Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Robert Kędzierski
Robert Kędzierski
|

Gigantyczna strata KHGM i nagroda roczna dla pracowników

44
Podziel się:

Pracownicy KGHM Polska Miedź otrzymają dodatkową nagrodę roczną za 2023 rok w wysokości około 1,4 miesięcznego wynagrodzenia. Wypłata nastąpi po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego spółki. Dodatkowe środki trafią do pracowników pomimo poniesionej przez spółkę straty.

Gigantyczna strata KHGM i nagroda roczna dla pracowników
KGHM wypłaci nagrody (KGHM, Materiały prasowe, Slawek Przerwa)

KGHM wypłaci nagrody pracownikom, pomimo poniesionej straty. Jak poinformowała Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" w KGHM Polska Miedź O/ZG "Polkowice - Sieroszowice", "w dniu 24-04-2024 ogłoszono wynik finansowy spółki za 2023 r. Na tej podstawie można oszacować pozostałą do wypłaty część, która wynosi 8,7 proc. podstawy naliczenia, co w praktyce oznacza, że dodatkowa nagroda roczna za 2023 r. wynosić będzie ok 1,4 pensji miesięcznego wynagrodzenia" - podaje nettg.pl.

Związkowcy dodali, że "wypłata zostanie zrealizowana po zatwierdzeniu przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy sprawozdania finansowego spółki za 2023 r."

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Fala zwolnień w Polsce. Dominują te branże. "Pęka bańka"

Wyniki finansowe KGHM w 2023 roku

Wyniki firmy nie są zbyt optymistyczne. Skonsolidowane przychody Grupy KGHM za rok 2023 wyniosły 33,5 mld zł, a skorygowana EBITDA osiągnęła poziom blisko 5,4 mld zł. Kapitały własne Grupy na koniec roku wyniosły 28,6 mld zł.

Niestety, mimo wysokich przychodów, spółka zanotowała w 2023 roku stratę w wysokości 3,7 mld zł. Wpływ na taki wynik miały między innymi rosnące koszty działalności. Saldo środków pieniężnych KGHM na koniec 2023 roku wyniosło 1,7 mld zł, co oznacza wzrost o 0,5 mld zł w porównaniu z rokiem poprzednim.

Notowania KGHM na GPW

W czwartek 25 kwietnia kurs akcji KGHM rośnie o ponad 4 proc., wyróżniając się na tle innych spółek z indeksu WIG20, których notowania zmieniają się o mniej niż 1 proc.

Mimo korekty kursu KGHM w dniach 19-23 kwietnia (spadek o 5 proc. we wtorek i wzrost o tylko 0,2 proc. w środę), spółka może zaliczyć ostatnie tygodnie do udanych. Licząc od 27 marca do środowego zamknięcia, kurs akcji KGHM wzrósł o około 20 proc.

KGHM to jeden z największych światowych producentów miedzi oraz srebra. W Polsce do koncernu należą między innymi trzy kopalnie: ZG Rudna, ZG Lubin i ZG Polkowice-Sieroszowice, a także trzy huty miedzi: Głogów, Legnica i Cedynia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(44)
Audytorka
3 miesiące temu
Panie dziennikarzu Robercie Kędzierski. Ta strata netto jest wynikiem odpisu. Co roku spółki przeprowadzają testy na utratę wartości swoich aktywów. Tak też robi KGHM. To zabieg księgowy, ostrożnościowy. Wydobycie w spółce jest rekordowe. Przychody także wysokie. Fakt, pisowski zarząd koszty mnożył, bo widział jak górnicy i hutnicy zapierniczają. Zdziwiony, że KGHM na GPW rośnie? Bo cena miedzi na światowych giełdach rośnie! A wy ostatniej konferencji prasowej zarządu KGHM nie ma pozycji zabezpieczających cenę, nie jest więc "zablokowany" i spółka korzysta z kursu 10.000 USD za tonę. Proszę szanownego redaktora - albo zgłębia Pan temat i pisze merytorycznie o spółce, albo proszę pisać do pudelka o tym, co dziś zjedli Anna i Robert L. Nad formularzem komentarza napisano "stop hejt" - Państwa też to obowiązuje(!) a nie pisanie pseudo komentarza do "rewelacji prasowych" pod szczucie obywateli na pracujących w niesamowicie ciężkich warunkach górników i hutników.
Solon
3 miesiące temu
Podobnie było z z LOTEM gdy ryży rządził. Zgodnie ze schematem: zdziadowac, podzielić i za grosze sprzedać obcym
SZOK
3 miesiące temu
HMMMM.... JAK TO ? FIRMA PRZYNOSI STARTY A PRACOWNICY DOSTANĄ DODATKOWĄ ROCNĄ PENSJEĘĘĘĘ....- TO TYULKO W POLSCE!!!!!!!!!!
Kopidoły
3 miesiące temu
To jest okradanie nas Polaków. Traktują firmę i złoża, które KGHM wydobywa, jak swoje i wypełniają swoje portfele ile wlezie. Bezczelność i draństwo. Surowce naturalne są dobrem wszystkich Polaków a nie ich.
Kopalniok
3 miesiące temu
Podatek miedziowy jest ?... A no jest i to nie taki mały jak miał być, więc strata to taka polityczno - państwowa wydaje się ... Pod publikę. Gdyby KGHM nie był by rentowny to by nie funkcjonował.
...
Następna strona