Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Handel. W niedzielę tłok w szprotawskim sklepie sporej sieci

161
Podziel się

Coraz więcej sklepów w kraju działa również w niehandlowe niedziele. Sieć Intermarche otworzyła właśnie 15. taką placówkę, wykorzystując "furtkę" związaną ze świadczeniem usług pocztowych. W każdą niedzielę działa teraz supermarket w Szprotawie (woj. lubuskie).

Handel. W niedzielę tłok w szprotawskim sklepie sporej sieci
Intermarche w Szprotawie będzie czynne w każdą niedzielę. (Archiwum prywatne, arch.prywatne)
bDSvIiTF

Nasz czytelnik przysłał nam przez platformę dziejesię zdjęcia z otwartego w niehandlową niedzielę popularnego marketu w Szprotawie (powiat żagański). W sklepie jest całkiem sporo osób. - Właśnie zrobiłem zakupy - napisał pan Adam, pokazując zdjęcie wypełnionego koszyka.

Jak donosi lokalna.info.pl, supermarket Intermarche funkcjonuje na rynku już od 10 lat. Przez kryzys wywołany pandemią oraz zakaz handlu w niedziele właściciel sklepu odnotowywał spore spadki obrotów. Postanowił więc wziąć sprawy w swoje ręce i otworzył w sklepie dodatkowo punkt pocztowy. To pozwoliło mu legalnie działać i przyjmować klientów.

bDSvIiTH

– Co tu dużo mówić, spadek obrotów jest widoczny, ale nie ma co narzekać. Trzeba odpracować tę epidemię i zabiegać o klienta – mówi w gazecie lokalnej Jacek Wcisło, szef szprotawskiego Intermarche.

Jak podkreśla Wcisło, niedziele handlowe będą już w Szprotawie na stałe. – Pierwszą według nowych zasad mamy już za sobą. I nie są to żadne eksperymenty na granicy prawa. Klienci mogą u nas odebrać i nadać paczkę w punkcie InPost. Przy okazji zrobią zakupy w markecie. To nie jest nasz szprotawski eksperyment, tylko decyzja wypracowana w gronie właścicieli innych placówek w Polsce. Nasz sklep otworzył się siedem dni w tygodniu jako 15. market naszej sieci w Polsce – wyjaśnił dziennikarzom Wcisło.

Zobacz także: Rok pandemii. Minister zdradza, co dalej z obostrzeniami

Przypomnijmy: zgodnie z prawem, w sklepie, który jednocześnie pełni funkcję agenta pocztowego, nie obowiązuje zakaz handlu w niedzielę i święta. Nie ma przy tym znaczenia, że świadczenie usług pocztowych jest w tej placówce tylko działalnością uboczną.

bDSvIiTN

Najbliższa niedziela handlowa przypada w tym roku 28 marca.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSvIiUi
gospodarka
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(161)
BrudnaPała
miesiąc temu
Zakaz handlu w niedzielę jest debilny sam w sobie. Kto nie chce niech nie pracuje w niedzielę ale czemu zabraniać innym??
Bartek
miesiąc temu
Co ta banda solidarnościowo-kościelna jeszcze wymyśli ?
nie ma to
miesiąc temu
Jak w niedzielę zrobić zakupy na tak zwanej stacji benzynowej lub w tak zwanej placówce pocztowej.
bDSvIiUj
Zyk
miesiąc temu
U nas Inter też otwarty, a to dlatego, że mieści się w nim kasa biletowa PKS-u. Autobusy nie kursują w niedzielę :)
W Kołobrzegu
miesiąc temu
Też otwarte Inter! Żabki puste
...
Następna strona