Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Groźby Falenty: ułaskawienie albo nowe nagrania kompromitujące premiera

92
Podziel się:

Marek Falenta, biznesmen skazany w aferze podsłuchowej, grozi, że jeśli prezydent Andrzej Duda nie przychyli się do jego prośby, ujawni, kto za nim stał. Poinformował o tym w kolejnym wniosku o ułaskawienie, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

Marek Falenta został skazany na 2,5 roku więzienia
Marek Falenta został skazany na 2,5 roku więzienia (East News, Stefan Maszewski)

Marek Falenta został skazany na karę 2,5 roku pozbawienia wolności za zlecenie podsłuchiwania polityków i biznesmenów w restauracjach.

Złożył już dwa wnioski o ułaskawienie. "Rzeczpospolita" dotarła do treści trzeciego, w którym Falenta wprost pisze, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, wskaże ludzi, na zlecenie których działał - a może to uderzyć w PiS, ostrzega były biznesmen.

„W hiszpańskim więzieniu »gnije« człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły" – pisze Falenta.

Zobacz także: Obejrzyj: Ruszają kąpieliska. Sanepid uruchamia serwis: mamy informacje o wszystkich

Poprosił o udzielenie mu statusu świadka koronnego, ale od razu zastrzegł, że nie wierzy w taki scenariusz. Zapewnił, że ma w posiadaniu kolejne nagrania, w tym rozmowy Mateusza Morawieckiego z prezesem banku PKO BP Zbigniewem Jagiełłą.
Wyznaczył prezydentowi miesiąc na ustosunkowanie się do żądań. W przeciwnym razie – spełni swoje groźby.

Z Kancelarii Prezydenta przez prokuraturę trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(92)
emeryt46
4 lata temu
CO TO ZNACZY NAGRANIE LEGALNE ALBO NIELEGALNE WSZYSCY RZĄDZĄCY MAJĄ SPOLECZENSTWO ZA DURNE WIĘC NALEZY IM SIĘGUŁAG ALBO KIEJKUTY
Alex
5 lata temu
Czemu nie nagrywał polityków PiS którzy chleli od lat u Sowy
hjk
5 lata temu
Niech go nie uniewinniają to może dowiemy się czegoś ciekawego
Jarek
5 lata temu
Chłop wierzy w uczciwą Polskę, a nielegalnie nagrywa i dziwi się, że jest oskarżony :)
qui
5 lata temu
Ułaskawić to go nie ułaskawią i on o tym dobrze wie. Gra o coś innego i to coś innego dostanie. Co to było, to się dowiemy za 2,5 roku.
...
Następna strona