Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Ryczko
|

Funt najwyżej od listopada

0
Podziel się:

Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie mocniejszego funta, co znajduje również odzwierciedlenie w kursie GBP/PLN.

Konrada Ryczko jest ekspertem walutowym DM BOŚ.
Konrada Ryczko jest ekspertem walutowym DM BOŚ. (Materiały prasowe, DM BOŚ)

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2881 PLN za euro, 3,7651 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7868 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8794 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,83 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Wydarzeniem ostatnich godzin na globalnym rynku walutowym było podbicie kwotowań brytyjskiego funta na bazie oczekiwań, iż docelowo uda się doprowadzić do rozpisania drugiego referendum dot. Brexit'u. Na pozostałych walutach było relatywnie spokojnie, choć dało się odczuć spekulacje dot. potencjalnego złagodzenia handlowych obostrzeń wobec Chin ze strony administracji Trump'a. Lokalnie nie działo się zbyt dużo – PLN pozostawał stabilny w oczekiwaniu na mocniejsze impulsy z zewnątrz.

W trakcie dzisiejszej sesji otrzymamy dane dot. produkcji przemysłowej za grudzień. Rynek spodziewa się wskazania r/r na poziomie 5,1 proc. Ponadto poznamy wskazanie PPI oraz sytuację na krajowym rynku pracy, gdzie dynamika wynagrodzeń szacowana jest na 7,3 proc r/r. Szeroki kalendarz makro zawiera dziś produkcje przemysłową z USA czy sprzedaż detaliczną z UK.

Zobacz także: Obce waluty w biznesie. Jak na nich zyskać?

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy wyraźne podbicie kwotowań GBP/PLN wynikające z drożejącego funta na szerokim rynku. Kurs zmierza w stronę strefy oporu na 4,89-4,93 PLN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)