Notowania

gazprom
03.10.2019 07:32

Gazprom o Nord Stream 2: gazociąg powstanie niezależnie od decyzji Danii

Wiktor Zubkow, szef rady dyrektorów koncernu Gazprom powiedział w środę, że na ukończenie budowy gazociągu Nord Stream 2 potrzebnych jest 4-5 tygodni i że nitka ta powstanie "w każdym wypadku", a przy braku zgody Danii ominie jej wody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Gazprom o Nord Stream 2: gazociąg powstanie niezależnie od decyzji Danii

Gazprom o Nord Stream 2: gazociąg powstanie niezależnie od decyzji Danii. Ostatni etap budowy

Jak podkreślił Zubkow, wykonawca liczy, że trasa budowy Nord Stream 2 będzie poprowadzona przez wody terytorialne tego kraju, ale jeśli Dania takiej zgody nie wyda, pozostała część trasy zostanie przeprowadzona przez wody międzynarodowe.

Obejrzyj: Nowa inwestycja PGE. Zielona energia popłynie z terenów kolejowych

Gazociąg jest na ostatnim etapie budowy (jest ukończony w 83 proc.) i zgodnie ze słowami Wiktora Zubkowa potrzeba jeszcze 4-5 tygodni, by dokończyć inwestycję. - Stanie się to za zgodą Danii czy bez niej - dodał. Będzie się to jednak wiązało z wydłużeniem trasy gazociągu oraz zwiększeniem kosztów budowy.

Gazprom o Nord Stream 2: gazociąg powstanie niezależnie od decyzji Danii. Założenia projektu

- Rosja ma szczerą nadzieję, że sam gazociąg zostanie zrealizowany zgodnie z zakładanymi planami, chociaż są również inne warianty – podkreślił minister energetyki Rosji Aleksander Nowak w odpowiedzi na ewentualny sprzeciw Duńczyków co do poprowadzenia trasy przez swoje wody.

Sam projekt Nord Stream 2 zakładał budowę dwóch nitek gazociągu o łącznej mocy 55 mld m3 rocznie od rosyjskiego wybrzeża przez Bałtyk do Niemiec. Jego trasa przebiega przez wody terytorialne lub wyłączne strefy ekonomiczne Rosji, Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec. Operator projektu Nord Stream 2 AG musi jeszcze otrzymać zgodę na budowę tylko od Danii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-10-2019

hihihihihKiedy kończą budowę to Dania teraz ma obiekcje a gdzie byli wcześniej ? Do szwabów teraz z pretensjami bo oni w ramach solidarności europejskiej unii … Czytaj całość

03-10-2019

BizonJaki Gazprom? Rosja i Niemcy. Teraz to są zabory gospodarcze.

03-10-2019

Metro66Gdzie ekolodzy ?

Rozwiń komentarze (79)