Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Fotowoltaika. Większość właścicieli domów planuje zamontować u siebie panele

14
Podziel się:

Aż 67 proc. właścicieli domów jednorodzinnych planuje inwestycje w energię słoneczną w ciągu najbliższych trzech lat ze względu na przyszłe oszczędności finansowe - wynika z raportu Sunday Polska. Czy to zapowiedź rewolucji?

Fotowoltaika. Większość właścicieli domów planuje zamontować u siebie panele
"Boom" na fotowoltaikę staje się faktem (FORUM)

Niemal 7 na 10 zapytanych w badaniu Sunday Polska właścicieli domów jednorodzinnych zadeklarowało chęć zamontowania paneli fotowoltaicznych w okresie do trzech lat. Wysokie zainteresowanie ma wynikać w dużej mierze z chęci oszczędzania.

Część badanych (25 proc.) tłumaczy decyzję inwestycyjną względami ekologicznymi. Jednocześnie tylko 10 proc. ogółu wskazuje, że nie upatruje w rozwiązaniu istotnych korzyści.

Ankietowani w skali kraju z reguły (77 proc.) bardzo dobrze oceniają działanie domowej elektrowni słonecznej i byliby skłonni polecić technologię właścicielom innych gospodarstw domowych.

Spośród respondentów, którzy już korzystają z rozwiązania, wysokość rachunków za energię elektryczną spadła średnio aż o 65 proc.

Badanie wykazało również, że ponad połowa pytanych (57 proc.) wybrałaby dostawcę paneli w oparciu o kryterium doboru dostawcy technologii. Inne czynniki to m.in. łatwość uzyskania dofinansowania czy czas realizacji zlecenia.

Co ciekawe, tylko 1 na 5 przyszłych inwestorów, przy wyborze dostawcy technologii PV, kieruje się długością okresu gwarancyjnego.

Badanie zostało zrealizowane przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o. dla Sunday Polska w terminie 1-12 luty 2021 na próbie N = 1 044 dorosłych Polaków remontujących własne domy jednorodzinne. Badanie miało zasięg ogólnopolski i zostało przeprowadzone techniką CAWI (ankieta internetowa).

Okiem redakcji money.pl

Przypomnijmy, że jak już wcześniej informował money.pl, opłacalność tej inwestycji w fotowoltaikę jest co do zasady znacząca. Nie dość, że dbamy o środowisko, to praktycznie nie płacimy za prąd.

Dzięki spadającym cenom za instalację fotowoltaiczną, co ciągle idzie w parze ze wzrostem ich efektywności, już w marcu 2018 r. przedstawialiśmy dowody, że wybicie się na niezależność energetyczną w swoim własnym domu to nie mrzonki, a fakty.

Zobacz także: Panele fotowoltaiczne na dachach polskich domów. Chętnych coraz więcejWi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
WYRÓŻNIONE
trafoczek
4 lata temu
Nie ma tak dobrze. Kiedy w okolicy przybywa instalacji, energetyka po prostu odcina falowniki prosumentów bo ma energii zbyt dużo. Efekt - po sąsiedzku właściciel instalacji 10kW otrzymał za rok 2020 rachunek na dopłatę w wysokości 4 tysięcy złotych, a według swoich obliczeń miał wyjść na plus.
36,kjh
4 lata temu
Jarosław, włącz myślenie a wyłącz tv.
C4los
4 lata temu
Jak czytam podobne artykuły to już wiem że zaraz będzie wielka rzeź firm zajmujących się fotowoltaiką. Już naganiacze dzwonią i jeżdżą szukając naiwnych. Także szykujcie się