Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Getin Bank zwraca pieniądze klientom. To odpowiedź na decyzję UOKiK

62
Podziel się:

Klienci Getin Banku mogą liczyć na rekompensatę w postaci zwrotu prowizji oraz zwolnienia z opłat za przelew do innego banku. Dokumenty trzeba jednak podpisać w 2 miesiące.

Getin Bank zwraca pieniądze klientom. To odpowiedź na decyzję UOKiK
(East News, Mariusz Gaczynski/Eastnews)
bETksLPF

UOKiK uznał, że powiadomienie klientów o zmianach w regulaminach rachunków bankowych oraz tabelach opłat i prowizji bankowych jedynie drogą elektroniczną jest niewystarczające i nietrwałe, przez co uderza w interesy klientów banku. Podobne decyzje wydał wobec innych banków.

W odpowiedzi na decyzję Urzędu, Getin Bank zobowiązał się do zwrotu nadpłat opłat i prowizji, o czym poinformował swoich klientów na stronach internetowych. Dotyczy to jednak jedynie okresu 2014-2016.

O rekompensatę może się ubiegać każdy, kto w tym okresie posiadał konto w tym banku. Czas jest jednak ograniczony. Jak wskazuje Getin na swoich stronach, klienci mają jedynie 2 miesiące na podpisanie bezpłatnego aneksu do umowy.

bETksLPH

"Aneks może zostać zawarty w dowolnej placówce Banku w terminie 2 miesięcy od dnia następnego po dacie wysyłki do Państwa stosownego pisma informacyjnego. W przypadku rachunków wspólnych aneks musi zostać podpisany przez wszystkich współwłaścicieli. Po upływie okresu na podpisanie aneksu nie będzie możliwości skorzystania z indywidualnego rozliczenia" – czytamy w piśmie banku.

Dodatkowo bank przyznał rekompensatę publiczną. Za jej sprawą klienci na okres dwóch miesięcy zostają zwolnieni z opłat za zewnętrzny przelew dokonany w placówce banku.

Zwolnienie to będzie obowiązywać od 17 czerwca 2019 r. do 19 sierpnia 2019 r. Dotyczyć będzie opłaty za przelew środków w polskiej walucie dokonany w placówce banku z rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w polskich złotych, prowadzonego na rzecz klienta, na rachunek w innym banku w Polsce.

"Rekompensata publiczna zostanie przyznana przez Bank konsumentom, niezależnie od tego czy zawrą z ww. bankiem aneks" – wskazał Getin Bank.

bETksLPN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETksLQi
KOMENTARZE
(62)
Leszek Cz.
rok temu
Ja nie z soli ani z roli tylko z ukradzionej kasy Polaków. I to Was boli. Skoczcie mi na pukiel.
henros
3 lata temu
STRACILEM NA POLISOLOKACIE 12000ZL ZA NAMOWA URZEDNIKA GETIN BANKU, KTORY ZARAZ POTEM ZOSTAL KIEROWNIKIEM ODDZIALU GETIN BANKU. ZLODZIEJSTWO !!!
oddadzą1 zł
3 lata temu
a wezmą 100zł lub więcej ...stracił wiarygodność nie jeden nie może wyjść z ich uścisku o szustw
bETksLQj
#luki
3 lata temu
Czy juz, wpadl ktos na pomysl jak zarobic 5000 Euro w trakcie spokojnego, nocnego snu? Wstajesz o 9 godz. nastepnego dnia , zagladasz na konto banku..yes,yes przelane..
Hans
3 lata temu
rozliczyć oszustów za 4kolory idea we Władysławowie
...
Następna strona