśli przedsiębiorca je opłacił, będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć na przyszłe składki.

Zobacz także: Emerytury wzrosną przez wzrost liczby zgonów? Prezes ZUS wyjaśnia

ZUS się unowocześnia

bEKllXeR

Realizacja programów transformacji systemu zabezpieczenia społecznego ma być przeprowadzona w latach 2021-2023. Wprowadza szereg usprawnień dla przedsiębiorców oraz pozwala na dalszy rozwój e-administracji, m.in. poprzez budowę nowoczesnego e-urzędu, automatyzację procesów, szerszą elektronizację komunikacji i wymiany danych i informacji, a także dalszą integrację systemów i rejestrów organów administracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKllXfm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
pd_
6 miesięcy temu
W czasie konferencji prasowej pada pytanie do premiera: "Panie Premierze, dlaczego w ramach poluzowania gospodarki nie otwieracie burdeli?". Premier odpowiada: "Po co? Ten który teraz macie powinien wam wystarczyć".
Żadna łaska
6 miesięcy temu
Nikt nie czeka. Natomiast wielu bankrutuje lub restrukturyzuje inni wybierają na własną rękę eutanazje.
Gość
6 miesięcy temu
Istny Bangladesz........ PODPISUJCIE tą ustawę 9.0,bo ludzie nie mają z czego żyć.
bEKllXfn
żałosne
7 miesięcy temu
a hotele działają!!!!!!! na własne oczy widziałam !!!! pod Łodzią!!!! kilkanaście samochodów !!!! a moja firma nie zamknięta przez rząd a ZAMaKNIĘTA PRZEZ COVID!!!! nie działa , bo nie ma zleceń !!!! tak to jest !!!!! żenada!!!! a z ministerstwa odpowiedzą, że oni robią analizy!!!!!! koń by się uśmiał z tymi waszymi analizami!!!!!!! analizy !!!śmieszne !!!!!!
Art
7 miesięcy temu
A dlaczego jest obowiązek płacenia ZUS nie chcę ich emerytury i nie chcę płacić bo jak nie dożyje to pieniądze przepadają