Notowania

Groźby Falenty: ułaskawienie albo nowe nagrania kompromitujące premiera

Marek Falenta, biznesmen skazany w aferze podsłuchowej, grozi, że jeśli prezydent Andrzej Duda nie przychyli się do jego prośby, ujawni, kto za nim stał. Poinformował o tym w kolejnym wniosku o ułaskawienie, do którego dotarła "Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Marek Falenta został skazany na 2,5 roku więzienia (Fot: Stefan Maszewski)

Marek Falenta został skazany na karę 2,5 roku pozbawienia wolności za zlecenie podsłuchiwania polityków i biznesmenów w restauracjach.

Złożył już dwa wnioski o ułaskawienie. "Rzeczpospolita" dotarła do treści trzeciego, w którym Falenta wprost pisze, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, wskaże ludzi, na zlecenie których działał - a może to uderzyć w PiS, ostrzega były biznesmen.

Marek Falenta podczas rozprawy ws. Afery Podsłuchowej.
Afera podsłuchowa. Marek Falenta w rękach policji

„W hiszpańskim więzieniu »gnije« człowiek, który wierzył w sprawę pt. Polska uczciwa i sprawiedliwa. Zrobił, co do niego należało, wywiązał się ze wszystkich złożonych obietnic i został okrutnie oszukany przez ludzi wywodzących się z Pana formacji. Obiecali wiele korzyści i łupów politycznych. Czekałem lata codziennie łudzony, że niebawem nadejdzie dzień, w którym zostanę przez Pana ułaskawiony. Nie widać nadziei na jego nadejście. Proszę potraktować ten list jako ostatnią szansę na porozumienie się ze mną. Nie zamierzam umierać w samotności. Ujawnię zleceniodawców i wszystkie szczegóły" – pisze Falenta.

Obejrzyj: Ruszają kąpieliska. Sanepid uruchamia serwis: mamy informacje o wszystkich

Poprosił o udzielenie mu statusu świadka koronnego, ale od razu zastrzegł, że nie wierzy w taki scenariusz. Zapewnił, że ma w posiadaniu kolejne nagrania, w tym rozmowy Mateusza Morawieckiego z prezesem banku PKO BP Zbigniewem Jagiełłą.
Wyznaczył prezydentowi miesiąc na ustosunkowanie się do żądań. W przeciwnym razie – spełni swoje groźby.

Z Kancelarii Prezydenta przez prokuraturę trafił do Sądu Okręgowego w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-06-2019

!!!!!!!!!!!Chyba popelni samobójstwo jak wielu innych niewygodnych.

10-06-2019

OloHa ha pinokio teraz zobaczymy co powiecie.

10-06-2019

monetauuuuuuuuuuuuuuu szantażyk?

Rozwiń komentarze (91)