Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GDDKiA: do końca roku ponad 300 km nowych dróg

10
Podziel się:

- Do końca roku oddamy kierowcom około 318 km dróg - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wśród nowych odcinków dróg m.in. kolejny fragment autostrady A1: Częstochowa Północ - Częstochowa Blachownia.

Do końca roku ma zostać oddanych jeszcze ponad 300 km nowych dróg.
Do końca roku ma zostać oddanych jeszcze ponad 300 km nowych dróg. (Materiały prasowe)
bETBIaBh

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, w tym roku oddano do użytku 144 km nowych dróg. Do końca roku ma ich być 462 km nowych dróg, czyli ok. 140 km więcej niż w zeszłym roku.

"Na odcinku A1, stanowiącym obwodnicę Częstochowy, trwają prace budowlane i w tym roku udostępnimy ciąg główny" - czytamy w komunikacie GDDKiA. - "Na odcinku A1, stanowiącym obwodnicę Częstochowy, trwają prace budowlane i w tym roku udostępnimy ciąg główny".

W listopadzie oddany do użytku ma zostać odcinek S7 Lubień - Naprawa. W tym samym miesiącu udostępniony ma zostać odcinek drogi S17, pomiędzy Kołbielą a Garwolinem.

bETBIaBj
Zobacz także: Dobroczynność a biznes. Wielokierunkowy transfer wartości

"Lada chwila kierowcy będą korzystać z jednej jezdni tego odcinka. Przełożenie ruchu pozwoli dokończyć prace na drugiej jezdni oraz drogach serwisowych, wykorzystywanych obecnie jako objazd budowy" - Czytamy w komunikacie.

Z zaplanowanych na ten rok cztery odcinki o łącznej długości 58,7 km nie zostaną oddane na czas.

bETBIaBp

"Trzy z nich to odcinki, na których rozwiązaliśmy umowy z dotychczasowymi wykonawcami: Salini (S3 Kaźmierzów - Lubin Północ) oraz Impresa Pizzarotti (S5 Białe Błota - Szubin i S5 Szubin - Jaroszewo). Czwarty to odcinek S17 węzeł Lubelska - początek obwodnicy Kołbieli, gdzie wykonawca prowadzi prace, ale przedstawił roszczenia dotyczące wydłużenia czasu na realizację tego odcinka" - pisze w komunikacie GDDKiA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETBIaBK
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(10)
Twój nick
2 lata temu
Niezły towar mają w tym GDDKiA
Hetman.
2 lata temu
Kolejna obiecanka Morawiecki,znowu bez pokrycia,Kaczyński znowu pod że drogi są,ale on stary,niemający wiele wspólnego z uczciwością,który kłamstwem toruje drogę do "swojego" elektoratu...
Nieudacznicy ...
2 lata temu
Symbolem nieudolności rządu PiS w budowaniu esek i autostrad jest zbudowanie przez tą władzę 0 kilometrów autostrad przez 4 lata rządów PiS . Wszystko to co oddają obecnie to inwestycje które rozpoczęlą budować koalicja PO i PSL. Kompletni laicy i dyletanci z PiS w budowie dróg. Ale to samo dzieje się na kolei.
bETBIaBL
Autor
2 lata temu
Poznan- Wronczyn- 4 lata nic nadal stoi....
Hana
2 lata temu
No to ile przez 4lata tych dróg oddali do użytku? Wstyd bo to około 180km. Oklamany i obłudny rząd.