Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GDDKiA chce nagradzać przedsiębiorców, którzy rzetelnie realizują kontrakty

10
Podziel się:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad liczy na to, że ceny kontraktów przestaną rosnąć. I zapowiada, że przedsiębiorców rzetelnie realizujących kontrakty pomimo strat, będzie nagradzać.

GDDKiA chce premiować rzetelnych przedsiębiorców.
GDDKiA chce premiować rzetelnych przedsiębiorców. (Materiały prasowe, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.)
bEEiHvpN

Jak pisze środowa "Rzeczpospolita", wartość Programu Budowy Dróg Krajowych zaplanowanego do roku 2025 niedawno wzrosła ze 135 do 142 mld złotych.

Pieniędzy na wszystkie zaplanowane przedsięwzięcia może braknąć, bo rosną koszty pracy, materiałów, a wraz z nimi ceny kontraktów na budowę dróg.

"Z powodu wzrostu cen materiałów i robocizny w ostatnich latach wykonawcy składali oferty znacznie powyżej budżetów inwestorów. Rząd zgodził się więc na ich podwyższenie w wielu przetargach, które właśnie ruszyły lub wkrótce ruszą" - pisze "Rzeczpospolita".

bEEiHvpP
Zobacz także: Oglądaj też: Baza danych odpadowych. Fryzjerzy będą liczyć włosy, a rolników nie dotyczy

GDDKiA zamierza premiować tych wykonawców, którzy pomimo trudnych warunków, realizują kontrakty w terminie. W jaki sposób? Na razie nie wiadomo. Jak podaje "Rzeczpospolita", Dyrekcja prowadzi rozmowy z branżowymi organizacjami i zamierza opracować odpowiedni system.

Być może takie premie pomagałyby w zdobyciu kolejnych kontraktów, przyznając dodatkowe punkty w przetargach.

bEEiHvpV

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEiHvqq
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(10)
Tak jest
2 lata temu
Nieudaczniki z PiS nie umieją budować drog i całej infrastruktury istotnej dla gospodarki narodowej Polski.
adf
2 lata temu
Faktura z "biało-czerwonym" paskiem na 50 % kosztów firmy.
KrzyśK
2 lata temu
Niech głównym wykładnikiem nie będzie 100% cena to i firmy nie będą na siłę oszczędzać. Za fuszerkę trzeba karać, a za rzetelną realizację uczciwie płacić. Przetarg nie powinien opierać się na kryteriach 100% cena czyli CCC- cena czyni cuda.
bEEiHvqr
czytelnik
2 lata temu
Schizofrenia ogarnęła już wszystkich . Znaczy przedsiębiorca ma brać niespłacalny kredyt dopłacać do budowy bo panowie chcą budować tylko nie mają za co.Kto pójdzie siedzieć za złe zarządzanie firmą i doprowadzanie jej do bankructwa w zamian za laurkę z GDKIK .Oto nowa ekonomia PISokatolicka niewątpliwie należy się nobel
Pupa
2 lata temu
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad liczy na to, że ceny kontraktów przestaną rosnąć .... jeden tak liczył na samochody elektryczne obiecane przez Pinokia i sie przeliczył pogonić tych z gdaki gnojówką !