Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Martyna Kośka
|

Pościg za wywrotką. Funkcjonariusze zatrzymali towar za prawie milion złotych

93
Podziel się

Przestępcy mieli pewnie nadzieję, że samochód, który kojarzy się z placem budowy, nie wzbudzi niczyjego zainteresowania. Nie wzięli pod uwagę, że pojazd zostanie zatrzymany do kontroli. Gdy kierowca zignorował funkcjonariuszy KAS, ci ruszyli w pościg.

Pościg za wywrotką. Funkcjonariusze zatrzymali towar za prawie milion złotych
W wywrotce znajdowało się 45 tys. paczek przemycanych papierosów
bDgzzHlx

To była scena jak z filmu: pojazd nie zatrzymał się do kontroli, więc ruszył za nim pościg. Wszystko rozegrało się na drodze krajowej nr 8 w pobliżu polsko-litewskiej granicy w wojwówdztwie podlaskim.

Kierowca wywrotki za wszelką cenę chciał uniknąć spotkania z funkcjonariuszami służby celnej, bo - jak się okazało - przewozili 45 tys. paczek nielegalnych papierosów. Gdyby trafiły one do obrotu, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 1 mln zł – informuje podlaska KAS.

Funkcjonariusze zabezpieczyli papierosy, które będą dowodem w sprawie karnej skarbowej. 38-letni kierowca wywrotki usłyszał zarzut dotyczący nielegalnego przywozu papierosów do Polski. Mężczyzna odpowie również za utrudnianie kontroli celno-skarbowej. Grozi mu wysoka grzywna, a nawet kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

bDgzzHlz

Nowe podatki. "Pytanie, czy przeciętny Kowalski to zobaczy"

bDgzzHma
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(93)
buli
4 tyg. temu
jedną wystawili -5 pojechalo
trochę logiki
4 tyg. temu
towar warty około miliona , a straty skarbu państwa też milion. Jakoś nie widzę tu sensu
ziom
4 tyg. temu
W polsce jak ktos na lewo nie kombinoje to ciezko mu zyc bo rzad grabi wszystkivh podatkami daninkami itd
bDgzzHmb
Stan
4 tyg. temu
Gdyby z taką gorliwością ścigali ciężarówki z odpadami wjeżdżające z całego świata to by może nie było tyle pożarów.
Xyz
4 tyg. temu
Papierosy legalne kosztują około 15-18zl co daje 670-850tys zł fajki z lewizny około 8-10zl gdzie tu milion ??? Strata skarbu to akcyza i podatek myśle ze to około 400 tys max
Najnowsze komentarze (93)
kat
4 tyg. temu
a Nowak odpowie ? a Tusk za 175 mld - synek Tuska za amber gold - Córkę ustawił - odpowie ? - Gronkiewicz się śmieje. a maż Pieńkowskiej to pikuś ? to tylko "pionki" są karani !!! = nadzwycz... kast... NIE !?
Jacek
4 tyg. temu
Jak można tak wprowadzać w błąd czytelników? 4500 paczek to 1 mln strat ?. Jak to jest możliwe?
kat
4 tyg. temu
a Nowak odpowie ? a Tusk za 175 mld - synek Tuska za amber gold - Córkę ustawił - odpowie ? - Gronkiewicz się śmieje. a maż Pieńkowskiej to pikuś ? to tylko "pionki" są karani !!! = nadzwycz... kast...
Rolny
4 tyg. temu
72 mln zł straty dla polskich film tytoniowych (paczka to jest takzwany wagon 45tys paczek to na jedną paletę wchodzi) czyli podatków za mpn bt z tego było. Aczkolwiek takie kombinatorstwo ze strony ludzi pokazuje tylko jak bardzo nieudolne były rządy PO i jak teraz są PiS który zamiast dać ludziom normalnie rzyć jeszcze hahmencić zabrania... A kij z taką polityką.
Fro
4 tyg. temu
Czy można poprawić błędy ortograficzne?
Ggga
4 tyg. temu
Fajki miał za milion i grozi mu grzywną hahahaha
Skrucz53
4 tyg. temu
Ciekawe co za Męda go sprzedała? Akurat te służby do inteligentnych nie należą.
Aa
4 tyg. temu
PIS ma takich fachowców co unia liczyć z nadwyzka
bDgzzHlT
Ja
4 tyg. temu
Śmieszni oni są bez kitu, medal dla KAS bo jak by insczej
Palacz
4 tyg. temu
Oni to liczą w inny sposób. 1mln to tyle cła i akcyzy trzeba by było zapłacić jak by się te papierosy do odprawy oddało. Nie opłaca się sprowadzać z zagranicy fajek bo to wychodzi dużo drożej niż w sklepie kupić.
Mgm
4 tyg. temu
Skarb państwa nic by nie stracił bo błędne jest założenie że jak ktoś by nie kupił z przemytu to pobiegł by do sklepu. Zbojectwo i zachłanność polskiego panstwa jest absolutnie nieskończone. Nie ma chyba w Europie drugiego takiego kraju gdzie tak się bezwzględnie i bezlitośnie okrada ludzi podatkami. Do tego stopnia że podatki po prostu wpędzają ludzi w biedę.
Antysys
4 tyg. temu
Myślę, że przy tym zniewoloeniu, niedługo słuszne będzie taranowanie pojazdów służb.
dany
4 tyg. temu
Czy ja dobrze liczę 45 000 paczek x 14zł paczka w sklepie (jakieś tańsze papierosy) to wychodzi 630 000 a nie ponad milion i cena ze sklepu po podatkach akcyzie i innych prowizjach pośredników a nie producenta
Szef666
4 tyg. temu
80 proc ceny to podatki. Czyli 12zl dla panstwa od paczki. Razy 45tys to wg was milion,. Gratuluję wyższej matematyki
...
Następna strona