Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Grozi nam pełny lockdown. Rząd szykuje się na czarny scenariusz

2257
Podziel się

Jeśli do piątku gwałtowny wzrost zachorowań nie zwolni, w Polsce zostanie wprowadzony pełny lockdown - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Grozi nam pełny lockdown. Rząd szykuje się na czarny scenariusz
Rząd zastanawia się nad całkowitym lockdownem. (Getty Images, Maja Hitij)
bErnoILF

Jak podaje "DGP", powołując się na źródła w rządzie, pod uwagę brany jest m.in. całkowity zakaz poruszania się poza domem, z wyjątkiem dojazdów do pracy, czy całkowicie zdalna oświata.

– Zamknięcie szkół miało wyłączyć jeden z istotnych czynników mobilności społecznej, gdyby Polacy chodzili codziennie do teatru, to byśmy musieli je zamknąć. A decyzja dotyczy klas 4–8, gdyż ograniczenia dotyczące mniejszej liczby klas spowodowałyby kłopoty logistyczne dla szkół – cytuje swojego informatora "Dziennik Gazeta Prawna".

To, czy pełny lockdown zostanie wprowadzony, będzie zależało od tempa przyrostu nowych zachorowań.

bErnoILH
Zobacz także: Biznes liczy na wsparcie rządu. Nowa tarcza antykryzysowa? "Z całą pewnością nie"

Decyzja ma zapaść do piątku, czyli tuż przed dniem Wszystkich Świętych, który oznacza wzmożony ruch na cmentarzach.

Częściowy lockdown rząd ogłosił w piątek. Od soboty cały kraj jest objęty czerwoną strefą, co oznacza paraliż niektórych gałęzi gospodarki.

bErnoILN

Zamknięte są lokale gastronomiczne, puby i kawiarnie. Nie mogą działać też baseny czy kluby fitness. Nie odbywają się także wesela.

Wprowadzono zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób (z wyjątkiem osób, które mieszkają razem) oraz program ochrony seniorów, zachęcając seniorów powyżej 70. roku życia do pozostania w domu. Zamknięte zostają sanatoria.

Uczniowie klas IV-VIII szkoły podstawowej przeszli na nauczanie zdalne. Wprowadzono zakaz samodzielnego przebywania poza domem dla dzieci do 16 lat w godzinach 8-16.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErnoIMi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2257)
pociotek
9 miesięcy temu
Czarny scenariusz to my już mamy i nie trzeba drugiego wprowadzać z powodu wirusa.
ależ
9 miesięcy temu
dziwnym trafem nie ma w tym roku akcji policyjnej 'znicz' więc wszystko wiadomo
Anna
9 miesięcy temu
Jaka kur.....a pandemia?! Zakazona -objawy: katar trzy dni i to wszystko!!!!!!!!!!!!!! A ile w miedzy czasie było udarów ,ataków serca ,nowotworów? Odwołać te durne obostrzenia!!!!!!!!!!!!!!
bErnoIMj
jan
9 miesięcy temu
Rząd PiS nie radzi sobie z niczym, skończyły się pieniądze i nie ma na nic, może skapnie coś z UE. Kaczyński kazał Julce ogłosić wyrok bo myślał że tym sposobem odwruci uwagę od krachu gospodarczego ale nie trafił i mamy to co mamy.
dydelf
9 miesięcy temu
Rząd nie ma co szykować się na czarny scenariusz.Jak kiedyś powiedziano rząd się sam wyżywi można jeszcze dodać wyleczy i urządzi.
...
Następna strona