Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gazociągi Nord Stream do rozbiórki? "To wezwanie już podchwyciła rosyjska propaganda"

- Wezwania do demontażu gazociągów Nord Stream po ujawnionych wyciekach zostały bardzo szybko podchwycone przez rosyjską propagandę. Słyszymy, że uszkodzenie infrastruktury to dywersja, która leży w interesie Zachodu - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Szymon Kardaś, analityk Ośrodka Studiów Wschodnich. – Trudno jednak sobie wyobrazić, by od nawoływań do zablokowania tej inwestycji zachodnie kraje przeszły do dywersji. Jeśli jednak okaże się, że te dwa gazociągi na długo zostaną zatrzymane, to jest to oczywiście dobra wiadomość dla jej przeciwników. W horyzoncie długoterminowym oznacza to wytrącenie z rąk Rosji narzędzia do szantażu energetycznego Europy. Dobrze wiemy, że te gazociągi zostały zbudowane m.in. po to, by Rosja mogła zwiększyć swój cel polityczny, taki był plan.

0
0
78
Podziel się
Komentarze (78)
zobacz więcej komentarzy (78)
KOMENTARZE
(78)
cwaniaczki
2 miesiące temu
Jałta - ciekawe kto nas oddal Stalinowi na 45 lat ?
To ja,
2 miesiące temu
hymn rowerzystów
Mor
2 miesiące temu
Putina trzeba zdjąć ze sceny. USA stało się wyjątkowo słabe i strachliwe. Ten barbażyńca chce patrzyć jak płonie świat. Tylko USA i GB ma siłę i technologie do skalpelowej operacji niemal samobójczej ale ratującej świat. Wierzę, że mogą w niewidzialny sposób dostarczyć ludzi nazwijmy ich "cieniami" którzy są zdolni obalić każdego prezydenta w nocnej operacji niezależnie od zabezpieczeń. Putin usłyszał by wyłącznie szum i świst a jego specnaz dowiedział by się o śmierci z cnn. Go USA wyrywamy chwasta. Bush, Clinton, Obama czy Trump dali by zielone światło.
non
2 miesiące temu
przecież cały czas nam wmawiano że te NS to prywatne inwestycje
Edek
2 miesiące temu
Putin jest w konflikcie z Gazpromem który chce zajmować się biznesem a nie polityką. Ponieważ pozycja Putina słabnie zamknie w ten sposób usta oponentom z Gazpromu oraz zwiększy poparcie narodu w sprawie wojny . Gazprom zdobędzie odszkodowanie z ubezpieczenia jednocześnie nie będzie pociągany do odpowiedzialności finansowej za nie wywiązywanie się z umów na dostawy gazu. Zaraz okaże się że NS1 jest chwilowo niezdatny do użytkowania a NS2 do szybkiej naprawy i w ten sposób przepchnie certyfikacje z uruchomieniem. Zorganizował dywersję dzięki której stanowczo utrzyma swoją politykę zamrażania gospodarki Europy i wywoływania niechęci do wspierania Ukrainy
...
Następna strona