Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Wielki sukces Polaków. Gra Gas Station Simulator podbija rynek

19
Podziel się:

"Gas Station Simulator" została sprzedana w liczbie około 71 tys. sztuk w ciągu 72 godzin od swojej premiery na platformie Steam. Wyprodukowana przez polskie studio Drago Entertaiment gra komputerowa zwróciła się twórcom półtorej godziny po premierze.

Wielki sukces Polaków. Gra Gas Station Simulator podbija rynek
Gra znalazła się na 1 miejscu tzw. Global Top Seller platformy Steam
bEJXMJfV

Globalna premiera tytułu odbyła się 15 września. Na rynku chińskim gra jest wspierana przez lokalnego wydawcę Heartbeat Interactive Entertainment, odpowiedzialnego za wydanie i marketing.

Gra polskich twórców spotkała się z zaskakująco dobrym odbiorem. 83 proc. graczy wydało "Gas Station Simulator" pozytywną ocenę za pośrednictwem platformy Steam, gdzie można zakupić grę za nieco ponad 60 zł.

"Efekty premiery przerosły nasze oczekiwania. Projekt w ciągu niespełna 10 minut znalazł się na 4 pozycji Global Top Bestsellers, aby w szybkim tempie przejść na pozycje nr 1 - powiedziała Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment po premierze tytułu. - Znaleźliśmy się powyżej Deathloop, którego produkcja kosztowała ok 100mln USD - dodała.

bEJXMJfX
Zobacz także: Cyberpunk 2077 - trailer

Co ciekawe, wcześniej Drago Entertainment zdążyło poinformować, że szacowane na blisko pół miliona zł (450 tys. zł) koszty symulatora stacji benzynowej zwróciły się w półtorej godziny od premiery.

Gas Station Simulator to gra, w której gracze odnawiają i rozbudują zniszczoną stację benzynową. Zajmują się renowacją i zagospodarowaniem samego budynku stacji, dojazdu do niej, jak również i terenu wokół.

bEJXMJgd

Gracze mają za zadanie wyposażyć stację paliw w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę biznesu o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji benzynowej.

To jednak nie koniec polskich twórców gier. Również 15 września premiery doczekał się tytuł Timberborn od studia Mechanistry. Pomimo premiery we wczesnym dostępie, rodzima produkcja zajęła zaszczytne miejsce w zestawieniu Global Bestsellers platformy Steam.

Drago Entertainment to spółka notowana na giełdach. Na polskim New Connect we czwartek osiągnęła historyczną wycenę 58 zł, zaś na frankfurckiej giełdzie pik przyszedł w piątek. Wówczas za jedną akcję trzeba było zapłacić 11,98 euro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJXMJgy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(19)
pokolenie JP2
miesiąc temu
Symulator kościoła to dopiero byłby hicior, zbieranie tacy, prowadzenie kółek rózańćowych, oaz dla misnistrantów, rozbudowa do bazyliki i nawet do katedry.
diobel
miesiąc temu
hehe poszli za obrazem ktory przemowil w pieklo
qqq
miesiąc temu
Zdebilenie świata postępuje wykładniczo, a ludzie zamiast aktywnie brać udział w grze rynkowej, rozsiadają się wygodnie w fotelach i pykają w klawisze, rajcując się odmóżdżającymi gierkami.Jak tak dalej pójdzie, to w ciągu 5 pokoleń czeka nas technologiczna zapaść, a Homo to już nie będzie Sapiens - i wróci na drzewa.
bEJXMJgz
Poczekajcie.....
miesiąc temu
Pogrzebię w Dudzie i zaraz wyjmę jakiś symulator dla młodzieży.
hehe
miesiąc temu
To chyba już pora na symulator WC....