Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|

Grupowe zwolnienia w firmie polskiego miliardera. Prace ma stracić nawet 250 osób

49
Podziel się

Grupa farmaceutyczna Polpharma, kontrolowana przez Jerzego Staraka, planuje zredukować zatrudnienie. Zwalniani będą głównie pracownicy biurowi.

Grupowe zwolnienia w firmie polskiego miliardera. Prace ma stracić nawet 250 osób
W koncernie farmaceutyczny zwolnień nie muszą się obawiać pracownicy produkcji. (EASTNEWS, WOJCIECH STROZYK)
bDmBnypx

O szykowanych cięciach pisze piątkowy "Puls Biznesu". Jak się okazuje, pandemia nie zawsze oznacza dla producentów leków dobrej passy.

Niestety, tak się stało w przypadku polskiej Polpharmy. W kończącym się tygodniu zarząd poinformował swoich pracowników o planach przeprowadzenia zwolnień grupowych.

Zobacz także: Pomoc dla górnictwa. "Unia Europejska nie powinna tego blokować
bDmBnypz

Według informacji gazety do końca roku pracę może stracić 250 osób. Przedstawiciele firmy zapewniają w rozmowie z "Pulsem Biznesu", że grupa farmaceutyczna nie przewiduje cięć etatów przy produkcji leków.

Polpharma ma za sobą dobre lata i ciekawe pomysły na swoją przyszłość związane z lekami biopodobnymi. Teraz musi jednak dostosować się do nowej rzeczywistości rynkowej.

Według gazety można się spodziewać, że pracownicy poszczególnych działów otrzymają zupełnie nowe role, ale nie obędzie się bez likwidacji niektórych stanowisk.

bDmBnypF

- Rozmawiamy na temat likwidacji ok. 250 etatów na 4,5 tys. pracowników grupy Polpharma w Polsce. Cały proces firma przeprowadza transparentnie, na warunkach korzystnych dla pracowników oraz w zgodzie z regulacjami prawnymi i w dialogu ze stroną społeczną - mówi, cytowana przez "PB", Magdalena Rzeszotalska z Polpharmy.

bDmBnyqa
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(49)
Król Leszek
2 miesiące temu
Tacy ludzie jak Starek to powinni w więzieniu siedzieć a nie takie firmy prowadzić. Cała Polska
Nick
2 miesiące temu
To kiepska firma, niewiele płacą. Mają manię wielkości. Jeśli dostali pomoc covidową i będą zwalniać to powinni ja zwrócić.
hh
2 miesiące temu
W tym kraju nie opłaca się nic
bDmBnyqb
Axa
2 miesiące temu
Jedni zwalniają a drudzy zatrudniają , pracownikow biurowych jest za dużo i to wszędzie od urzędów miast po prywatne firmy i to tyle
olo
2 miesiące temu
w dobie pandemii, kłopoty firmy farmaceutycznej ? to dziwne.
...
Następna strona