Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Gospodarcza "broń atomowa". "Rosja sobie poradzi, ale jakim kosztem?"

- System SWIFT jest nazywany „bronią atomową”, oczywiście uderzenie będzie ogromne, ale pamiętajmy, że Rosjanie przygotowywali się do uderzenia w SWIFT od 2014 roku – powiedziała w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski dr Agnieszka Bryc z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Rosja przygotowała swój wewnętrzny system bankowy, jednak do rozliczeń z zagranicą SWIFT jest niezbędny. Bez niego nie będzie można regulować płatności np. za rosyjski gaz. – Rosjanie mówią, że niezależnie od sankcji sobie poradzą. Pytanie, jakim kosztem. Jakim deficytem, jakim spadkiem PKB i uniemożliwieniem rozwoju. Możliwe też, że zostanie wprowadzona kolejna zasada, polegająca na karaniu nie tylko Rosji i rosyjskich banków czy korporacji, ale i wszystkich podmiotów, które z nimi współpracują – dodała.

24-02-2022
92 reakcje
71
5
16
Podziel się
Komentarze (16)
zobacz więcej komentarzy (16)
KOMENTARZE
(16)
kat
2 miesiące temu
Czy beneficjenci w Polsce zrozumieli już po co PIS rozdawał im łapówy ?
emil
2 miesiące temu
Może wreszcie świat zacznie uniezależniać się od dostaw z Chin . Trochę mniej na luksusowe zycie dla Europejczyków ale za to spać spokojniej
Romel
2 miesiące temu
Ale wy jesteście krótkowzroczni!!! Wszyscy się skupili na Ukrainie, a Chiny pod pretekstem covida załatwiają nas gospoddarczo. Te wszystkie locdauny obecnie w Chinach są po to żeby definitywnie zerwać łańcuch dostaw i pogłębić kryzys. To jest w porozumieniu z Rosją. Ciekawe kiedy mądre głowy się po łapią.
adam
3 miesiące temu
Sytuacja jest całkiem nowa Biden mówi ze sankcje bardzo uderzyły w gospodarkę Rosji. Rosja mówi ze sobie poradzi. Trzeba poczekać z rok by naprawdę ocenić wszystko.
bfdb
4 miesiące temu
Politycy mi nie pomogą. Trzeba być przygotowanym na wszystko - wojnę, inflację, pandemię, wysokie podatki, kolejne polskie łady… Żeby ludziom się lepiej wiodło, trzeba by byli bardziej samodzielności i odpowiedzialności za siebie – za własne decyzje i finanse, potrzebna jest zwyczajna edukacja finansowa w szkołach, bo wielu zadłuża się nie mając pojęcia ile ma potem spłacić, nie potrafi nawet policzyć zwykłych procentów.. Co najwyżej je wypić. Nie mają pojęcia jak skutecznie oszczędzać i inwestować przy niewielkim ryzyku. Zobaczcie ksiazkę pt. „Chcę być szczęśliwy i bogaty, a nie tylko szczęśliwy”. Świetnie opisuje podstawy tworzenia majątku i wolności finansowej, by nie musieć pracować do końca życia.