Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ford i General Motors wyprodukują respiratory? Chcą pomóc w walce z koronawirusem

Dwaj amerykańscy giganci motoryzacyjni rozważają rozpoczęcie produkcji sprzętu medycznego. Po rozmowach z przedstawicielami Białego Domu jest prezes General Motors. Ford zapewnia z kolei, że chce pomóc w obecnej sytuacji w każdy możliwy sposób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezes General Motors rozmawiała o możliwości pomocy w walce z koronawirusem z adminsitracją Donalda Trumpa (Fot: AP/EAST NEWS)

Jak informuje serwis Automotive News, że szefowa GM Mary Barra jest już po rozmowie z przedstawicielami administracji Donalda Trumpa. W jej trakcie przedstawiła pomysł składania w należących do jej koncernu fabrykach sprzętu medycznego.

Z kolei Ford poinformował w komunikacie, że również chce pomóc w każdy możliwy sposób. Wspomina o "możliwości produkcji respiratorów i innego sprzętu".

Zarówno Ford, jak i GM, podjęły decyzję, by do końca marca wstrzymać produkcję we wszystkich swoich fabrykach na terenie Ameryki Północnej: w Meksyku, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Powodem jest chęć ochrony pracowników przed zakażeniem koronawirusem. W ich ślady poszedł też Fiat Chrysler.

Obejrzyj też: Premier: czekają nas trudne miesiące, czas zmian i prób

Serwis Automotive News przypomina, że Ford już wcześniej był pytany przez przedstawicieli brytyjskich władz o możliwość produkowania respiratorów na Wyspach.

Na razie żadne decyzje nie zapadły, koncerny na razie są na wczesnym etapie rozważań nad reorganizacją swoich linii produkcyjnych.

Według danych z czwartku w USA zdiagnozowano 9521 przypadków zakażeń koronawirusem. Z powodu wirusa zmarło 160 osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-03-2020

oito niech robią a nie gadaja

19-03-2020

koronaDziękuję ci Ford i General Motors

Rozwiń komentarze (2)