Trwa ładowanie...
bDUJhMlh

Notowania

Ochrona Zdrowia – Wszystkie wiadomości

26
22.04.2021 7:12

OCHRONA ZDROWIA
 / 
Służba zdrowia potrzebuje zastrzyku finansowego. Dorzucimy się wszyscy

Pandemia unaoczniła wielki problem polskiego systemu opieki zdrowotnej: niedofinansowanie. Aby ratować system, konieczne wydaje się podniesienie składki na NFZ, a gdy pieniędzy w kasie będzie już więcej, również zwiększenie nakładów z budżetu na leczenie - przekonuje Ministerstwo Zdrowia.

212
17.04.2021 13:45

JAROSŁAW GOWIN
 / 
Gowinowcy powalczą z betonozą. Pokazali zarys programu partii

Obietnica tanich mieszkań, budowa paneli fotowoltaicznych na dachach bloków i atak na prywatne firmy medyczne – to najważniejsze elementy dzisiejszej konwencji Porozumienia Jarosława Gowina. Padło kilka obietnic, konkretów było niewiele.

486
31.03.2021 13:12

OCHRONA ZDROWIA
 / 
Koronawirus. Dr Sutkowski apeluje o całkowity lockdown. "Udajemy, że wojny nie ma"

Intensywny, całkowity lockdown - to zdaniem dra Michała Sutkowskiego - jedyna recepta na zwalczenie koronawirusa. - Tymczasem my udajemy, że wojny nie ma, żyjemy w schizofrenicznym świecie - mówi w rozmowie z money.pl dr Sutkowski zajmujący się 18 tys. pacjentów w swoich placówkach POZ.

42
27.03.2021 16:15

GOSPODARKA
 / 
Pomysł PO. Dywidendy państwowych spółek na ochronę zdrowia

Platforma Obywatelska zapowiedziała utworzenie funduszu naprawy zdrowia Polaków, który szacowany jest na 100 mld zł. Fundusz ten, oprócz środków unijnych, miałyby zasilić m. in. dywidendy państwowych spółek oraz zysk Narodowego Banku Polskiego.

48
03.03.2021 7:09

KORONAWIRUS
 / 
Awantura o lekarzy spoza UE. Resort się spieszy, samorząd lekarski ma wątpliwości

Resort zdrowia chce jak najszybciej kierować do pracy medyków z zagranicy, głównie Ukrainy czy Białorusi. Samorząd lekarski jednak ma wątpliwości. I od kandydatów domaga się m.in. potwierdzenia znajomości języka polskiego. A to trwa. Ministerstwo idzie więc do Sądu Najwyższego.

bDUJhMlj
85
02.03.2021 10:13

OCHRONA ZDROWIA
 / 
Trwa prześwietlanie zarobków. Ministerstwo Zdrowia szuka konfliktów interesów w podległych instytucjach

Jak wynika z informacji money.pl, Ministerstwo Zdrowia w ostatnich miesiącach kontrolowało instytuty zdrowia. Podstawowe pytanie dotyczyło dodatkowych zarobków kierownictwa, bo resort szukał konfliktów interesów. I oczekuje pierwszych wyjaśnień - od szefa Centrum Zdrowia Matki Polki. Dotarliśmy do jednego z pism, w którym resort pyta o 17 dodatkowych zajęć.

381
13.02.2021 14:55

GOSPODARKA
 / 
Dentyści dziecięcy w trudnej sytuacji. Długi wobec NFZ nawet na kilkaset tysięcy

20 złotych - tyle za wyrwanie zęba dostaje dentysta pracujący na kontrakcie z NFZ. Z kolei przegląd uzębienia u dziecka to ledwie 16-17 złotych. W pandemii pacjentów brakuje, a długi rosną. Niektórzy są winni NFZ nawet kilkaset tysięcy złotych.

242
14.01.2021 16:47

GOSPODARKA
 / 
Koronawirus w Polsce. Mamy dodatkowy problem

Narażenie na pył PM 2,5 jest w naszym kraju najwyższe wśród państw UE, podaje OECD i szacuje, że straty spowodowane zanieczyszczeniem powietrza wynoszą w Polsce ponad 30 mld euro rocznie. Inne badania pokazują z kolei, że ten czynnik może zwiększać śmiertelność Polaków z powodu COVID-19 o prawie jedną trzecią.

544
07.01.2021 17:18

OCHRONA ZDROWIA
 / 
Od 8 stycznia wizyty u lekarza po nowemu. Jesteśmy na to gotowi?

Od piątku lekarz nie będzie już mógł wystawić tradycyjnego skierowania do szpitala lub specjalisty. Pacjenci otrzymają tylko 4-cyfrowy kod, tak jak w przypadku nowej recepty. Medycy oczekują tej zmiany z umiarkowanym optymizmem. - Jest szansa, że będzie w porządku - mówi money.pl Tomasz Zieliński, lekarz rodzinny i wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego.

bDUJhMlp
65
06.12.2020 17:26

ZDROWIE
 / 
Dla zdrowia Kowalski musi sięgać do kieszeni. Częściej niż sąsiedzi

Na zdrowie przeciętnego Kowalskiego rocznie trafia średnio 2,5 tys. zł ze środków publicznych, a ponad 700 zł ów Kowalski dokłada z własnej kieszeni - wynika z wyliczeń Eurostatu. Udział wydatków prywatnych na zdrowie, w tym na leki, jest w Polsce relatywnie wysoki na tle innych państw. Wobec długich kolejek do lekarzy często pomocy szukamy w aptece.

1.6K
15.11.2020 17:35

KORONAWIRUS
 / 
"Zwłoki układałem piętrowo, bo nie było miejsca". Koronawirus zatopił system

Pełne chłodnie w szpitalnych kostnicach. Pacjenci w ciężkim stanie, których karetka nie zabierze, bo nie ma gdzie. Covidowe oddziały bez respiratora, na których zakażeni w ciężkim stanie przegrają walkę o życie. System ochrony zdrowia się załamał. Oto relacje wprost z frontu koronawirusowej wojny.

135
05.11.2020 14:23

SŁUŻBA ZDROWIA
 / 
Koronawirus. Białoruś nie wpuści do kraju lekarzy, którzy wyjechali do Polski

Białoruscy lekarze, którzy przyjadą do Polski pracować, nie wrócą do kraju - przestrzega Aleksandr Łukaszenka. Polityk zapowiedział restrykcyjną politykę wobec medyków na czwartkowej naradzie poświęconej pandemii koronawirusa.

30
22.10.2020 17:41

SŁUŻBA ZDROWIA
 / 
Lekarze chcą odejść po pandemii

Lekarze i pielęgniarki chcą odejść z zawodu lub emigrować tuż po pandemii. Blisko 3/4 medyków rozważa konsultacje z psychologiem. Zbliża się "katastrofa w ochronie zdrowia".

bDUJhMlq
134
19.10.2020 15:37

KORONAWIRUS
 / 
Ostra odpowiedź. "Po co mają przyjechać do Polski". Rząd chce ściągać lekarzy z zagranicy

- Nie znam kraju w Europie, który miałby nadmiar lekarzy. Wszędzie jest ich dziś za mało. Dlaczego mają wybrać akurat Polskę? - mówi money.pl Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Komentuje w ten sposób zapowiedź ministra zdrowia, który zapowiedział w poniedziałek "posiłki" z zagranicy do walki z epidemią.

10
08.10.2020 14:43

SŁUŻBA ZDROWIA
 / 
Fundusz Medyczny. Co dalej z pomysłem prezydenta?

- Bardzo się cieszę, że ustawa o Funduszu Medycznym trafiła do podpisu pana prezydenta - mówi w programie "Newsroom" minister w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak dodał, przepisy tworzące obiecany przez Andrzeja Dudę Fundusz Medyczny zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku. Teraz wydatkowane będą już też pierwsze środki. Z kolei od 2021 roku kwota Funduszu ma wynieść nawet ponad 4 miliardy złotych. - To bardzo ważne zadania: leczenie chorób rzadkich, onkologicznych, ale również modernizacja infrastruktury strategicznej w służbie zdrowia - podkreślał Paweł Mucha. Przedstawiciel Kancelarii Prezydenta zapewniał również, że ustawa była konsultowana ze środowiskiem pacjentów, więc ma dobrze odpowiadać na ich potrzeby.

4
17.09.2020 22:16

OCHRONA ZDROWIA
 / 
Fundusz Medyczny. Sejm zdecydował z rzadką jednomyślnością

Posłowie przyjęli projekt ustawy o Funduszu Medycznym. Z inicjatywą jego utworzenia wyszedł w marcu Andrzej Duda. W czwartek w Sejmie mało kto był przeciw temu pomysłowi.

358
07.09.2020 17:00

WIADOMOŚCI
 / 
Dyżur w szpitalu w Kościerzynie i ani jednego lekarza. "Uciekają, nie chcą się wykańczać"

W jednym z większych szpitali w Kościerzynie na Pomorzu zabrakło lekarza na świątecznym i nocnym dyżurze - To nie strach przed COVID-19. Lekarze coraz częściej odchodzą ze szpitali. Brakuje ludzi i pracuje się bardzo ciężko, a odpowiedzialność jest coraz większa - mówi Dobrawa Biadun, ekspertka ds. ochrony zdrowia.

442
07.09.2020 13:04

OCHRONA ZDROWIA
 / 
Fundusz Medyczny. Mija pół roku, a ekstra pieniędzy na ochronę zdrowia nie ma

Obietnicę powołania Funduszu Medycznego z ust prezydenta usłyszeliśmy 7 marca. 4 mld zł rocznie na leczenie chorób rzadkich i onkologię miały być szybko przegłosowane. Jednak akurat w tej sprawie rządzący nie przekierowali ustawy na pas legislacyjnego ekspresu.