Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Kuczera
|

Fundacja Olgi Tokarczuk zlicytowała zniszczone książki. Zebrano pokaźną sumę

155
Podziel się:

Fundacja Olgi Tokarczuk podsumowała licytację zniszczonych książek polskiej noblistki, które padły ofiarą narodowców po głośnym wywiadzie pisarki. Na wsparcie organizacji LGBT+ udało się zebrać pokaźną sumę.

Fundacja Olgi Tokarczuk zlicytowała zniszczone książki. Zebrano pokaźną sumę
Fundacja Olgi Tokarczuk zlicytowała zniszczone książki. Zebrano pokaźną sumę (Materiały prasowe, Andrzej Solnica)
bETwNaiJ

Sprawa swój początek miała w czerwcu 2021 roku. Wtedy Olga Tokarczuk udzieliła głośnego wywiadu włoskiemu dziennikowi "Corriere della Sera". W nim noblistka podejmowała m.in. temat nakładania kagańca na uliczną opozycję. Wydarzenia z Polski porównywała z tymi, które mają miejsce na Białorusi.

- W nowej sytuacji - światowej pandemii - reżimy czują się bezpieczniej. Ludzie nadal protestują, ale restrykcje antycovidowe osłabiają ich sprzeciw - mówiła Tokarczuk.

Tokarczuk zwróciła też uwagę na szykowanie w Polsce osób LGBT, co nazwała postępowaniem wbrew duchowi Unii Europejskiej i zaprzeczeniem praw człowieka.

bETwNaiL

Na wywiad Tokarczuk zareagowały środowiska prawicowe, które zaczęły niszczyć książki polskiej noblistki i wysyłać je na adres fundacji założonej przez pisarkę.

Obniżka akcyzy na paliwa. To możliwe? Minister tłumaczy

bETwNaiR

Olga Tokarczuk postanowiła wystawić zniszczone egzemplarze na licytację, a zebrane w ten sposób środki przeznaczyć na organizacje wspierające osoby LGBT+. Łącznie do nabycia były 23 książki. Z ich sprzedaży uzyskano łącznie 40 322,43 zł.

"Dziękujemy za wielkie serce wszystkim, którzy wzięli udział w licytacjach!" - przekazano na Twitterze fundacji Olgi Tokarczuk.

bETwNaiS
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETwNajm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(155)
Beka
miesiąc temu
Wychodzi 1'753 zł 15 groszy za egzemplarz. Prawiczki mają gest :)
Mazerlok
miesiąc temu
23 książki. Pogrom. Tylu ludzi kupiło Jej książki bo chcieli być modni i trendy. To pocieszające że większość kupuje książki dla tego co w nich jest napisane.
Dobro zwyciez...
miesiąc temu
I oto ze zła zrodziło się dobro. I tak ponad 40tys trafi do potępianych,poniżanych często odrzuconych.
bETwNajn
SSoviet
miesiąc temu
Pożyteczna itd neomarksistowskich środowisk, nie ma tam nic wartościowego, w zasadzie to nic tam nie ma poza lewackim skrzywieniem ideologicznym, najlepiej w ogóle nie kupować jej grafomanii, to sobie będzie funkcjonować na marginesie tam gdzie jej miejsce
gimnazjalista
miesiąc temu
Niestety nie czytałem niczego pani Tokarczuk. (nadrobię to). Zastanawiam się tylko z czego mam być dumny będąc Polakiem ?. No z czego.
...
Następna strona