Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. TOS
|
aktualizacja

Generał Szymczyk zrezygnuje ze stanowiska w Piaście Gliwice. Nagły zwrot

63
Podziel się:

Były komendant główny policji generał Jarosław Szymczyk zrezygnuje z zasiadania w radzie nadzorczej klubu piłkarskiego Piast Gliwice. Poinformował o tym we wtorek mniejszościowy udziałowiec klubu Zbigniew Kałuża.

Generał Szymczyk zrezygnuje ze stanowiska w Piaście Gliwice. Nagły zwrot
W centrum kadru Jarosław Szymczyk (NurPhoto via Getty Images, Artur Widak)

W ubiegłym tygodniu w oficjalnym komunikacie Piast Gliwice podał, że były szef polskiej policji gen. Jarosław Szymczyk został powołany do rady nadzorczej klubu, a wskazał go mniejszościowy akcjonariusz Zbigniew Kałuża. Większościowy pakiet udziałów (66 proc.) w spółce Piast Gliwice S.A. należy do miasta. Kałuża ma natomiast 26 procent akcji Piasta, a resztę - stowarzyszenie Piast Gliwice.

Magistratowi wybór Szymczyka się nie podobał, głos w sprawie zabrała nawet nowa prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka. "Mniejszościowy udziałowiec - Zbigniew Kałuża - skorzystał ze swych uprawnień, jakie gwarantuje mu kodeks spółek handlowych, i wskazał do rady nadzorczej Jarosława Szymczyka. Dlatego dzisiaj, w trosce o wizerunek klubu, zwróciłam się do Zbigniewa Kałuży, by zmienił przedstawiciela w radzie nadzorczej" - napisała w mediach społecznościowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Milioner z branży pogrzebowej. Zdradza szczegóły biznesu - Tomasz Salski w Biznes Klasie

Generał odejdzie

We wtorek Kałuża poinformował, że przeprowadził w urzędzie miasta długie rozmowy z nową prezydent Gliwic. - Podjęliśmy decyzję z panią prezydent, że będziemy dalej współpracować. Cieszę się z tego – powiedział Kałuża i dodał, że Jarosław Szymczyk w środę zrezygnuje z zasiadania w radzie nadzorczej.

Pochodzący z Katowic gen. Jarosław Szymczyk był komendantem głównym policji w latach 2016-2023. Był najdłużej urzędującym szefem policji. W grudniu ubiegłego roku odwołano go ze stanowiska.

- Jestem współwłaścicielem klubu od 2012 - mówił we wtorek Zbigniew Kałuża. - W tym czasie zdobyliśmy mistrzostwo, wicemistrzostwo i trzecie miejsce. Nie mamy sobie nic do zarzucenia. Nigdy nie pobierałem wynagrodzenia, jestem w stanie udzielać pożyczek Piastowi. Zadeklarowałem, że odsetki zostaną skierowane na klubową akademię - dodał.

Przyznał, że sytuacja wokół klubu jest trudna, ale wszystko, co się wydarzyło, jest do naprawienia. Jego zdaniem strata za poprzedni rok w wysokości 13 mln złotych nie jest niczym nadzwyczajnym "w tej branży". Zaznaczył, że zgodnie z opracowaną strategią finanse Piasta ma poprawić sprzedaż części graczy. Jako przykład podał młodych obrońców Arkadiusza Pyrkę i Ariela Mosóra.

- Jest dużo hejtu na nasz temat, my z tym nie polemizujemy. Funkcjonowanie klubu nie jest zagrożone. W tym roku postawiliśmy na Puchar Polski. Niewiele nam brakowało do finału. Klub jest miejski, tu nie wszyscy nam sprzyjają, nie wszyscy idą w jedną stronę – stwierdził Kałuża.

Prezydent potwierdza wolę współpracy

Wolę dalszej współpracy akcjonariuszy i plan kolejnych zmian w radzie nadzorczej Piasta potwierdziła PAP prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka.

Na 28 czerwca zwołano zgromadzenie akcjonariuszy, na którym do rady nadzorczej ma wrócić Kałuża, i jej wieloletni szef Grzegorz Jaworski.

W ubiegłym tygodniu, kiedy Zbigniew Kałuża wybrał do rady nadzorczej Jarosława Szymczyka, miasto powołało trzech innych członków. Zostali nimi: Agnieszka Dylewska, Agnieszka Leszczyńska i Marcin Szeliga. Czworo nowych członków rady zastąpiło dotychczasowego przewodniczącego Grzegorza Jaworskiego, a także dwóch pozostałych członków, Zbigniewa Kałużę oraz Krystiana Tomalę. W połowie kwietnia z funkcji prezesa klubu zrezygnował Grzegorz Bednarski i od tej pory na tym stanowisku jest wakat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(63)
Rym rym
4 tyg. temu
To skandaliczne jak władza wpływ a i miesza się do prywatnych przedsięwzięć! To po jaki uj sobie brali prywatnego inwestora któremu jeszcze mówią co może robić a czego nie !
Jasnowidz
4 tyg. temu
Kto wystrzelił z granatnika? Pijany Szymczyk czy pijany Wąsik, który podobno tam również przebywał tego dnia i w tym momencie? O to jest pytanie
He,he,he,he,h...
4 tyg. temu
I tak właśnie postępuje "człowiek honoru" - nie chcą go to rezygnuje.
funkcjonarius...
4 tyg. temu
To on jeszcze nie siedzi ?
Wilford
4 tyg. temu
Typ dla hecy zwany jenerałem powinien być aresztowany na co najmniej 3 miesiące za przemyt broni o dużej sile rażenia, narazęnie na śmierć lub kalectwo, dewastację budynku użyteczności publicznej, mataczenie w sprawie.
...
Następna strona