Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
CHE
|

Gmina z Dolnego Śląska zapłaci poważną karę. Poszło o zamówienia publiczne

23
Podziel się

Dokładnie 384 836,76 zł zapłaci dolnośląska gmina w związku z zawiadomieniem skierowanym po kontroli CBA we Wrocławiu. Gmina miała dokonać niedozwolonych zmian w umowach zawartych m.in. na roboty budowlane.

Gmina z Dolnego Śląska zapłaci poważną karę. Poszło o zamówienia publiczne
Kontroli w gminie dokonała wrocławska delegatura CBA
bDScTygl

"Od 19 grudnia 2018 r. do 18 września 2019 r. Wydział Postępowań Kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego we Wrocławiu prowadził kontrolę rewitalizacji Rynku Dolnego w latach 2016-2018 w Gminie Środa Śląska" - informuje CBA w komunikacie.

Okazało się, że gmina dokonała niedozwolonych zmian w umowach zawartych na roboty budowlane i nadzór inwestorski. Decyzje miały uderzać w przepisy prawa zamówień publicznych oraz ustawy o finansach publicznych.

Jednocześnie wszystkie wykryte nieprawidłowości zostały zgłoszone przez funkcjonariuszy Biura do właściwych organów. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

bDScTygn

Już 21 stycznia 2021 r. Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 nałożyła na gminę dotkliwą korektę finansową w wysokości 384 836,76 zł.

Zobacz także: Daniel Obajtek pod lupą Romana Giertycha. Padło dociekliwe pytanie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDScTygO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(23)
olo
3 dni temu
tylko ta kara powinna być zapłacona przez konkretne osoby, które dopuściły do takiej sytuacji, a nie jak to najczęściej bywa, z budżetu gminy.
Nikt
3 dni temu
Kto konkretnie zapłaci te karę?
Classic
3 dni temu
Rozumiem z tego że w gminie Środa Śląska PIS wyborów nie wygrał.
bDScTygP
Renowator umy...
3 dni temu
Bo pisowcy nie mają czasu na prawo,cały czas myślą tylko jak usadzić rodzinkę na swoim to błędy zamierzone czy nie są w milionach każdego dnia.
ballantines
3 dni temu
Ze tez to CBA jeszcze czolgami nie jezdzi....a i troche dziwne, ze wstydza sie ze pracuja w takiej ,,szacownej,, instytucji...te kominiarki...
...
Następna strona