Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MKS
|

Grupa przemytników papierosów rozbita. Wcześniej taranowali samochody Straży Granicznej

15
Podziel się

Przemytnicza spółdzielnia rozbita przez Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Grupa zajmowała się przemytem papierosów z Ukrainy. Zatrzymano pięć osób, ale w sumie śledztwie zarzuty usłyszało już 12 osób.

Grupa przemytników papierosów rozbita. Wcześniej taranowali samochody Straży Granicznej
bDyZAFxh

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, działając pod nadzorem Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, zatrzymali członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa zajmowała się przemytem wyrobów tytoniowych z Ukrainy do Polski oraz krajów Europy Zachodniej - czytamy w komunikacie Straży Granicznej.

Łącznie zatrzymano 5 członków zorganizowanej grupy przestępczej przemycającej wyroby tytoniowe przez polsko-ukraińską granicę. W trakcie działań funkcjonariusze przeszukali 14 posesji, na których ujawnili i zabezpieczyli przedmioty wykorzystywane do przestępczej działalności, m. in. środki łączności oraz pojazdy.

Zobacz także: Kolejna grupa przestępcza rozbita
bDyZAFxj

Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił prokuratorowi Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej na przedstawienie zatrzymanym osobom zarzutów udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przemytu papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości ponad 5,5 miliona złotych (1,2 mln euro) i wprowadzenie ich do obrotu.

Wobec zatrzymanych Sąd Rejonowy Lublin – Zachód zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Jest to już kolejny etap prowadzonego śledztwa, w ramach którego zatrzymano 12 członków zorganizowanej grupy przestępczej.

bDyZAFxp
bDyZAFxK
KOMENTARZE
(15)
Wkurzek
3 miesiące temu
Taranowali samochody SG? To kula w łeb powinna być za to, a nie areszt i sąd !!!
sumki
3 miesiące temu
Chełm, 1/3 domów w okolicy Chełma powstało z kasy za papierosy osoby które nigdy nie pracowały mają pałace jak biznesmeni
marek
3 miesiące temu
rząd Polski Ludowej może legalnie pozwalać truć Obywateli i za to brać jeszcze haracz pod nazwą Akcyza w zgodzie z Prawem i Sprawidliwością
bDyZAFxL
Fin
3 miesiące temu
Diabli papierosy,ale jaka technika,transmisja z drona,samobójcy?
usaman
3 miesiące temu
Areszt? to niesamowite, gdyby brali udział w protestach najpierw, a potem pobili funkcjonariuszy, to by sąd orzekł dozór zamiast aresztu, jak temu chłopu co pobił księdza.