Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MKS
|
aktualizacja

Fundacja i spółki o. Rydzyka z dopłatami z tarczy antykryzysowej. Niemal milion złotych

611
Podziel się:

W ub.r. powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis oraz dwie spółki dostały w sumie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. To wypłaty w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej.

Fundacja i spółki o. Rydzyka z dopłatami z tarczy antykryzysowej. Niemal milion złotych
Ojciec Tadeusz Rydzyk od lat jest w dobrychkontaktach z rządzącymi. Tu - z ministrem brony narodowej (PAP, Tytus Żmijewski)

W 2020 r. powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis oraz spółki Nasza Przyszłość i Bonum uzyskały łącznie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Świadczenia pochodzą z jednej z tarcz antykryzysowych.

Lux Veritatis to nadawca m.in. Telewizji Trwam.

Wiemy o tym dzięki senatorowi Krzysztofowi Brejzie, który złożył zapytanie o dotacje dla spółek powiązanych z redemptorystą z Torunia. I tak, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii poinformowało, że w maju ub.r. Fundacja Lux Veritatis uzyskała z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych 335,7 tys. zł, natomiast w lipcu spółka Nasza Przyszłość otrzymała 27,7 tys. zł, a Bonum - 539,8 tys. zł.

Środki przyznano w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej.

Zobacz także: Hotelarze się buntują. "W Polsce obowiązują najbardziej surowe restrykcje"

 Wsparcie finansowe dla fundacji Lux Veritatis

To nie koniec środków, na jakie w najbliższym czasie mogą liczyć spółki powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem,

We wrześniu ub. roku portal OKO.press podał, że Lux Veritatis do 2023 roku dostanie, w ramach rozpisanego w styczniu konkursu, miliony złotych na prowadzenie Centrum Ochrony Praw Chrześcijan. Pieniądze mają pochodzić z Funduszu Sprawiedliwości – przypomina TVN24.

Fundacja dostała wcześniej dotacje z Funduszu Sprawiedliwości także na inne projekty. "W 2017 roku Lux Veritatis dostała łącznie 641 200 zł na dwa projekty. Pierwszym były reportaże interwencyjne z cyklu "Po stronie prawdy" (choć TV Trwam emitowała je już od lat).

Oprócz tego z dotacji sfinansowano koncert w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, który transmitowała TV Trwam, a także koncert kolęd "Pokój ludziom dobrej woli". W 2018 za dotację z państwowego funduszu Lux Veritatis stworzyła m.in. portal ostrzegamy.online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(611)
AdaM
2 lata temu
Kiedyś w kościelnych ławach zasiadali katolicy a dzisiaj politycy bo od polityka można więcej wyciągnąć pieniędzy a kościół jest głodny i coraz głodniejszy bo apetyt rośnie w miarę jedzenia.
Tom
2 lata temu
Państwa komentarze i ten artykuł ma wzmagać dyskryminację dla pracowników mediów katolickich ? Nie powinni oni tak jak inni pracownicy dostawać wsparcia do wynagrodzeń z FGŚP zawartych w ustawie "Covidowej, z której takim samym szerokim strumieniem i na takich samych zasadach płynie ona do podmiotów uprawnionych? Nie są oni równi ze względu na charakter misji jaką wykonują ? Dziwny kraj - ale jacy ludzie i jaka tolerancja taki kraj.
Polka
2 lata temu
Co, tam u cenzury ??? ; (( Wasze komentarze są na ostatnich stronach !!!; )) = Takie czary !? Znikają moje ? Znikają wasze ? --- Teraz jest KO !? My, Polacy zasługujemy na więcej !!! BZDUR I KŁAMSTW - CZYTAĆ NIE BĘDZIEMY !!!
Kolo
2 lata temu
Brejza co słychać w Inowrocławiu ? = Wszyscy dostają to ona też... a, Wy musicie się na coś zdecydować, albo on, jak twierdzicie, jest biznesmenem śpiącym na milionach, które sam rozmnożył, albo to co do niego trafia to, jak twierdzicie, wyrzucone pieniądze, obie wersje się nie kleją.
Tak czy nie ?
2 lata temu
""""czary mary 4 dni temu Czy mamy nowego papieża i Watykan w Toruniu. Czy jesteśmy tak bogaci, aby utrzymywać dwie stolice chrześcijańskie? Czy to nie psychoza chrześcijaństwa?""""" ------ Może też im się należy ?
...
Następna strona