Notowania

Gowin odgryza się prezesowi NBP ws. jawności zarobków. Riposta na Twitterze

"Wojenka" między wicepremierem Jarosławem Gowinem a prezesem NBP Adamem Glapińskim trwa. Kolejny jej etap rozpoczął ten drugi słowami na konferencji. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Nie trzeba było długo czekać, aby wywołany przez szefa NBP wicepremier Gowin "odbił piłeczkę" na Twitterze.

Prezes NBP Adam Glapiński, podczas podczas konferencji Rady Polityki Pieniężnej, parokrotnie komentował zamieszanie wokół nowelizacji ustawy o NBP i apele polityków, również z obozu rządzącego, o ujawnienie zarobków w NBP.

Nawiązał między innymi do wystąpień Jarosława Gowina. "Jakieś wypowiedzi nieszczęsne jakiegoś ministra, wicepremiera, który próbuje komentować sprawy bankowe, to jest jakiś wypadek przy pracy" - mówił Adam Glapiński.

Później już bardziej otwartym tekstem skrytykował ministra nauki. "Mówienie, że to jest niegodność czy niegodziwość, że my nie ujawniamy, podczas gdy na uczelniach wyższych są niejawne zarobki. Trzeba zacząć od własnego podwórka i je porządkować" – mówił.

Janusz Piechociński o zarobkach w NBP:

- Tak złośliwie, w gronie pracowników banku, dyrektorów i zarządu, rzuciłem myśl, że może byśmy zachęcili 3 tys. 300 pracowników NBP, żeby w trybie dostępu do informacji publicznej zasypali instytucje podległe premierowi Gowinowi z prośbą o poinformowanie, ile zarabiają pracownicy uczelni publicznych, dyrektorzy w ministerstwie, w różnego rodzaju instytucjach naukowo-dydaktycznych – kontynuował Adam Glapiński. - Taką akcję wobec nas zorganizowano - zaznaczył.

Nie trzeba było długo czekać, aby wywołany wicepremier Gowin "odbił piłeczkę" na Twitterze: "Na mocy art. 140 ustęp 5 Konstytucji dla Nauki pensje rektora, księgowego i organów uczelni są jawne" - napisał. I podsumował: "Dobra zmiana dokonała się na uczelniach. Najwyższa pora, by dotarła szerzej".

Przypomnijmy, że panowie "ścierali się" na odległość już wcześniej. Wicepremier Gowin w rozmowie z money.pl stwierdził, że w sprawie KNF "nie będzie świętych krów" i mówił o ewentualnym udziale Glapińskiego w tej sprawie. Komentował też doniesienia o zarobkach w NBP.

- Premierowi Gowinowi radziłbym wzięcie dwóch oddechów, a nawet zimnego prysznica i nie wypowiadać się na temat NBP - ripostował Glapiński.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2019

Glapa sam z dyrektorkamiGlapa nie odpowiada na swoje wnioski ws. Informacji publicznej a od pracowników wara nikt za nim nie pójdzie oprócz wdzięcznych 2 dyrektorek i … Czytaj całość

06-02-2019

KroolikA wszystko po to, żeby nie ujawnić ile pan prezes Glapiński płaci swoim... hm... assystentkom.

06-02-2019

NaiwnyTo już przerasta wyobraźnię nawet najbardziej rozwiniętego magika, jak można być takim chamem. Ale co się dziwić, to jest normalka w pisolandzie i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (21)