Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. JCK
|

Gazociąg Baltic Pipe do końca 2022 r. uzyska pełną przepustowość

15
Podziel się:

Gazociąg Baltic Pipe ruszy w terminie, na początku z przepustowością odpowiadającą 2-3 mld m sześc. Rocznie. Jak oświadczył pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski, pełną przepustowość uzyska do końca 2022 r.

Gazociąg Baltic Pipe do końca 2022 r. uzyska pełną przepustowość
Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej (KPRM, KRYSTIAN MAJ)

1 października 2022 r. Duńczycy udostępnią swój system gazowy dla zapewnienia przesyłu niezbędnych ilości gazu do Polski. Taki obrót rzeczy spowodowany będzie opóźnieniami wynikającymi ze wstrzymania budowy niektórych odcinków gazociągu w Danii.

Nie jest jeszcze do końca określone jaką przepustowość będzie miał gazociąg w momencie uruchomienia w październiku 2022 r., będzie to prawdopodobnie 2-3 mld m sześc.

Jak zaznaczył Naimski, zgodnie z deklaracjami duńskich władz i duńskiego operatora - gazociąg Baltic Pipe uzyska pełną przepustowość rzędu 10 mld m sześc. rocznie z początkiem 2023 r.

Zobacz także: Wyższe podatki dla duchownych? Episkopat ostro krytykuje Polski Ład. „Ludzie tego nie wybaczą”

Statkom, układającym rury na dnie Bałtyku, zostało do wybrzeża kilka kilometrów, potem zacznie się operacja wciągania gazociągu na brzeg wywierconym już tunelem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Aaf_g
rok temu
uzyskać przepustowość, a wykorzystać przepustowość to dwie różne sprawy. Poczekajmy i zobaczymy ile będzie płynąć tego gazu i skąd.
EUropejczyk
rok temu
Poproszę tylko o najważniejszą informację dla konsumenta gazu z Norwegii w Polsce i z Federacji Rosyjskiej w np. Czechach lub na Słowacji , Niemiec? A jak procentowo będzie to korelować z przeciętną lub minimalną płacá tamtych obywateli państw i Polski. Panie Główny Specjalista to obecnie od Infrastruktury?
zadowolony
rok temu
brawo Pis uniezależnić nas od Rosji
oburzony
rok temu
miller i SLD odrzuciło projekt budowy tej,, rury, i poddało się Gazpromowi, który poprzez Pawlaka zafundował nam wysokie ceny
Bez naiwności
rok temu
Podejmowanie działań populistycznych z wątkiem mocarstwowym wyjdzie nam zawsze bokiem. Liczy się rachunek ekonomiczny. Jak gaz będzie droższy z Baltic Pipe to my za to zapłacimy. A Rosja sprzeda gaz tak czy tak i tylko w mediach prorządowych będą informacje o dumie narodowej, ale nie będzie informacji o pustych portfelach.