Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusz Medyczny. Sejm zdecydował z rzadką jednomyślnością

4
Podziel się:

Posłowie przyjęli projekt ustawy o Funduszu Medycznym. Z inicjatywą jego utworzenia wyszedł w marcu Andrzej Duda. W czwartek w Sejmie mało kto był przeciw temu pomysłowi.

Fundusz Medyczny. Sejm zdecydował z rzadką jednomyślnością
Fundusz Medyczny. Sejm zdecydował z rzadką jednomyślnością (Shutterstock)
bEEHxzVN

Za przyjęciem ustawy głosowało 440 posłów, przeciw było 12, 2 się wstrzymało.

Obietnicę powołania Funduszu Medycznego z ust prezydenta usłyszeliśmy 7 marca. Fundusz będzie działał niejako obok zasadniczego systemu opieki medycznej. Ma być element wsparcia ochrony zdrowia w Polsce.

Co roku ma do niego trafiać 4 mld zł. Pieniądze z funduszu mają być przeznaczane na trzy zasadnicze cele: leki i świadczenia zdrowotne, inwestycje w służbę zdrowia i profilaktykę.

bEEHxzVP
Zobacz także: Obejrzyj też: Szczepionka przeciwko koronawirusowi. "W marcu-kwietniu będzie dostępna dla Polaków"

Andrzej Duda tłumaczył, że najważniejszym segmentem będą świadczenia medyczne dla osób dotkniętych chorobami rzadkimi, przede wszystkim dla dzieci. Dodatkowe środki posłużą też na specjalistyczne leczenie osób z chorobami onkologicznymi - w tym na leczenie zagraniczne w przypadku, gdy leczenie w Polsce nie jest realizowane, i zagraniczne leki.

Pieniądze pójdą też na modernizację, przebudowę lub doposażanie szpitali i "strategicznych podmiotów ochrony zdrowia".

bEEHxzVV

Fundusz będzie się znajdował w gestii ministra zdrowia. Będzie miał, jak zapowiedział Duda, "ciało, które będzie służyło ministrowi opinią, jeżeli chodzi o wydatkowanie środków, tzw. Radę Funduszu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEHxzWq
KOMENTARZE
(4)
M D
rok temu
Cykliczne egzaminy specjalizacyjne powtórkowe B trudne i B drogie, i gdy nie zda to jaki plan ma znaczyć przy zawieszeniu Tytułu Specjalisty?
Zdrowy
rok temu
To przekręt...ciało doradcze zdecyduje ze np członek rzadu , poseł bedzie leczony jak należy ale zwykłemu człowiekowi wystarczy pyralgin,aspiryna . Tworzenie etatów dla pociotków z pieniędzy podatnika. Pieniądze jeśli sa powinny trafić do NFZ i tam odpowiednio rozdysponowane . Etaty i wiedza o potrzebach juz tam jest Ten pomysł jest chory jak rak nacieka służbę zdrowia bo politycy próbują naprawić.
kolejna prote...
rok temu
uznaniowa
bEEHxzWr
Karol
rok temu
Wspaniale,rewelacja tylko jedno pytanie o pochodzenie tych funduszy i ile będzie to kosztowało BRUTTO podatników,bo to będą ich pieniądze