Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ure
01.08.2020 10:19

Firmy z sektorów energochłonnych dostaną rekompensaty. Ponad 340 mln zł

Z rekompensat za 2019 rok skorzystało 25 firm. Najwyższa wyniosła ponad 69 mln zł - informuje Urząd Regulacji Energetyki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Flickr)
URE przyznał rekompensaty dla sektora energochłonnego.

Rekompensaty przyznawane są w związku z przenoszeniem kosztów zakupu uprawnień do emisji gazów cieplarnianych na ceny energii elektrycznej zużywanej do wytwarzania produktów przez te podmioty.

Pieniądze przyznaje Urząd Regulacji Energetyki, na wniosek firmy. Do końca marca 2020 r. wnioski o przyznanie rekompensat złożyło 28 podmiotów.

"Ten system wsparcia wymagał od nas rozpoznania nowych obszarów związanych z działalnością branż energochłonnych jak huty, zakłady chemiczne, zakłady azotowe czy papiernie, a także zagadnień związanych z szeroko rozumianym systemem handlu uprawnieniami do emisji. W tym roku z systemu skorzystały podmioty, które zrezygnowały z rekompensat przewidzianych w ustawie cenowej i dlatego pula rekompensat sektorowych nie została w całości rozdysponowana" - powiedział prezes URE Rafał Gawin.

Maksymalny limit środków finansowych przeznaczonych na wsparcie dla sektorów i podsektorów energochłonnych za 2019 i 2020 rok został określony w ustawie o systemie rekompensat i wynosi po 890 mln zł na każdy rok. Środki na rekompensaty pochodzą z wpływów z aukcji uprawnień do emisji CO2.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ure, energetyka, gospodarka, wiadomości
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-08-2020

oloDlaczego nie założą paneli fotowoltaicznych i tym sposobem obiżą koszty. Tak co roku będą dotowali to kraj popadnie w ruinę, wszędzie dotacje, … Czytaj całość

02-08-2020

utylizator styropianuPrzecież to obywatele mieli dostać rekompensaty !, a tymczasem żeby obniżyć rachunki przedsiębiorców nam dowalili następny podatek do prądu +10% do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)