Trwa ładowanie...
bDShcRtx

Notowania

Dotacje – Wszystkie wiadomości

20
06.04.2021 17:48

SPORT
 / 
Państwowe spółki dotują sport. Sasin: ponad 200 mln zł rocznie

Spółki Skarbu Państwa przekazują rocznie na wsparcie polskiego sportu ponad 200 mln złotych - powiedział minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Mówił o tym na spotkaniu prasowym z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu.

73
21.03.2021 15:08

DOTACJE
 / 
5 tys. zł za oszczędzanie wody. Czas na drugą edycję rządowego programu "Moja woda"

W poniedziałek 22 marca rusza druga odsłona programu "Moja Woda", nazywanego też "Oczko plus". Wnioski o dotacje do 5 tys. zł na przydomowe instalacje zatrzymujące wody opadowe i roztopowe można składać do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

7
09.02.2021 12:58

KREDYT
 / 
Ważne zmiany w programie "Czyste powietrze". Dlaczego tak późno?

Banki wchodzą do programu "Czyste powietrze". Dlaczego tak późno? - Program został uruchomiony w ogromnym pośpiechu, przed wyborami. To miał być efekt propagandowy, program był kompletnie nieprzygotowany i jest wciąż łatany. Banki miały być włączone już w połowie zeszłego roku, wszyscy możemy trzymać kciuki, by ta operacja się udała - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski, Polska Zielona Sieć. - Badania z 2015 roku pokazały, że jeszcze gdy nie było dopłat, 40 proc. osób, które termomodernizowały domy, korzystało z kredytów. Zapotrzebowanie na te kredyty, przy dofinansowaniach, jest bardzo duże - dodał.

44
09.02.2021 11:44

PIENIĄDZE
 / 
"Czyste powietrze" z dodatkowymi pieniędzmi. "Program i tak trzeba naprawić"

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że program "Czyste powietrze" zostanie dofinansowane 100 mln zł. - Mamy nadzieję, że to będzie skok. To są zmiany, które były postulowane od początku. Program był słabo promowany i wspierany. To na pewno krok w dobrą stronę - powiedział w programie "Money. To się liczy" Jan Ruszkowski, Polska Zielona Sieć. - Żeby program wypalił i był sukcesem, musi sam w sobie być dobry, a także być promowany w dobry sposób. To dwie niezależne rzeczy, a obie do tej pory były kulawe. Program działa już ponad 2 lata, wszyscy eksperci apelowali, że trzeba go naprawić. Sam program nie jest najlepszy, został poprawiony w maju, natomiast nie zostały jeszcze zlikwidowane główne bariery - dodał.

126
04.02.2021 16:57

COVID
 / 
Polska szczepionka przeciw COVID-19. Minister zapewnia: znajdziemy pieniądze

- Uczelnie i uczeni, którzy pracują nad polską szczepionką, otrzymają państwowe dotacje - zapewnia minister edukacji Przemysław Czarnek. Politechnika Warszawska pracuje nad taką szczepionką, ale grantu jej odmówiono.

bDShcRtz
6
03.02.2021 11:47

DOTACJE
 / 
Program "Mój prąd", będzie 3. edycja. Znamy szczegóły

Zbliża się 3. edycja programu "Mój prąd". - Mam nadzieję, że uruchomimy ją w drugim półroczu tego roku. Mogę powiedzieć, że w 3. edycji będziemy finansowali nie tylko zadania związane z produkcją prądu z energii słonecznej, czyli fotowoltaiki. Będziemy chcieli zachęcać Polaków także do tego, żeby prowadzili autokonsumpcję tego, co wyprodukują. Chcemy współfinansować na przykład ładowarki do samochodów elektrycznych, ale także magazyny ciepła i chłodu czy inteligentne systemy zarządzania energią w domu - powiedział w programie "Money. To się liczy" Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW. - Jeżeli chodzi o kwoty, nie chciałbym ich teraz podawać, ale chcielibyśmy zastosować progresywny model finansowania. Jeżeli będzie sama instalacja fotowoltaiczna, kwoty będą nieco niższe. Natomiast jeżeli zamierzamy zastosować jeden z wymienionych przeze mnie elementów, kwota na instalację fotowoltaiczną będzie wyższa, a dodatkowo pojawi się dofinansowanie tej drugiej inwestycji - dodał.

611
19.01.2021 6:38

TARCZA ANTYKRYZYSOWA
 / 
Fundacja i spółki o. Rydzyka z dopłatami z tarczy antykryzysowej. Niemal milion złotych

W ub.r. powiązane z o. Tadeuszem Rydzykiem Fundacja Lux Veritatis oraz dwie spółki dostały w sumie 903,2 tys. zł dopłat do wynagrodzeń z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. To wypłaty w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej.

8
08.01.2021 15:35

DOTACJE
 / 
Pieniądze na działalność gospodarczą. Rozporządzenie ma znieść jedno kryterium

Jeśli przedsiębiorca "poległ" w starciu z trudnymi warunkami pandemii i musiał zakończyć działalność, ale chce na nowo zacząć działać – nic straconego. Resort rozwoju pracuje nad przepisami, które pozwolą starać się o publiczne wsparcie dla tych, którzy prowadzili działalność w ostatnich 12 miesiącach.

3
04.01.2021 17:55

AUTOBUSY
 / 
Zeroemisyjne autobusy. Samorządy mogą składać wnioski

W poniedziałek rozpoczął się nabór na dofinansowanie kupna zaroemisyjnych autobusów - poinformował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do wzięcia jest w sumie 1,3 mld zł.

bDShcRtF
16
23.12.2020 13:53

ARIMR
 / 
Do 1,5 tys. zł na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej

Środa 30 grudnia 2020 r. będzie ostatnim dniem na złożenie wniosku w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dofinansowanie zakupu komputera dla dziecka z rodziny rolniczej, w której dochód na jedną osobę nie przekracza 1,2 tys. zł miesięcznie.

5
16.12.2020 9:20

DOTACJE
 / 
Dotacje dla gospodarstw na zabezpieczenie wód przed azotanami

Rolnicy, którzy chcą w swoich gospodarstwach zrealizować „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych”, mogą do 26 lutego 2021 r. składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dotację na ten cel.

12
08.12.2020 11:03

SAMORZĄDY
 / 
Rząd dosypie pieniędzy samorządom. 4,3 mld złotych dla gmin i powiatów

We wtorek rząd ogłosi drugą pulę Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - ustalił money.pl. Do gmin i powiatów popłynie tym razem 4,3 mld złotych.

155
07.12.2020 8:04

FUNDUSZ WSPARCIA KULTURY
 / 
Gliński tnie dotacje dla artystów. Najbardziej pokrzywdzone są teatry Krystyny Jandy

Dla instytucji kultury pieniądze ze specjalnego Funduszu miały być kołem ratunkowym w trudnych czasach. Niemal 3 tygodnie po publikacji budzącej wątpliwości listy, artyści wciąż czekają na przelew. Wielu już wie, że będzie niższy niż się spodziewali.

bDShcRtG
5
30.11.2020 11:51

DOTACJE
 / 
100 tys. zł dotacji na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. Od 30 listopada 2020 r. do 28 stycznia 2021 r. trwał będzie nabór wniosków o przyznanie tego rodzaju wsparcia.

4
13.11.2020 17:22

SMOG
 / 
"Czyste powietrze". Powstanie fundusz pożyczkowy i interaktywna "mapa polskiego ogrzewania"

Powstanie Fundusz Ekologicznych Poręczeń i Gwarancji, z którego będą udzielane gwarancje lub poręczenia spłaty kredytów i pożyczek udzielonych na projekty ekologiczne w ramach programu "Czyste powietrze"

6
31.08.2020 16:09

BHP
 / 
Ostatnia szansa na duże pieniądze z ZUS. Granty na poprawę bezpieczeństwa pracy

Dzisiaj ostatnia szansa dla pracodawców, którzy chcą sięgnąć po dofinansowanie z ZUS, by poprawić poziom bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie. Pieniądze są spore i nietrudne do zdobycia.

62
13.08.2020 6:42

SAMORZĄD
 / 
Wyśmiewane "czeki z dykty" trafią do uprawnionych. Duże zainteresowanie

Część samorządów jeszcze kilka tygodni temu wzgardziła Funduszem Inicjatyw Lokalnych i w odpowiedzi na wielkie tekturowe czeki, wręczane przez premiera Mateusza Morawieckiego w kampanii, włodarze prezentowali swoje wyliczenie kosztów. Ostatecznie górę wziął pragmatyzm i uprawnieni złożyli wnioski o pieniądze.

157
11.08.2020 11:45

UNIA EUROPEJSKA
 / 
"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z UE. "Ideologiczny prztyczek"

Komisja Europejska nie przyzna dotacji dla miast i gmin, które określiły się "strefami wolnymi od LGBT". - To jest ideologiczny prztyczek w nos, ale absolutnie nieznaczący. Środki, jakie miały być przekazane, to tak naprawdę po kilkanaście tysięcy euro, można powiedzieć, że to żadne środki - powiedział w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Te środki to jedne z niewielu, które są dzielone bezpośrednio przez Komisję Europejską. Cała reszta jest dysponowana w ramach kopert narodowych i to my będziemy decydować, do jakich miast czy regionów te pieniądze trafią. Uchwała intencyjna, że pewnego rodzaju afirmacja środowisk LGBT nie jest tolerowana w danym mieście, nie oznacza, że te środowiska nie mogą uczestniczyć w życiu społeczno-gospodarczym na danym terenie - dodał.