Trwa ładowanie...
bDeUaJGZ

Notowania

Dotacje – Wszystkie wiadomości

6
31.08.2020 16:09

BHP
 / 
Ostatnia szansa na duże pieniądze z ZUS. Granty na poprawę bezpieczeństwa pracy

Dzisiaj ostatnia szansa dla pracodawców, którzy chcą sięgnąć po dofinansowanie z ZUS, by poprawić poziom bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie. Pieniądze są spore i nietrudne do zdobycia.

62
13.08.2020 6:42

SAMORZĄD
 / 
Wyśmiewane "czeki z dykty" trafią do uprawnionych. Duże zainteresowanie

Część samorządów jeszcze kilka tygodni temu wzgardziła Funduszem Inicjatyw Lokalnych i w odpowiedzi na wielkie tekturowe czeki, wręczane przez premiera Mateusza Morawieckiego w kampanii, włodarze prezentowali swoje wyliczenie kosztów. Ostatecznie górę wziął pragmatyzm i uprawnieni złożyli wnioski o pieniądze.

157
11.08.2020 11:45

UNIA EUROPEJSKA
 / 
"Strefy wolne od LGBT" bez pieniędzy z UE. "Ideologiczny prztyczek"

Komisja Europejska nie przyzna dotacji dla miast i gmin, które określiły się "strefami wolnymi od LGBT". - To jest ideologiczny prztyczek w nos, ale absolutnie nieznaczący. Środki, jakie miały być przekazane, to tak naprawdę po kilkanaście tysięcy euro, można powiedzieć, że to żadne środki - powiedział w programie "Money. To się liczy" Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej. - Te środki to jedne z niewielu, które są dzielone bezpośrednio przez Komisję Europejską. Cała reszta jest dysponowana w ramach kopert narodowych i to my będziemy decydować, do jakich miast czy regionów te pieniądze trafią. Uchwała intencyjna, że pewnego rodzaju afirmacja środowisk LGBT nie jest tolerowana w danym mieście, nie oznacza, że te środowiska nie mogą uczestniczyć w życiu społeczno-gospodarczym na danym terenie - dodał.

685
23.07.2020 13:27

BUDŻET UE
 / 
"Zemsta" Tuska? Morawiecki wynegocjował, Parlament Europejski skrytykował. To jeszcze nie koniec sprawy

Premier Mateusz Morawiecki ledwo co zdążył odtrąbić negocjacyjny sukces w sprawie budżetu, gdy największa frakcja w Parlamencie Europejskim, której szefuje Donald Tusk, przygotowała rezolucję, nie zostawiwszy suchej nitki na ustaleniach ze szczytu. - Politycy powinni być bardziej ostrożni z deklaracjami, negocjacje jeszcze trwają - mówi ekspert.

314
21.07.2020 13:40

BUDŻET UNIJNY
 / 
Budżet UE. Ekspert: Polska nic nie wygrała, wygrała Unia

- Kwoty, które przypadły dla Polski, nie są podane publicznie. W tej materii nie ma żadnych dokumentów. Prawdopodobnie sumy te padły za zamkniętymi drzwiami, a to, co robią nasi rządzący, to próba pochwalenia się – mówi money.pl dr Paweł Kowalski z SWPS.

bDeUaJHb
812
21.07.2020 8:08

BUDŻET
 / 
Unijny budżet. Czarnecki: Umiejętnie rozegrano kwestię praworządności

- To, co mówi Mateusz Morawiecki oraz Charles Michel i Ursula von der Leyen nie jest sprzeczne. Zapis dotyczący praworządności istnieje, jednak w praktyce użycie go wydaje się niemal niemożliwe. Oznaczałoby to, że dany kraj musiałby nie mieć sojuszników. Polska ma Węgry - mówi money.pl europoseł Ryszard Czarnecki.

14
02.07.2020 9:57

MOTORYZACJA
 / 
Dopłaty do samochodów elektrycznych: więcej pieniędzy niż chętnych

Po dofinansowanie zakupu aut elektrycznych dla osób fizycznych (Zielony samochód), taksówkarzy (Koliber) i przedsiębiorców (eVAN), gdzie można otrzymać nawet 70 tys. zł dopłaty, w ciągu pierwszych pięciu dni sięgnęło ponad 150 rodzin i firm. Czy sprzedaż aut elektrycznych w Polsce w końcu ruszy więc z kopyta? Niekoniecznie.

5
29.06.2020 7:10

PANDEMIA
 / 
DPS-y dostaną zastrzyk gotówki. 327 mln zł na walkę ze pandemią

Samorządy dostaną pieniądze z budżetu państwa na dodatki dla pracowników DPS i zakup testów na covid-19. Łącznie do wszystkich DPS-ów trafi 327 mln zł.

6
15.06.2020 16:21

ROLNICTWO
 / 
Susza w Polsce. 676 mln zł na pomoc rolnikom. Pieniądze trafią też do gospodyń

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych wyraziła zgodę na przesunięcie 676 mln zł na pomoc dla rolników z powodu ubiegłorocznej suszy oraz 31,6 mln zł na dotację dla koła gospodyń wiejskich. Decyzję podjęto jednogłośnie.

bDeUaJHh
5
09.06.2020 9:40

DOPŁATY
 / 
OZE. Kurtyka: 10 mld zł na zielone inwestycje

Minister klimatu Michał Kurtyka zapowiada, że w tym roku na wsparcie zielonych inwestycji z budżetu państwa trafi blisko 10 mld zł. Pieniądze w głównej mierze trafią na eko-transport, retencję, efektywność energetyczną i rozwój fotowoltaiki.

179
08.06.2020 11:27

DOTACJE
 / 
Granty dla firmy Szumowskiego. Leki i tak trafią do zagranicznych koncernów

Firma brata ministra zdrowia żyje z publicznych dotacji. Bardziej niż na sprzedaż leków stawia na sprzedaż licencji na ich produkcje koncernom farmaceutycznym. Spółka pracuje nad lekami na rzadkie choroby, ale umowy z NCBR są tak skonstruowane, że mimo gigantycznych dotacji potencjalny lek wcale nie będzie polski, najpewniej zostanie sprzedany za granicę.

03.06.2020 9:23

FINANSE
 / 
300 mln zł do zdobycia z Funduszy Europejskich. Tylko do 18 czerwca

Przedsiębiorcy sektora badawczo – rozwojowego znów mogą przystąpić do flagowego konkursu „Szybka Ścieżka” organizowanego w ramach środków Funduszy Europejskich przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Muszą się jednak spieszyć – nabór wniosków zakończy się 18 czerwca.

387
15.05.2020 13:35

KULTURA
 / 
Ministerstwo rozdało dotacje. Fundacje Tokarczuk i Szymborskiej bez pieniędzy

Fundacja Instytut Lema, Wrocławski Dom Literatury z Fundacją Olgi Tokarczuk i Fundacja Szymborskiej w konkursie "Kultura w sieci" nie otrzymały żadnych środków. Poinformował o tym na Twitterze dr Maciej Kawecki z Fundacji Instytut Lema.

bDeUaJHi
4
11.05.2020 19:44

INNOWACJE
 / 
100 mln euro dla firm. Ostatnie dni na złożenie wniosku

Tylko do czwartku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje na innowacyjne technologie. Resort funduszy i polityki regionalnej informuje, że do rozdania jest aż 100 mln euro.

48
11.05.2020 17:49

POMOC PAŃSTWA
 / 
Strajk przedsiębiorców. "Na zakupy pożyczam od syna"

Przedsiębiorcy strajkują, by pokazać rządowi, że - jak twierdzą - pomoc państwa jest za mała, a tarcza antykryzysowa ich nie chroni. Głównie to samozatrudnieni lub właściciele mikro i małych firm, których biznesy nie funkcjonują w związku z pandemią koronawirusa, przez co są pozbawieni środków do życia.

42
06.05.2020 10:14

DOPŁATY
 / 
Dotacja na walkę z suszą. Nawet 100 tys. zł. Wyjaśniamy, jak dostać pieniądze na małą retencję

Rolnicy mogą sami walczyć z suszą. Wystarczy, że złożą wniosek po dotację na budowę zbiornika wodnego. W praktyce niektórzy z nich są jednak odprawiani z kwitkiem przez lokalne wydziały ARiMR. - Naczelnik wpadł w szał, gdy zadzwoniłem – pisze do nas pan Stefan z Krakowa. Wyjaśniamy więc, gdzie szukać finansowego wsparcia.

103
05.05.2020 13:14

DOTACJE
 / 
Susza w Polsce. Samorządy wspierają budowę małej retencji, Zobacz, gdzie zdobyć pieniądze

Mała retencja to wielka sprawa. Wiedzą o tym samorządy, które z własnego budżetu finansują inwestycje służące magazynowaniu wody. Osoby prywatne mogą dostać środki na budowę studni czy zbiorników retencyjnych. Dofinansowanie pokrywa niekiedy nawet 80 proc. projektu.

238
04.05.2020 15:31

DOTACJE
 / 
Tarcza finansowa od PFR. Pieniądze płyną, ale trzeba uważnie wypełniać wnioski

Już 3,5 mld zł powędrowało do firm w ramach tarczy finansowej. Choć program stworzony przez rządowy Polski Fundusz Rozwoju chwalą najwięksi krytycy, to nie ustrzeżono się błędów. Tempo prac nad tarczą sprawiło, że niektóre bankowości elektroniczne odrzucają wnioski przez banalne pomyłki. - Za niedociągnięcia przepraszamy, ale zbudowaliśmy system w 2 tygodnie - tłumaczy prezes PFR Paweł Borys.