Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MKS
|

Fundacja i spółki o. Rydzyka z dopłatami z tarczy antykryzysowej. Niemal milion złotych

611
Podziel się

W ub.r. powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis oraz dwie spółki dostały w sumie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. To wypłaty w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej.

Fundacja i spółki o. Rydzyka z dopłatami z tarczy antykryzysowej. Niemal milion złotych
Ojciec Tadeusz Rydzyk od lat jest w dobrychkontaktach z rządzącymi. Tu - z ministrem brony narodowej (PAP, Tytus Żmijewski)
bDJbxyER

W 2020 r. powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis oraz spółki Nasza Przyszłość i Bonum uzyskały łącznie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Świadczenia pochodzą z jednej z tarcz antykryzysowych.

Lux Veritatis to nadawca m.in. Telewizji Trwam.

bDJbxyET

Wiemy o tym dzięki senatorowi Krzysztofowi Brejzie, który złożył zapytanie o dotacje dla spółek powiązanych z redemptorystą z Torunia. I tak, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że w maju ub.r. Fundacja Lux Veritatis uzyskała z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 335,7 tys. zł, natomiast w lipcu spółka Nasza Przyszłość otrzymała 27,7 tys. zł, a Bonum - 539,8 tys. zł.

Środki przyznano w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej.

Zobacz także: Hotelarze się buntują. "W Polsce obowiązują najbardziej surowe restrykcje"

 Wsparcie finansowe dla fundacji Lux Veritatis

bDJbxyEZ

To nie koniec środków, na jakie w najbliższym czasie mogą liczyć spółki powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem,

We wrześniu ub. roku portal OKO.press podał, że Lux Veritatis do 2023 roku dostanie, w ramach rozpisanego w styczniu konkursu, miliony złotych na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości – przypomina TVN24.

Fundacja dostała wcześniej dotacje z Funduszu Sprawiedliwości także na inne projekty. "W 2017 roku Lux Veritatis dostała łącznie 641 200 zł na dwa projekty. Pierwszym były reportaże interwencyjne z cyklu "Po stronie prawdy" (choć TV Trwam emitowała je już od lat).

bDJbxyFa

Oprócz tego z dotacji sfinansowano koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, który transmitowała TV Trwam, a także koncert kolęd "Pokój ludziom dobrej woli". W 2018 za dotację z państwowego funduszu Lux Veritatis stworzyła m.in. portal ostrzegamy.online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJbxyFu
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(611)
Wkr
miesiąc temu
Brawo wspierać to co polskie i porządne Brawo
emeryt
miesiąc temu
Sorry,co taki Brejza udaje zdziwionego,żeby medialnie zaistnieć,bo u Borysa "lans" uwielbiają??Dostają wszyscy,różne kwoty.Nic zdrożnego,a fotka to sprzed lat wielu.
Księgowa
miesiąc temu
Ludzie, przecież wielu przedsiębiorców dostało dużą kasę z różnych tarcz nie mając właściwie żadnych strat, tylko kombinując z obrotami. Albo mając trochę szczęścia, że obroty się dobrze ułożyły w danych miesiącach. Przykład z życia - osoba zatrudniająca DWÓCH pracowników - 72 tys wiosną z PFR, nie licząc innych dofinansowań. A firma funkcjonuje normalnie. Więc jeśli dostają różne firmy, fundacje, Gazeta Wyborcza itp to dlaczego miałyby nie dostać firmy o. Rydzyka? To, że wielu naprawdę poszkodowanych przez epidemię dostało bardzo mało, to inna sprawa...
bDJbxyFv
Zdeptać
miesiąc temu
słabych Wy z PO chcielibyście tylko brać ,a inni jak dostają to już was nosi że to0 trwonienie pieniędzy ,takiej obłudy jak wy macie to świat nie widział za Tuska nikt by nie dostał i całowali byście go po rękach . Sami musieli8 byście kombinować w fałszywych przetargach w słomianych inwestycjach , w zatrudnianiu na czarno ludzi . Tak ma wyglądać system Polski jeden niszcy drugiego Polaka to wasze hasła wyborcze .
🤦🏻‍♂️
miesiąc temu
Chory kraj
...
Następna strona