Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

GIS chce ograniczyć dostęp do e-papierosów

9
Podziel się:

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega, że istnieje zagrożenie wykorzystywania e-papierosów do "wapowania" substancji odurzających. Do prokuratury trafiły pierwsze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w związku z dystrybucją "elektronicznego dymka".

Wapowanie szkodzi? Kolejne doniesienia z USA.
Wapowanie szkodzi? Kolejne doniesienia z USA. (East News)

Ekspansja elektronicznych papierosów niepokoi Główny Inspektorat Sanitarny. Jak wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej", planuje on wprowadzić zmiany, które mają ograniczyć dostępność takich wyrobów. Zdaniem GIS obecne przepisy wymagają doprecyzowania.

Szef GIS Jarosław Pinkas zwrócił uwagę, że rynek e-papierosów w Polsce dynamicznie się rozwija, sięgają po nie coraz chętniej nieletni.

Nowe regulacje prawne są też potrzebne z innego powodu: istnieje zagrożenie wykorzystywania tych wyrobów do "wapowania" substancji odurzających.

Pinkas podkreślił też, że "celem nowych przepisów powinno być maksymalne ograniczenie dostępu osób nieletnich do e-papierosów".

Według "DGP" "walkę z e-papierosami, podobnie jak z cukrem, ma w planach również resort zdrowia. Tyle, że po wyborach.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
preczpis
3 lata temu
Już burasy kombinują !!! To wprowadzić od 18 roku życia a nie kombinować ! Czyżby resort zdrowia trzyma z przemysłem tytoniowym? pewnie mają udziały..i boli spadek sprzedaży śmierdzących petów i malućki przychód z akcyzy!!! Patałachy!
Biho
3 lata temu
Brawo polska lepiej wroce do fajek bedzie znacznie zdrowiej . Moze by tez zakazac oddychania bo przeciez powietrze moze byc wykozystane do wciagania dymka . Za ile sprzedaliscie ludzi koncernom tytoniowym ?
Mateo
3 lata temu
Ciekawe jakie substancje odurzające wejdą do e-papierosa i nie zalepią go doszczętnie. Widzę, że w GISie dysponują na ten temat szczegółową wiedzą. To by tłumaczyło skąd sami biorą takie pomysły.
Marek
3 lata temu
Rzuciłem papierosy, mogę też rzucić e-papierosa. Nich nałożą podatek na powietrze...
fajeczka prof...
3 lata temu
Po maryśce buntów się nie rejestruje a wwwwwszyscy rewolucjoniści palili tytoń.