Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Getin Bank zwraca pieniądze klientom. To odpowiedź na decyzję UOKiK

62
Podziel się

Klienci Getin Banku mogą liczyć na rekompensatę w postaci zwrotu prowizji oraz zwolnienia z opłat za przelew do innego banku. Dokumenty trzeba jednak podpisać w 2 miesiące.

Getin Bank zwraca pieniądze klientom. To odpowiedź na decyzję UOKiK
(East News, Mariusz Gaczynski/Eastnews)
bDzRrJTp

UOKiK uznał, że powiadomienie klientów o zmianach w regulaminach rachunków bankowych oraz tabelach opłat i prowizji bankowych jedynie drogą elektroniczną jest niewystarczające i nietrwałe, przez co uderza w interesy klientów banku. Podobne decyzje wydał wobec innych banków.

W odpowiedzi na decyzję Urzędu, Getin Bank zobowiązał się do zwrotu nadpłat opłat i prowizji, o czym poinformował swoich klientów na stronach internetowych. Dotyczy to jednak jedynie okresu 2014-2016.

O rekompensatę może się ubiegać każdy, kto w tym okresie posiadał konto w tym banku. Czas jest jednak ograniczony. Jak wskazuje Getin na swoich stronach, klienci mają jedynie 2 miesiące na podpisanie bezpłatnego aneksu do umowy.

bDzRrJTr

"Aneks może zostać zawarty w dowolnej placówce Banku w terminie 2 miesięcy od dnia następnego po dacie wysyłki do Państwa stosownego pisma informacyjnego. W przypadku rachunków wspólnych aneks musi zostać podpisany przez wszystkich współwłaścicieli. Po upływie okresu na podpisanie aneksu nie będzie możliwości skorzystania z indywidualnego rozliczenia" – czytamy w piśmie banku.

Dodatkowo bank przyznał rekompensatę publiczną. Za jej sprawą klienci na okres dwóch miesięcy zostają zwolnieni z opłat za zewnętrzny przelew dokonany w placówce banku.

Zwolnienie to będzie obowiązywać od 17 czerwca 2019 r. do 19 sierpnia 2019 r. Dotyczyć będzie opłaty za przelew środków w polskiej walucie dokonany w placówce banku z rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego w polskich złotych, prowadzonego na rzecz klienta, na rachunek w innym banku w Polsce.

"Rekompensata publiczna zostanie przyznana przez Bank konsumentom, niezależnie od tego czy zawrą z ww. bankiem aneks" – wskazał Getin Bank.

bDzRrJTx

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDzRrJTS
KOMENTARZE
(62)
S.A.B.
2 lata temu
Nie chciał przyjąć kolegi za 40000000, to go niszczą.
elbi33
2 lata temu
PKO BP inne banki też oddają klientom pieniądze, wielkie mi co. Jak nie pracowały zgodnie z procedurami ti muszą ponosić koszty. Standard
qqq
2 lata temu
przecież to każdy bank ma zrobić np. PKO BP
bDzRrJTT
lik
2 lata temu
Miły Panie Redaktorze, a dlaczego nie napisał Pan, że taki sam obowiązek UOKiK nałożył na co najmniej kilka innych banków, w tym PKO bp. Z całą pewnością warto opisać problem całościowo, bo może byłoby dla nas bardziej zrozumiałe i ciekawe ...
Ziko
2 lata temu
Ale jakoś o PKO BP to redaktorku nie wspominasz, a też zaliczył wpadke i rozsyła do wszystkich pisma o podpisanie aneksów...
...
Następna strona